проблем с навигацията

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: проблем с навигацията

Мнение от Emooo » 31 Май 2011, 19:17

Може ли да се монтира по-нова хардуерна версия на мястото на стар изгорял модул със по-стара хардуерна версия?
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: проблем с навигацията

Мнение от @ndro » 31 Май 2011, 22:17

Emooo написа:Може ли да се монтира по-нова хардуерна версия на мястото на стар изгорял модул със по-стара хардуерна версия?

е нали точно това обяснявах, че е по-добре да се сложи максимално нова хардуерна версия и че аз точно това съм направил.
в неделя срещата е на OMV-то, да не се окаже, че пак не си разбрал ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.03.2011
Пол: Мъж

Re: проблем с навигацията

Мнение от stefotoo » 01 Юни 2011, 9:21

Добре де,някои може ли да ми препоръча ДОБЪР майстор ,където мога да отида и да отстрани проблема!!! :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: проблем с навигацията

Мнение от @ndro » 02 Юни 2011, 16:44

stefotoo написа:Колеги,смених си акумулатора преди няколко дена и днес ми загасна навигацията - колата беше в движение!Спрях я,извадих ключа и след това запалих повторно и се оправи!някакви идеи какъв може да е проблема?

stefotoo написа:Добре де,някои може ли да ми препоръча ДОБЪР майстор ,където мога да отида и да отстрани проблема!!! :D

кой проблем, колега? :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: проблем с навигацията

Мнение от sparky01 » 02 Юни 2011, 18:32

stefotoo написа:Добре де,някои може ли да ми препоръча ДОБЪР майстор ,където мога да отида и да отстрани проблема!!! :D

Не дърпай дявола за опашката, щото нямаш проблем, поне засега ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: проблем с навигацията

Мнение от vgza » 04 Юни 2011, 18:26

@ndro написа:
vgza написа:Какво е за теб "модул" и "събуди"

модул = цялото това нещо, дето се намира пред скоростния лост - CCC (Car Communication Computer) модул.

:!: само да вметна - хардуерната версия я пише над зелената лепенка отдясно - в конкретния случай HW 4.3.

Изображение

събуди = опитва се да прекрати зимният му сън, тоест да го направи да работи, като му гледа платките, спойките, чиповете, охлаждането и защо по дяволите спи, като не е мечка през зимата :mhihi:

и двата пъти проблемът беше в някакъв чип :yes:


Точно както си мислих. Неправилно се изразяваш колега.
модул : 3. Прен. Относително самостоятелна и завършена част от цяло.

Това "дето се намира пред скоростния лост" ти сам си го написал : CCC (Car Communication Computer);
Не е модул, а компютър.
На майстора дето ти "буди" "модулите" може да му теглиш една черта (или майна, лично бих заложил на второто) и да не ходиш да си даваш парите на вятъра. Електрониката или бачка, или не бачка.
И пак ти казвам, чип е почти невъзможно да ти изгори. 99,9% е нещо малко, но си е доста играчка за да се намери

иш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: проблем с навигацията

Мнение от sparky01 » 05 Юни 2011, 8:41

модул : 3. Прен. Относително самостоятелна и завършена част от цяло.

ССС не е преносим, не е самостоятелен и завършен и не е част от цялото? :kuku:
И пак ти казвам, чип е почти невъзможно да ти изгори. 99,9% е нещо малко, но си е доста играчка за да се намери

Май сме доста хора в този 0,1% :conf:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: проблем с навигацията

Мнение от vgza » 05 Юни 2011, 11:20

sparky01 написа:
модул : 3. Прен. Относително самостоятелна и завършена част от цяло.

ССС не е преносим, не е самостоятелен и завършен и не е част от цялото? :kuku:
И пак ти казвам, чип е почти невъзможно да ти изгори. 99,9% е нещо малко, но си е доста играчка за да се намери

Май сме доста хора в този 0,1% :conf:


1 - ССС е комп ве гений, модул ти е примерно модула, който ти чете диска, или модула, който ти изпраща видеопоток към екрана или самия екран... Да продължавам ли?
2 - Аз точно с електроника се занимавам и за последен път ти казвам че не ви горят чиповете
Ето тва е изгорял чип. Ако не ти е такъв, може да се поправи.

Изображение

Аз съм дотук.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: проблем с навигацията

Мнение от @ndro » 05 Юни 2011, 11:43

vgza написа:Точно както си мислих. Неправилно се изразяваш колега.
модул : 3. Прен. Относително самостоятелна и завършена част от цяло.

Това "дето се намира пред скоростния лост" ти сам си го написал : CCC (Car Communication Computer);
Не е модул, а компютър.
На майстора дето ти "буди" "модулите" може да му теглиш една черта (или майна, лично бих заложил на второто) и да не ходиш да си даваш парите на вятъра. Електрониката или бачка, или не бачка.
И пак ти казвам, чип е почти невъзможно да ти изгори. 99,9% е нещо малко, но си е доста играчка за да се намери


колега,
майсторът, дето ми "буди" модулите е доказан професионалист, който не ми взе нищо, тъй като не успя да ги подкара и ДВАТА, търсейки и опитвайки се да намери и отстрани проблема с часове. и на двата модула проблемът бе неработещ чип.
този чип на снимката, дето си пуснал, е прегрял и се е разстопил. има чипове, на които не им личи с просто око, че са "изгоряли", затова има едни специални очила-лупи, за които съм сигурен, че знаеш, предвид, че се занимаваш с електроника.

повече ми харесва второто значение на думата "модул":
мн. модули, (два) модула, м.
1. Спец. Название на важни коефициенти или величини.
2. Съставна част на многостепенен космически кораб, която се движи и приземява сама. ;)
3. Прен. Относително самостоятелна и завършена част от цяло.
прил. модулен, модулна, модулно, мн. модулни.

и за съжаление ти потвърждаваш ей това, нищо лично :bchug:
da6ip написа:някъде тук бях видял седния подпис:

"Американски форум: задаваш въпрос и ти отговарят
Руски форум: задаваш въпрос, и отсреща ти задават няколко въпроса
Български форум: задаваш въпрос, и всички ти обясняват колко си тъп"

не е истина колко е вярно това. и за съжаление тези които обявяват другите за тъпи, нито са разбрали въпроса, нито имат представа за какво говорят. просто докато се чудят с какво да се занимават, се изплюват в нечия тема.


аз НЕ бих застанал зад подобно твърдение (по-долу) :yes:
vgza написа:И пак ти казвам, чип е почти невъзможно да ти изгори. 99,9% е нещо малко, но си е доста играчка за да се намери

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: проблем с навигацията

Мнение от badjo E60 » 25 Авг 2011, 15:19

Като гледам тези професионални коментари :lol: да попитам и аз нещо ако може :lol: С малкия дисплей ми е колата,а един приятел се блъсна и мога да си смъкна някой работи.Та въпроса ми е::Искам да му взема дисплея той е със големия .Какво ми е нужно Дисплей и ССС модул стига ли за да сработи при мен или и нещо друго ще ми е нужно :?: :idea:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: проблем с навигацията

Мнение от runga4aia » 13 Окт 2011, 18:37

Здравейте,

Имам следният проблем с навигацията:
Отначало Bluetooth - ът не искаше да се активира, след това когато колата е студена при палене 3 - 4 минути радиото тръгва и спира, както и забива самата навигация, след тези 3 -4 минути се оправя и няма проблем, обаче Bluetooth-a все още не работи и не може да се активира. Днес при палене изкара грешка, че акумулаторът е разреден. Имам колата от 2 месеца и не съм запознат изобщо.Според вас за същия ли проблем става дума :( :( :(

Мерси предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.01.2008
Местоположение: Добрич
Кара: 730d F01

Re: проблем с навигацията

Мнение от sisko_555 » 01 Апр 2012, 15:38

runga4aia написа:Здравейте,

Имам следният проблем с навигацията:
Отначало Bluetooth - ът не искаше да се активира, след това когато колата е студена при палене 3 - 4 минути радиото тръгва и спира, както и забива самата навигация, след тези 3 -4 минути се оправя и няма проблем, обаче Bluetooth-a все още не работи и не може да се активира. Днес при палене изкара грешка, че акумулаторът е разреден. Имам колата от 2 месеца и не съм запознат изобщо.Според вас за същия ли проблем става дума :( :( :(

Мерси предварително.


Аз имам абсолютно същия проблем колега и ще се радвам,ако някой сподели или помогне къде е проблема. :roll: :roll: :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: проблем с навигацията

Мнение от runga4aia » 03 Апр 2012, 1:09

Обиколих какви ли не майстори,всеки си знае само CCC модул и съответно сумата от 1500 лв. .Въобще не беше това,накрая сам си намерих проблема,смених си Bluetooth - ът и всичко е К. При теб Bluetooth - ът активира ли се ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: проблем с навигацията

Мнение от Cinder » 03 Апр 2012, 8:09

Принципно всички модули са вързани последователно на оптичния кръг и ако 1 е сдал багажа, всички модули на оптичния кръг ще имат проблеми. Най-лесния вариант да разберете кой модул ви прави проблеми е да отидете на диагностика ;)

Аз имах идентичен проблем (без разреждането на акумулатора) - блутуута ми не работеше и в началото като запаля колата, музиката ми прекъсваше няколко минути, парктроника не работеше, навигацията забиваше и т.н. От блутуут модула беше.

Вариант 1 - маха се и оптичния вход се запушва със специална тапа, така че да не се нарушава цялостта на оптичния кръг и всичко да ви работи
Вариант 2 - купувате си нов модул :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Самоков/Боровец
Пол: Мъж
Кара: ше E30 сега:E90 N52B25

Re: проблем с навигацията

Мнение от raddy » 03 Апр 2012, 8:27

Cinder написа: Принципно всички модули са вързани последователно на оптичния кръг и ако 1 е сдал багажа, всички модули на оптичния кръг ще имат проблеми. Най-лесния вариант да разберете кой модул ви прави проблеми е да отидете на диагностика ;)

Аз имах идентичен проблем (без разреждането на акумулатора) - блутуута ми не работеше и в началото като запаля колата, музиката ми прекъсваше няколко минути, парктроника не работеше, навигацията забиваше и т.н. От блутуут модула беше.

Вариант 1 - маха се и оптичния вход се запушва със специална тапа, така че да не се нарушава цялостта на оптичния кръг и всичко да ви работи
Вариант 2 - купувате си нов модул :mhihi:


:yes:

Абсолютно точно - проблем наличен и при е90-ките...
същото и при мен (изглежда тоз блутут модул от първите години на вграждането му е доста проблемен)
има няколко теми по въпроса - решението го е дал колегата...
при мен лично прекъсваше музиката и мултимедията...но преди време хептен ми изчезна телефона от менюто и вече не прекъсва нищо...
което ме кара да си мисля че въпросния модул може да се е самоунищожил :mhihi: :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook