проблем с навигацията

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.03.2011
Пол: Мъж

проблем с навигацията

Мнение от stefotoo » 29 Май 2011, 19:53

Колеги,смених си акумулатора преди няколко дена и днес ми загасна навигацията - колата беше в движение!Спрях я,извадих ключа и след това запалих повторно и се оправи!някакви идеи какъв може да е проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: проблем с навигацията

Мнение от Emooo » 30 Май 2011, 8:20

При мен също се случва. Мисля че забива или нещо такова и се рестартира.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: проблем с навигацията

Мнение от @ndro » 30 Май 2011, 10:39

най-лошото е да е тръгнал да гори CCC модула.
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... it=CCC+E60

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: проблем с навигацията

Мнение от Emooo » 30 Май 2011, 17:59

Надявам се вече като тези е60-ки стават масови да се намери някой да ги ремонтира тея CCC модули.

Колата остава ли в движение при изгорял CCC модул?
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.03.2011
Пол: Мъж

Re: проблем с навигацията

Мнение от stefotoo » 30 Май 2011, 18:27

Тъжното е че все още не познавам такива хора,а единствените които могат са Дару Кар и Камор - а там няма начин да си оставя колата без надзор дори и за 5 мин :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: проблем с навигацията

Мнение от stasko5 » 30 Май 2011, 21:48

Е в темата на колега Андрю един колега споменава, че може да ги отремонтира, защо не го попитате за какво става дума и да видим. Мен от слабото напрежение се беше ебавал, рестартирах го хубаво и засега нямам проблеми, но подозирам, че и мен ще ме сполети съдбата на андрю.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: проблем с навигацията

Мнение от @ndro » 30 Май 2011, 22:29

stefotoo написа:Тъжното е че все още не познавам такива хора,а единствените които могат са Дару Кар и Камор - а там няма начин да си оставя колата без надзор дори и за 5 мин :kuku:

точно те не могат и не само не могат, а и не искат, защото целта им е да ти продадат нов :mhihi:

при мен беше изгорял един от управляващите чипове и нямаше вариант да се оправи, тъй като точно такъв чип няма откъде да се намери.
все пак зависи какъв е конкретния проблем, разбира се, но при мен и двата пъти се случи едно и също нещо и няма оправия.

:!: имайте предвид, че и при мен започна с едно невинно рестартиране... и ако колите са ви от първите (2003-2005) нищо чудно да трябва да си търсите нов.
и не забравяйте да е максимално нова хардуерна версия.

Emooo написа:Надявам се вече като тези е60-ки стават масови да се намери някой да ги ремонтира тея CCC модули.
Колата остава ли в движение при изгорял CCC модул?

това с отремонтирането ми се струва доста съмнително, щото горе долу знам за какво става дума.
остава в движение, но всичко, което свети на екрана и свири на колоните го няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: проблем с навигацията

Мнение от sparky01 » 30 Май 2011, 23:03

Като видя тема с име "проблем с навигация" или "ССС" и направо ми става лошо като знам колко нерви брах. :banghead: :ranting:
Колега, дано проблема ти е някъде другаде, щото иначе....ама като гледам симптомите случаят е аналогичен с моя, на @ndro и още някои колеги ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: проблем с навигацията

Мнение от vgza » 31 Май 2011, 1:33

Провери си температурите на модула какви са. Възможно е от прегряване да ти се разпои чип. Провери си вентилатора как е. Чип е много малко вероятно да ти изгори, винаги нещо друго си заминава преди чипа, намери добър електричар, по възмойност да поправя лаптопи и нека той да ти го погледне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: проблем с навигацията

Мнение от @ndro » 31 Май 2011, 8:26

vgza написа:Провери си температурите на модула какви са. Възможно е от прегряване да ти се разпои чип. Провери си вентилатора как е. Чип е много малко вероятно да ти изгори, винаги нещо друго си заминава преди чипа, намери добър електричар, по възмойност да поправя лаптопи и нека той да ти го погледне.

колега, само да ти напомня, че ми изгоряха два модула, които се опитваше да "събуди" един (меко казано) добър електричар, на който стоях на главата с часове.
съветите, които даваш са добри, но вероятността да изгори чип предвид статистиката, е доста голяма :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: проблем с навигацията

Мнение от sparky01 » 31 Май 2011, 10:10

Прави ми впечатление, че всеки, който се оплаче за проблем със ССС модул преди това е сменял акумулатор или е имал някакъв друг проблем с акумулатора
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: проблем с навигацията

Мнение от @ndro » 31 Май 2011, 10:36

sparky01 написа:Прави ми впечатление, че всеки, който се оплаче за проблем със ССС модул преди това е сменял акумулатор или е имал някакъв друг проблем с акумулатора

аз смених акумулатора месеци (3-4 доколкото помня) СЛЕД като смених CCC модула.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: проблем с навигацията

Мнение от sparky01 » 31 Май 2011, 10:41

@ndro написа:
sparky01 написа:Прави ми впечатление, че всеки, който се оплаче за проблем със ССС модул преди това е сменял акумулатор или е имал някакъв друг проблем с акумулатора

аз смених акумулатора месеци (3-4 доколкото помня) след като смених CCC модула.

Ами не знам, има 4-5 теми за ССС и във всички се говори за акумулатор, аз с моя не съм имал проблем нито преди, нито след смяната на ССС
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: проблем с навигацията

Мнение от vgza » 31 Май 2011, 15:44

@ndro написа:
vgza написа:Провери си температурите на модула какви са. Възможно е от прегряване да ти се разпои чип. Провери си вентилатора как е. Чип е много малко вероятно да ти изгори, винаги нещо друго си заминава преди чипа, намери добър електричар, по възмойност да поправя лаптопи и нека той да ти го погледне.

колега, само да ти напомня, че ми изгоряха два модула, които се опитваше да "събуди" един (меко казано) добър електричар, на който стоях на главата с часове.
съветите, които даваш са добри, но вероятността да изгори чип предвид статистиката, е доста голяма :mhihi:

Какво е за теб "модул" и "събуди"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: проблем с навигацията

Мнение от @ndro » 31 Май 2011, 19:15

vgza написа:Какво е за теб "модул" и "събуди"

модул = цялото това нещо, дето се намира пред скоростния лост - CCC (Car Communication Computer) модул.

:!: само да вметна - хардуерната версия я пише над зелената лепенка отдясно - в конкретния случай HW 4.3.

Изображение

събуди = опитва се да прекрати зимният му сън, тоест да го направи да работи, като му гледа платките, спойките, чиповете, охлаждането и защо по дяволите спи, като не е мечка през зимата :mhihi:

и двата пъти проблемът беше в някакъв чип :yes:

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook