Разход на нашите автомобили

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от atanasov_aa » 10 Юли 2018, 19:23

Stuttgy написа:А десния крак е най важния фактор за високия разход.Аз от Германия до България разход под 8,4 не видях...по борд.Става въпрос за 535д

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Много е вярно това. 8)
Двама човека сме управлявали в определен период 530-ката по един и същи маршрут с идентични условия и скорост. Засичането е правено за около 700,00 км основно на магистрала и малко градско. Разликата в разхода при управлението на автомобила на едното спрямо другото задкормилно устройства е достигала до 1,0 литър и повече. Интересното бе, че при този който правеше по-малък разход, скоростта бе по-висока. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от FaceOff » 10 Юли 2018, 21:32

Vra4anin написа:Пълно-пълно зареждам винаги. При моята като се напълни догоре, не подминава последната черта, стои точно при нея. Следващия път като заредя догоре ще снимам.

Ясно ми е, че по борд има разлика спрямо реалния разход и съм го споменал в предишни постове в темата. При моята съм го забелязал, че борда лъже с литър, литър и 200 някъде. Т.е. реално сега е изгорила между 6.5 и 7. Колко точно е... who gives a shit :)


Не знам who gives a shit, ама цялата тема е пълна със шит.
Значи знаеш, че борда ти лъже с един литър, ама вместо да напишеш 'изгори ми 6.5-7л на 100, карайки като пенсионер' , си снима борда?? Сигурно аз нещо не разбирам..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от ildivvy » 11 Юли 2018, 8:32

atanasov_aa написа:...Интересното бе, че при този който правеше по-малък разход, скоростта бе по-висока! :D


Става така,защото той е направил малко по-висока средна скорост,което означава по-малко намаляния и съответните доускорения след това!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от toncho83 » 11 Юли 2018, 12:42

FaceOff написа:
Vra4anin написа:Пълно-пълно зареждам винаги. При моята като се напълни догоре, не подминава последната черта, стои точно при нея. Следващия път като заредя догоре ще снимам.

Ясно ми е, че по борд има разлика спрямо реалния разход и съм го споменал в предишни постове в темата. При моята съм го забелязал, че борда лъже с литър, литър и 200 някъде. Т.е. реално сега е изгорила между 6.5 и 7. Колко точно е... who gives a shit :)


Не знам who gives a shit, ама цялата тема е пълна със шит.
Значи знаеш, че борда ти лъже с един литър, ама вместо да напишеш 'изгори ми 6.5-7л на 100, карайки като пенсионер' , си снима борда?? Сигурно аз нещо не разбирам..


:yes: Пълно е с "емоционални" излияния и обяснения, а относно темата - лиспва реална информация...много думи, а нищо съществено.Трябва да прочетеш няколко страници и "чаршафи", докато хванеш кой-какво е имал предвид :dummy:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от Stuttgy » 11 Юли 2018, 12:50

И пак няма да добиеш представа, защото всеки кара по своему,колата на всеки е в различна кондиция.Така,че е чесане на езици(пръсти),но пък е забавно.,,

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.06.2018
Пол: Мъж
Кара: 550i e60

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от BimeroS62 » 11 Юли 2018, 21:46

100-110 в зависимост от трафика...това е по борд,на колонка 9.1!

20180711_161315.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от FaceOff » 12 Юли 2018, 9:04

И аз приемам забележката :yes: ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.06.2018
Пол: Мъж
Кара: 550i e60

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от BimeroS62 » 12 Юли 2018, 22:48

Колеги....днес отново засякох разход на колата на колонка....7.8л на 100км!!!Карана е на волан,на ръчен режим в диапазона 90-100 на 6-та!Повече от удивен съм!Колата е 550и е60!Скоро ще засека и градско каране и мисля,че не е проблем да постигна 13-14л на 100км!

20180711_160945.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.01.2015
Местоположение: Mainz
Пол: Мъж
Кара: m550d

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от radostin_ivanov » 14 Юли 2018, 22:03

20180714_225946.jpg
Германия(Майнц)-България(Плевен) над 3 часа по граници и задръстване
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
E 61 535d,Alfa 156 3.0 24v

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от vld » 15 Юли 2018, 7:30

toncho83 написа:
FaceOff написа:
Vra4anin написа:Пълно-пълно зареждам винаги. При моята като се напълни догоре, не подминава последната черта, стои точно при нея. Следващия път като заредя догоре ще снимам.

Ясно ми е, че по борд има разлика спрямо реалния разход и съм го споменал в предишни постове в темата. При моята съм го забелязал, че борда лъже с литър, литър и 200 някъде. Т.е. реално сега е изгорила между 6.5 и 7. Колко точно е... who gives a shit :)


Не знам who gives a shit, ама цялата тема е пълна със шит.
Значи знаеш, че борда ти лъже с един литър, ама вместо да напишеш 'изгори ми 6.5-7л на 100, карайки като пенсионер' , си снима борда?? Сигурно аз нещо не разбирам..


:yes: Пълно е с "емоционални" излияния и обяснения, а относно темата - лиспва реална информация...много думи, а нищо съществено.Трябва да прочетеш няколко страници и "чаршафи", докато хванеш кой-какво е имал предвид :dummy:


Не съм съгласен, единствено врачанина съм забелязал, че не си пише правилно разхода.
Повечето колеги казват какво показва борда и колко е по колонка.
А калибрирането на борда е еднакво при всички БМВ-та, не е много трудно да се изравнят показанията на борда и да стане точен.
Аз си поиграх малко с моя, засякох няколко резервоара и го направих точен до една десета от литъра.
Преди калибрацията ми показваше с 2л. повече в града :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от adovet » 15 Юли 2018, 7:39

И при мене борда показваше по малко но след 5,6 резервоара до горе го калибрирах и сега показва най много 0,2 - 0,3 разлика.
За да не съм offtopic ето и средния ми разход за последните 60к км. Изображение

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от FaceOff » 15 Юли 2018, 7:53

Горната табличка е супер, но липсва една много важна величина, за да добие представа човек - средна скорост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от adovet » 15 Юли 2018, 7:56

43км/ч. Средната на борда никога не я нулирам

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от vld » 16 Юли 2018, 8:18

Vra4anin написа:
vld написа:единствено врачанина съм забелязал, че не си пише правилно разхода.
Повечето колеги казват какво показва борда и колко е по колонка.


Е как от 2500+ мнения в темата, аз имайки всичко на всичко общо 4 или 5 включвания тук и ти си забелязал, че само аз не си пиша правилно разхода :mhihi: Всичките ми мнения тук съм споменавал, че на моята кола, разликата между борд и реалността е към литър и 200 (знам го, защото винаги пълня догоре, не съм от хората които казват "сипи за дваасе лева" и си знам перфектно разхода на колата за вече близо 30 000км каране), само в това последно мнение от преди седмица (с разхода по борд 5.6) не го споменах този факт за пореден път и то не го написах от бързане и недоглеждане, а не за да си изкарвам колата бетер тойота приус. Как пък само аз съм ви черната овца (с моите няма и 10 мнения в цялата тема)... не ми е ясно. :dunno:

Да взема да престана да ви пиша и в темата и в подфорума и в целия форум ако искате? Ако това ще ви накара да се почувствате по-добре :yes:


Колега не го приемай толкова лично, но това ми направи впчатление, мислиш ли че наистина съм прецъкал всяко мнение в темата за да направя разследване :?: , аз ще ти кажа, разбира се, че не съм :oops:
Просто последното ти мнение беше повод друг колега, да каже че всички в тая тема са лъжци и едва ли не колите не харчат толкова колкото се пише.
А в крайна сметка просто на повечето хора не им се иска да повярват, че кола от такъв клас с такива габарити може да харчи колкото голф :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от toncho83 » 16 Юли 2018, 10:07

Ако се кара със 130 км/ч или по-малко, гори горе-долу толкова (7-8).Карате ли над тази скорост е нереално.Говорим за 6 цил. дизел

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook