Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от pinko_23 » 10 Мар 2017, 12:03

djerityyy написа:
pinko_23 написа:Аз също имам скърцане като на гума при въртене на волана РЕШЕНИЕТО износени тампони с лагери където лагеруват амортисьорите горе на бомбето. Сменихги и сега е супер дайе се повдигна малко.
Успех

https://www.youtube.com/watch?v=KpgPzUM62xE
Kолега за такова скърцане ли говорим?Това е при мен дори свалях волана и смазвах квото има да се смазва но уви резултат никакъв.


Здрасти колега, този звук много прилича на моят, скърцане на гума, най силно се забелязва като си спрял на място като се върти волана, даже при мене леко и колата се беше снижила на дясно, най-вероятно е тампони на макферсона върви с лагера, аз с отстъпка ги взех на 22 лв бройката льомфьодър, иначе са към 35лв. Сега е супер и се повдигна леко предницата. И аз мислех, че ще трябва да смазвам с разни ВД40 и други греси, ама като отидох при моят майстор само като чу шума и веднаг ми каза от какво е. Успех.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от nuHokuo » 25 Юли 2017, 20:08

Emooo написа:Здравейте,

търся от известно време за как да реша проблема със скърцащия волан при е60, който изглежда е често срещан проблем. Помня че някой питаше във форума и така не се намери решение. Ето какво намерих по темата

Много хора казват че БМВ дилърите са им решили проблем като се приложили процедура SI B 32 07 08 (успях да намеря документа в интернет, ако някой има хостинг да го копира локално, защото може да го изтрият скоро)

http://www.xoutpost.com/attachments/x5- ... -07-08.pdf
ако не се реши проблема може да е
http://www.xoutpost.com/attachments/x5- ... -17-08.pdf

А в тези теми от чуждите форума има много информация по темата
http://forums.5series.net/topic/69713-s ... ge__st__15
http://forums.5series.net/topic/36407-s ... ntry399642

П.П. Някой знае ли от къде да си купя Lubrizol?
П.П.П Всъщност в документа има номера му - явно може да се поръча от БМВ, струва 20лв (83 29 0 447 661)


Извинявам се, че повдигам така темата.
Къде има още пдоби pdf-и за сходни проблеми и техните решения?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от cocosas » 17 Ное 2017, 23:51

djerityyy написа:
pinko_23 написа:Аз също имам скърцане като на гума при въртене на волана РЕШЕНИЕТО износени тампони с лагери където лагеруват амортисьорите горе на бомбето. Сменихги и сега е супер дайе се повдигна малко.
Успех

https://www.youtube.com/watch?v=KpgPzUM62xE
Kолега за такова скърцане ли говорим?Това е при мен дори свалях волана и смазвах квото има да се смазва но уви резултат никакъв.



намери ли решение на прболема ?

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.06.2013
Пол: Мъж

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от vit1961 » 30 Ное 2017, 12:20

Колеги, и моята скърцаше само при влажно време. Проблема го реших, като смазах маншона на кормилния прът(където влиза към двигателя) с течен парафин.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от pinko_23 » 30 Ное 2017, 17:52

cocosas написа:
djerityyy написа:
pinko_23 написа:Аз също имам скърцане като на гума при въртене на волана РЕШЕНИЕТО износени тампони с лагери където лагеруват амортисьорите горе на бомбето. Сменихги и сега е супер дайе се повдигна малко.
Успех

https://www.youtube.com/watch?v=KpgPzUM62xE
Kолега за такова скърцане ли говорим?Това е при мен дори свалях волана и смазвах квото има да се смазва но уви резултат никакъв.



намери ли решение на прболема ?


Както е писал колегата горе ще го мъча този маншон ама малко да се стопли.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 12.06.2008
Местоположение: asenovgrad
Пол: Мъж
Кара: e46
Мечтае да кара: M

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от velizar » 02 Дек 2017, 21:10

Здравейте, при мен проблемът е сходен с този на колегата kopchev . Чува се едно пукане при въртене на волана на място и още по-осезаемо в момента на потегляне при навит волан. Ходих но майстор смени тампоните на носачите и билетите, но нищо. Смени тампоните на амортисьорите и пак нищо. Смени предните дискове и на сладки и пак същото пукане. Сменихме хидравличната течност проблема си остана. Сега предлага да сменяме рейката. Незнам ако някой може да даде съвет ще съм благодарен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 5.05.2007
Местоположение: Шопландия
Пол: Мъж
Кара: Бясно
Мечтае да кара: по добри пътища
Детайли за колата: Е61, 525D

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от Zlatex » 04 Дек 2017, 18:59

Скърцането и пукането са две различни неща.Едното е проблем на рейката ,а другото е или тампони или маншони.При мен е скърцане на гума в гума при въртене на волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от PolandBall » 05 Дек 2017, 2:43

djerityyy написа:
pinko_23 написа:Аз също имам скърцане като на гума при въртене на волана РЕШЕНИЕТО износени тампони с лагери където лагеруват амортисьорите горе на бомбето. Сменихги и сега е супер дайе се повдигна малко.
Успех

https://www.youtube.com/watch?v=KpgPzUM62xE
Kолега за такова скърцане ли говорим?Това е при мен дори свалях волана и смазвах квото има да се смазва но уви резултат никакъв.


Имам същото скърцане във волана(без пукане). Какво представляват тези амортесьори на бомбето и каква е цената на нови такива?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от pinko_23 » 07 Дек 2017, 9:43

PollandBall написа:
djerityyy написа:
pinko_23 написа:Аз също имам скърцане като на гума при въртене на волана РЕШЕНИЕТО износени тампони с лагери където лагеруват амортисьорите горе на бомбето. Сменихги и сега е супер дайе се повдигна малко.
Успех

https://www.youtube.com/watch?v=KpgPzUM62xE
Kолега за такова скърцане ли говорим?Това е при мен дори свалях волана и смазвах квото има да се смазва но уви резултат никакъв.


Имам същото скърцане във волана(без пукане). Какво представляват тези амортесьори на бомбето и каква е цената на нови такива?


Колега не са много пари това са лагерите на амортесьорите където лягат в бомбето, мойте струваха към 50 лв двата и 20-40 лв за труд нещо такова, това са цени на силно мой човек майстор иначе ще е малко по скъпо. Това беше при мене и беше адски дразнещо.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 5.05.2007
Местоположение: Шопландия
Пол: Мъж
Кара: Бясно
Мечтае да кара: по добри пътища
Детайли за колата: Е61, 525D

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от Zlatex » 07 Дек 2017, 11:18

Аз пък не намирам много общо скърцането при въртене на волана със тампоните на амортисьорите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от The_Bear » 11 Дек 2017, 0:36

Скърцането гума в гума или гума в метал според мен е по трасето от волана до каретата които го свързват с рейката. И при мен го има. Като я купих беше доста чуваемо, беше февруари, после свалях корите в краката пръсках с някакъв смазващ спрей по пръта, по едно време пак го чувах, но доста по-леко, после явно беше отшумяло, щото не помня да ме е дразнело, преди известно време пак поскръцна леко на два-три пъти, но като цяло го няма или поне не е толкова чуваемо както беше.
Тези дни разглобявах рейката и съм сигурен че не може да е оттам. Също по други причини (тропане) смених тампоните на мекферсоните, това бяха първите неща които смених по колата още тогава, а скърцането нямаше нищо общо с това че ги смених, преди и след.

Едно важно нещо, което аз научих тези дни е, че когато се откачва карето на волана от рейката, воланът трябва да е заключен на централно положение. Ако това не е направено, има много голяма вероятност воланът да се завърти и има някакъв лентов кабел около него, който се къса и ставали големи бели (може би ще гръмне и air bag-a). Има и едно етикетче в жълт цвят отдолу на рамата, на което е описано да се внимава, предполагам че става въпрос за същото нещо, но както и да си го превеждам, не е написано разбираемо, или поне аз не го разбирам правилно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 5.05.2007
Местоположение: Шопландия
Пол: Мъж
Кара: Бясно
Мечтае да кара: по добри пътища
Детайли за колата: Е61, 525D

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от Zlatex » 23 Дек 2017, 9:30

Смених тампоните с лагерите на Макферсона скърцането си остана,пръсках със спрей за вериги под корите на волана и нищо.Остана да пробвам с Лубризола. :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от The_Bear » 23 Дек 2017, 12:55

Zlatex написа:Смених тампоните с лагерите на Макферсона скърцането си остана,пръсках със спрей за вериги под корите на волана и нищо.Остана да пробвам с Лубризола. :banghead:


Може това, с което пръскаш да му трябва време да се стече накъдето трябва. Може би трябва да е нещо по-течливо от спрей за вериги.
При мен доста като се заслушам има съвсем леекинко прискърцване. Явно причината си е там винаги и се влияе от влажност, температура и интервенции (пръскане с нещо). Някога волана на жигулите скърцаще така по същия начин, така че не е страшно :). Тъкмо навява спомени, за който има такива ;) .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 5.05.2007
Местоположение: Шопландия
Пол: Мъж
Кара: Бясно
Мечтае да кара: по добри пътища
Детайли за колата: Е61, 525D

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от Zlatex » 24 Дек 2017, 11:53

The_Bear написа:
Zlatex написа:Смених тампоните с лагерите на Макферсона скърцането си остана,пръсках със спрей за вериги под корите на волана и нищо.Остана да пробвам с Лубризола. :banghead:


Може това, с което пръскаш да му трябва време да се стече накъдето трябва. Може би трябва да е нещо по-течливо от спрей за вериги.
При мен доста като се заслушам има съвсем леекинко прискърцване. Явно причината си е там винаги и се влияе от влажност, температура и интервенции (пръскане с нещо). Някога волана на жигулите скърцаще така по същия начин, така че не е страшно :). Тъкмо навява спомени, за който има такива ;) .

Може би.Ще изчакам още малко.Във всеки случай дразни,кола за петцифрена сума да скърца като Жигули.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от cocosas » 26 Дек 2017, 2:13

аз мисля да пробвам този лубризол , но нямам представа от каде да го купя

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook