Разход на нашите автомобили

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от zAcK » 19 Май 2018, 14:50

Двама човека, още 4 джанти със зимните гуми 17-ки, багаж, пълен резервоар.
Колата е 2008 535d, avio дизел от Еко. Вижда се средната скорост, километрите,
показанието на резервоара и т.н. Посока Бургас и после през Капитан Петко,
през Гърция и така до Ивайловград пак в българско :bchug:
Последна промяна zAcK на 19 Май 2018, 15:35, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от adovet » 19 Май 2018, 14:54

От София към Бургас е спускане, съвсем нормален разход. По този маршрут с влачене съм постигал с моята 4,6 до Пловдив

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от Zubcho » 19 Май 2018, 15:08

zAcK написа:Двама човека, още 4 джанти със зимните гуми 17-ки, багаж, пълен резервоар.
Колата е 2008 535d, avio дизел от Еко. Вижда се средната скорост, километрите,
показанието на резервоара и т.н. Посока Бургас и после през Капитан Петко,
през Гърция и така до Ивайловград пак в българско :bchug:


:OT: Малко ще го обърнем на чат, за което си извинявам, но е възможно да го постигнеш този разход, поради ред причини.

1. Фейслифта е с нов тип дюзи и по-нисък разход (по книга). В реални условия не знам, нямам досег с 535д след фейса, само преди.
2. Зимните гуми са по-тесни от летните (обикновено 225/45/17), но при теб не се знае какви са де. Може и да не са.
3. Вярно, пътя е посока надолу, може би трябва да видиш какво ще покаже на връщане без да зануляваш компютъра.

4-то, което няма много отношение към разхора, и всъщност не съм много сигурен в него, НО АВИО дизел на ЕКО е пари на вятъра. Гориво минато през филтър и нищо повече. Сипвах от него в Гърция и не усетих разлика, нито в разхода, нито във вървежа. Та по-добре, една добавка за повишаване на цетановото число, ако толкова искаш по-хубава нафта и да я доливаш преди да пълниш резервоара. :)

5-то, според мен по-ниския разход е постигнат поради ъпдейта на софтуера и премахване на DPF, не толкова заради нафтата.

6-то, ако си сипал хубаво масло, това също може да окаже положително влияние върху разхода на автомобила. :)

Обобщено, причините за постигане на този разход са комплексни. :driving:


Естествено всеки има право да НЕ се съгласи с мен :) Аз съм виждал моментен разход на моята кола при равен път и 80 км/ч около 4.5/100 тъй, че може и да е постижим, нямам идия.

Ще направя същото упражнение както zAcK след 2 седмици като се засиля към Бургас. ще ходя 2 пъти и може да пробвам различна нафта, както и в 2 от случаите ще пътувам празен на отиване (към Бургас) и връщане (от Бургас), та ще дам храна за размисъл :) Може даже да пробвам с и без добавката, която принципно си ползвам (Bardаhl BDC).

Като цяло, няма какво да се вторачваме в този разход, но е забавно да го гледаме. (поне на мен) :bchug:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от dir2cas » 20 Май 2018, 22:53

Някой може да го счетат за офтопик, но един въпрос към zAcK и datchko - защо без DPF бре колеги?
Нали вече има съвсем сносни варианти да си карате с работещ DPF както си му е реда.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от datchko » 20 Май 2018, 23:33

dir2cas написа:Някой може да го счетат за офтопик, но един въпрос към zAcK и datchko - защо без DPF бре колеги?
Нали вече има съвсем сносни варианти да си карате с работещ DPF както си му е реда.

Аз защото предният собственик е правил ремап и вместо да махнат ДПФ, са го пробивали с бургия и има 3 дупки по дължината на филтъра. Карано е с неработещ/и термостат/и, развалена дросел клапа и съответно не е регенерирала последните 60 000км (по данни на диагностика).
Тоест може да си представиш в какво състояние е моя ДПФ... Оглеждам се за Нов да сложа, вече пратих даже запитване до един сервиз, който от скоро се занимава с това. Гледах и в ибей, но там искат да върнеш твоя стар, който пък те да рециклират и препродадат, но в моя случай няма как.
Аз съм "за" това колата ми да диша свободно - било то без ДПФ или с нов такъв, но ми се иска да дишам чист въздух въпреки всичко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от BMW_1914 » 24 Май 2018, 11:57

Тук винаги ме учудвате с разходите си - по 4/5 макс до 6 литра на 100 км :D

Русе - Кладница - София - Русе , 530 д, автоматик, 218 кс, 4 човека и багаж, с уникален трафик в понеделник в центъра на София и 2 часа преди това едва-едва мърдане на Владая в задръстване.
46.3 литра е изгорила по метода - пълно-пълно, зареждане на Лукойл.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от Хрuсто » 24 Май 2018, 12:37

Zack тоя път като се е прибирал е хванал попътен вятър, че миналия път му даваше 8+ смесено :mhihi:
Я кажи с колко кара по магистралата, че направи тая средна скорост при наличието на 15-20км градско, при наличието на граничен пункт и гръцкия път, който никак не е хубав пък и едва ли превишаваш ограничението с много.

И другото което е засечи я пълен-пълен след двупосочен пробег.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от FaceOff » 24 Май 2018, 14:03

Хрuсто написа:Zack тоя път като се е прибирал е хванал попътен вятър, че миналия път му даваше 8+ смесено :mhihi:
Я кажи с колко кара по магистралата, че направи тая средна скорост при наличието на 15-20км градско, при наличието на граничен пункт и гръцкия път, който никак не е хубав пък и едва ли превишаваш ограничението с много.

И другото което е засечи я пълен-пълен след двупосочен пробег.


Поне с 200 трябва да е карал през повечето време, за да му даде тази средна, за целия маршрут.
От темата единствено разбирам, че на Е60 спокойно са можели да сложат поне двойно по-малък резервоар, или пък гонг, като отвориш капачката да казва - NO! NO! :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от vld » 24 Май 2018, 20:10

Хрuсто написа:Zack тоя път като се е прибирал е хванал попътен вятър, че миналия път му даваше 8+ смесено :mhihi:
Я кажи с колко кара по магистралата, че направи тая средна скорост при наличието на 15-20км градско, при наличието на граничен пункт и гръцкия път, който никак не е хубав пък и едва ли превишаваш ограничението с много.

И другото което е засечи я пълен-пълен след двупосочен пробег.
Забравяш колега че е махнал ДПФ а, а това е доста сериозна тапа на генерацията. Без него разхода пада много.
По темата аз минах 4000км в началото на месеца, маршрут София - Варшава, през Бърно, 1660км в посока с 400км градско в Варшава. И резултата е 6.90 на сто за тези 4000км. Градското там беше със средна скорост 30км/ч, и 9 на 100 разход. Средната скорост за целия трип е 102км/ч. Като цяло под 6.3 на 100 неможа да падне моята а не съм вдигал повече от ограниченията по целия път с едно две изключения за кратко.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от blackyhn » 25 Май 2018, 20:16

Е шах с пешката! Направих реглаж на предница и задница и ми падна разхода!!!! Е възможно ли е чак толкова голям ефект да има?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от sstancho89 » 26 Май 2018, 14:04

Ако е била затворена или отворена - може. Ако просто волана е бил леко настрани но гумите да са вървяли на право - не може.
Представи си, че е била затворена на сходимост - постоянно се мъчиш да пребориш едно леко съпротивление. Те тогава и гумите ти заминават ако става въпрос. Защо си заминават? Защото се "суркат" леко постоянно...на колата и е по тегаво да поддържа скоростта, въпреки, че е малко.
И все пак трябва да си бил доста извън нормите..не знам колко време си карал така, но ако не са ти свършили гумите няма да е от това :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от @2bar » 04 Юни 2018, 22:24

малко се вманиачавате с този разход....колко да гори е60, според мен по - малко от това, здраве му кажи....

минал съм 876,4 км с 64,75 литра, което прави среден разход от 7,38 л/100 км. какво повече да искам?

всичките километри са на магистрала - Щутгарт - Базел - Щутгарт и после в Германия - А6 и А5 (няма ограничение на скоростта). На отиване към Базел има около 200км, които ги взех на пълна мощност (педала на газта до край). На връщане от Базел мин. 160 км/ч на темпомат. И другите км в Германия отново над 160км/ч.

И това всичко е сток - и ДПФ филтъра си е на мястото, и АГР също и никакви мунинги.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от sssssl » 13 Юни 2018, 19:02

2 последователни засичания "пълно-пълно" , за последните 3 седмици в Софийския Мордор :mhihi: - 9.7
До сега се доверявах на борда, но преди месец показанията по борд скочиха с 20%. Веднага при Никола , в Суходол. Нищо, никакви грешки :dunno: През зимата разходът по борд беше около 10.7
Последна промяна sssssl на 14 Юни 2018, 17:36, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от BorislavB » 14 Юни 2018, 7:18

В.Търнвово - Пловдив - В.Търново = 410км. с 23 литра = 5.6л/100км. 40% от времето с климатик.

530d 218к.с. ръчка
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от adovet » 14 Юни 2018, 8:01

Перник - Варна - Перник 1100км. непрекъснато с климатик, 4 човека с много багаж, на магистралата авто-пилот на 150км/ч, по борд 6,7 на колонка 6,76 л/100

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook