Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от sapio » 09 Яну 2012, 11:56

da6ip написа: дано със смяната на рейката напролет изчезне тоя проблем, или ако не тогава котката вече ще се е вмирисала :lol:


Колега, без да те притеснявам, ама при мен проблема със скърцането на волана се появи с чисто новата рейка. Бях чел тук за проблема, но при мен го нямаше ни зиме, ни лете. Е сега от един месец съм с нова рейка и свири яко, но само когато е студено. Или поне за сега :)

Трябва да огледам дали случайно не скърца някоя гума, ако не, ще почвам по каналния ред.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от petio » 18 Ное 2012, 15:18

Здравейте колеги,
извинявам се, че възраждам пак тази тема от пепелта, но явно колегите, които са оправили проблема после не са писали нищо по въпроса.
Става дума едно пукане от волана. На място като въртя и прищраква кофти (не всеки път), както а като слизам или се качвам на бордюр и вътря волана е същото. През неравности и спящи полицай минавам и нищо не се усеща във волана. Като се пресегна отпред в двигателния отсек и хвана кормилния прът, разклащам го и има лек луфт. Все едно някъде между купето и двигателя. Може ли някой да го направи това упражнение за мен да видим при вас как е? Носачи, тампони и биалетки съм оправил. Предишния собственик се кълне, че е сложил нова рейка. Дори и да е рециклирана пак да кажем че става. Гледах тампоните на амортисьорите и те са ОК. На подемника за реглаж като ходих оня ден и съм стъпил само на онези плъзгащите се кръгове не се чува. Има само онова леко потупване от рейката, което май си е нормално. Съвсем лек луфт. Щангата отпред изглежда много здраво затегната. Като я отвивахме за смяната на маслото заедно с болтовете излезнаха и няколко резби. Може да се е поуслабила вече. Освен да сменя планката и да видим. НЕзнам... HELP :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 767
Регистриран на: 20.02.2004
Местоположение: София
Кара: 5er

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от aero » 18 Ное 2012, 16:59

И мойта щанга над ботушите изглеждаше масивно хваната, но след като все пак я притегнах изчезна един подобрен шум ;)
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от da6ip » 18 Ное 2012, 17:06

petio написа:Здравейте колеги,
извинявам се, че възраждам пак тази тема от пепелта, но явно колегите, които са оправили проблема после не са писали нищо по въпроса.
Става дума едно пукане от волана. На място като въртя и прищраква кофти (не всеки път), както а като слизам или се качвам на бордюр и вътря волана е същото. През неравности и спящи полицай минавам и нищо не се усеща във волана. Като се пресегна отпред в двигателния отсек и хвана кормилния прът, разклащам го и има лек луфт. Все едно някъде между купето и двигателя. Може ли някой да го направи това упражнение за мен да видим при вас как е? Носачи, тампони и биалетки съм оправил. Предишния собственик се кълне, че е сложил нова рейка. Дори и да е рециклирана пак да кажем че става. Гледах тампоните на амортисьорите и те са ОК. На подемника за реглаж като ходих оня ден и съм стъпил само на онези плъзгащите се кръгове не се чува. Има само онова леко потупване от рейката, което май си е нормално. Съвсем лек луфт. Щангата отпред изглежда много здраво затегната. Като я отвивахме за смяната на маслото заедно с болтовете излезнаха и няколко резби. Може да се е поуслабила вече. Освен да сменя планката и да видим. НЕзнам... HELP :)

За да елиминираш съмненията от разпънката, просто я демонтирай за 1-2 дни. нищо няма да и стане на колата без нея.

А иначе, както бях писал в другата тема в която беше писал, възможен виновник е карето (червяка) на кормилния прът. Но проблема специално от него е чисто козметичен (шума) - ако това ти пречи много, можеш да се пробваш (т.е. платиш :mhihi:) да се смени. Разбира се може и да е другаде проблема и да е по-сериозен.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от _Maranello_ » 19 Ное 2012, 9:29

И аз такива скърцащи и дразнещи проблеми, както е писал колегата madchiken, първо ги пробвам със смазочен спрей-обикновено wd40 или спрей за моторни вериги. По тази ми кола все още не съм имал такива процедури. Едва след неуспех по този начин предприемам ремонти, че понякога докато уцелят виновника...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 8.07.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530 XD E60

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от andreev_ » 28 Юли 2014, 9:55

Здравейте колеги :) от скоро карам е60 и забелязва ,че като остава колата за 1-2 часа без да я карам и после като потегля и се чува едно пристъргване като завъртя волана наподобяващо на ниско ниво на хидравличната течност , но го прави 1-2 пъти предимно на ляво като завъртя волана и после го няма ! Проверих нивото на хидравличната течност , има не е ниско ,маслото е бистро но с кафяв цвят ! Благодаря превдариелно за мненията ви :)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2012
Пол: Мъж

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от boiko_86_86 » 26 Ное 2014, 11:19

здравейте колеги , и аз имам неприятното скърцане от волана и като прочетох тук ,там това явно си е хронично заболяване на е60 и май няма лек само един колега от форума има който го е оправил с пръскане на масло под волана и в двигателния отсег (кормилната рейка) а аз даже махнах и волана и пръсках и там и пак няма оправия- симптоми скърца на гума когато застудее и се чува от към волана но вече не съм сигурен дали звука не се предава от някъде надолу по системата (защото свалях волана и кората отдолу 2-пъти ) имал съм проблем с хидравлична помпа на минали коли и звучи съвсем различно(вие) а тука скърца а и явно и миналата зима го е правила защото като проверих течноста е нова та нова явно са опитвали да отстранят този проблем (аз я имам от пролетта ) а и да допълня на изгасена кола не скърца -колеги ако има и някой друг в форума който си е оправил скърцането да сподели защото е много неприятно да карам кола за 14000 а да скърца като жигула за 400 -благодаря предварително

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2012
Пол: Мъж

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от boiko_86_86 » 12 Дек 2014, 14:02

Проблема е решен но не съм сигурен как -накрая реших да сменя течноста от дехтрон 2 на дехтрон 3 на мотул но преди да я сменя пак разглобих всички кори под кормилото пръсках с течна грес после и при двигателния отсег накрая я закарах да сменят течността и на другия ден вече го няма скърцането :lalala:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.12.2014
Пол: Жена

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от darkwalk » 22 Дек 2014, 15:24

Здравейте, наскоро се сдобих с e91 325 Xi. При въртене волана на едно място се чува необичаен шум. Прави го само, когато е на едно място. Миналата седмица смених хидравличен маркуч (беше скъсан) и се предполагаше, че след смяната колата ще се оправи. Уви не! От сервиза казаха, че трябва да сменя хидравличната помпа, а в случай че и от нея не се оправи-рейката. На мен идеята да поръчвам части, да ги чакам и след това да не решават проблема не ми допада. Ще бъда благодарна, ако някои ми даде насоки от къде може да идва този шум, за да настоявам в сервиза да бъде проверен.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2012
Пол: Мъж

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от boiko_86_86 » 23 Дек 2014, 15:45

колега опиши звука -скърцане или виене и преди да сменяш каквото и да било пробвай с най евтиния и бърз начин смяна на хидравличната течност и ако не стане (ако скърца си има обяснения по нагоре) ако вие -помпа и така

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от Alexius » 17 Апр 2015, 19:38

Смених течността и при мен скърцането изчезна 8-)
BMW F25

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 1.07.2006
Местоположение: Дъблин
Пол: Мъж
Кара: F10 525D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Всичко необходимо за комфорт и удоволствие....

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от RIDDICK » 17 Апр 2015, 20:35

Карето на пръта които влиза в рейката,хвани го с ръка и го разклати виж дали нямаш хлабина там...,при мен има и почуква във волана

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от pinko_23 » 09 Мар 2017, 12:51

Аз също имам скърцане като на гума при въртене на волана РЕШЕНИЕТО износени тампони с лагери където лагеруват амортисьорите горе на бомбето. Сменихги и сега е супер дайе се повдигна малко.
Успех
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от Trixster » 09 Мар 2017, 16:42

Аз също смених тампоните на макферсона и вече няма скърцане.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Звук от скърцане на гума от при завъртане на волана

Мнение от djerityyy » 09 Мар 2017, 22:59

pinko_23 написа:Аз също имам скърцане като на гума при въртене на волана РЕШЕНИЕТО износени тампони с лагери където лагеруват амортисьорите горе на бомбето. Сменихги и сега е супер дайе се повдигна малко.
Успех

https://www.youtube.com/watch?v=KpgPzUM62xE
Kолега за такова скърцане ли говорим?Това е при мен дори свалях волана и смазвах квото има да се смазва но уви резултат никакъв.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook