проблем с навигацията

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: проблем с навигацията

Мнение от memorex » 03 Апр 2012, 9:17

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: проблем с навигацията

Мнение от batzlati » 03 Апр 2012, 17:47

runga4aia написа:Здравейте,

Имам следният проблем с навигацията:
Отначало Bluetooth - ът не искаше да се активира, след това когато колата е студена при палене 3 - 4 минути радиото тръгва и спира, както и забива самата навигация, след тези 3 -4 минути се оправя и няма проблем, обаче Bluetooth-a все още не работи и не може да се активира. Днес при палене изкара грешка, че акумулаторът е разреден. Имам колата от 2 месеца и не съм запознат изобщо.Според вас за същия ли проблем става дума :( :( :(

Мерси предварително.


Аз на предната Е60тка имах идентичен проблем с прекъсването на музиката и дисплея. Дори понякога блокираше и ай драйва. Нямах проблем с акумулатора. На диагностика в Бова Кар излезе грешка в блутут модула. Момчетата само го откачиха и повече нямаше проблеми. Всичко си работеше перфектно , с изключение на бутута разбира се. Не съм слагал нищо допълнително по оптиката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: проблем с навигацията

Мнение от Cinder » 03 Апр 2012, 19:52

Ако само са ти откачили модула, без да сложат тапа, нищо нямаше да ти работи ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: проблем с навигацията

Мнение от batzlati » 03 Апр 2012, 20:07

Cinder написа:Ако само са ти откачили модула, без да сложат тапа, нищо нямаше да ти работи ;)

Е , айде сега ...
Като съм написал , че нищо допълнително не е слагано по оптиката , значи нищо не е слагано!
Варианта беше , ако има проблеми , в сервиза да сложат байпас. Струваше 70лв. Момчетата казаха , че и други са идвали с такъв проблем и на някои са слагали байпас , на други - не. Зависи как се държи системата след интервенцията. При мен нещата бяха ОК и се разминах само с диагностиката.
Това е положението.
Само да уточня , че става въпрос за Е60 530d 12.2004г.
Последна промяна batzlati на 03 Апр 2012, 20:20, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 21.11.2011
Кара: BMW 535D

Re: проблем с навигацията

Мнение от Ivel » 03 Апр 2012, 20:19

:OT: Аз ,като взех колата блутута не работеше .Като влизах в менюто не се активираше.Оказа се bluetouth модула .Тоя блутут от 2005 го бях ползвал само аз и то има няма 5 пъти и си беше заминал.Предполагам ,като са подновявали софтуера е заминал ,но баща ми (който преди караше колата ) не се е усетил ,защото никога не е ползвал тази функция.Та си взех такъв за 200 лв втора ръка ,който беше с повече букси от моят и сега ми свети SOS като запаля колата.Някой от вас да знае ,къде да си го препрограмирам да не ми дава грешка ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 20.10.2005
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: 535d e60 M Paket
Мечтае да кара: M3

Re: проблем с навигацията

Мнение от viktorbmw » 09 Апр 2012, 17:07

Колеги в крайна сметка има ли кой да поправи този CCC компютър.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: проблем с навигацията

Мнение от karisto » 28 Сеп 2012, 15:06

Здравейте на всички,
От известно време и при мен се получават сривове с навигацията които се изразяват в рестартиране на целия ССС-модул. Както всичко си свети по дисплея, свири си музика и т.н., изведнъж спира и се рестартирва! Това така цяло лято вече, някой път много се рестартирва, понякога по рядко. От известно време от както започна да се застудява ми прави впечатление, че когато навън е студено - всичко си работи перфектно, започне ли да се позатопля - започват сривове!
Та въпроса ми е дали някой знае, има ли някакво охлаждане този модул, което да не работи както трябва и от прегряване да се получават сривове?
Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: проблем с навигацията

Мнение от nikolayp » 28 Сеп 2012, 15:29

karisto написа:Здравейте на всички,
От известно време и при мен се получават сривове с навигацията които се изразяват в рестартиране на целия ССС-модул. Както всичко си свети по дисплея, свири си музика и т.н., изведнъж спира и се рестартирва! Това така цяло лято вече, някой път много се рестартирва, понякога по рядко. От известно време от както започна да се застудява ми прави впечатление, че когато навън е студено - всичко си работи перфектно, започне ли да се позатопля - започват сривове!
Та въпроса ми е дали някой знае, има ли някакво охлаждане този модул, което да не работи както трябва и от прегряване да се получават сривове?
Благодаря предварително!

аз съм с малката навигация и без долби про логик (т.е. модула е навигация, двд, радио, крайно стъпало и т.н. на едно), та на моя модул има вентилаторче отзад, което се включва при определена температура. предполагам и при теб е така и вентилатора може да не работи, да е задръстен или нещо подобно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: проблем с навигацията

Мнение от karisto » 28 Сеп 2012, 16:10

Лесно ли се стига до това вентилаторче? Има ли много играчка по разглобяването?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: проблем с навигацията

Мнение от nikolayp » 28 Сеп 2012, 19:40

на гърба на модула е. за да стигнеш до модула трябва първо да свалиш лайсната с въздуховодите над жабката (тя е на щипки и то тегави). после сваляш панела с управлението на климатроника (на болтове). имаше още нещо на щипки в централната конзола и самия модул е също на 2 болта... нещо подобно беше.

http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/08/82/89

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.10.2012
Пол: Мъж

Re: проблем с навигацията

Мнение от valiogd » 13 Окт 2012, 23:33

здравейте колеги при мен е следния проблем не искаше да извади от двд то диска и ас реших че ако разглобя ссс модула и стигна до двд то и принодително извадя диска 6те се оправи откачих акумолатора разглобих го извадих диска събрах си го и съм сигорен че не съм забравил някои кабел да закача и то повече не иска да тръгне цялото табло не тръгва работи само таблото зад волана проверявах дало някои бушон не е изгорял и не става звънях по разни маистори и ми казват че срещу 2000лв. ще стане а преди това никакви проблеми с изклучение че не изваждаше двд диска свързвахме го на един ктс на бош и там казва че няма напрежение към комфорт таблото колата е бмв 530д-2004 или 2005 е60 ако някои мойе да ми даде идея ще му бъда благодарен.може би грешката е там че му разкачих кабелите и той помни някаде нещо или не знам не го проумявам какво е станало развил съм само сд то и после двд то нищо друго не съм разглобявал :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: проблем с навигацията

Мнение от toni » 14 Окт 2012, 21:33

Колега виж този линк http://wds.spaghetticoder.org/en/e60/ открий точно кой модул разглобява и му намери схемата на свързване и виж дали ти отговаря на сегашното, и най-добрия начин да не объркаш нещо като го разглобяваш е да си правиш снимки за всяко нещо.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.10.2012
Пол: Мъж

Re: проблем с навигацията

Мнение от valiogd » 14 Окт 2012, 22:34

мерси колега за бързия отговор днес цял ден с това се занимавах и не тръгва и това е гледах схемите всичко си е наред кабелите са свързани както трябва.ще я карам така ама толкова пари за ремонт няма да дам има ли вариант да не го познава самата кола повече този ссс модул защото доста време беше откачен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: проблем с навигацията

Мнение от _Maranello_ » 15 Окт 2012, 19:25

Мисля, че на някои диска с навигацията е заключен да не излиза. Само в сервизни условия могат да го извадят и сменят или със задържане на бутона. Да не би при теб да е било така и да си го отварял излишно.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.10.2012
Пол: Мъж

Re: проблем с навигацията

Мнение от valiogd » 17 Окт 2012, 10:17

да възможно е но по итересното е че сега не тръгва нищо аз си го върнах диска обратно свързвам всичко както си е но не става пълна тишина :banghead: а диска на сд то работи приема го изкарва го на двд то нито го изкарва нито го приема сега е ватре диска като дам на контакт колата го слушам че го върти но не тръгва цялото табло с навигацията въобще пълна тишина не знам вече какво да го правя.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook