Restraint System Faulty

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Nini0 » 22 Фев 2017, 11:53

Да бях при колегата MadChicken та той ми каза, че е големия дявол затова махнахме кантара и го забранихме софтуерно тогава изчезна, но при следващото палене пак се появи.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2016

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Чиката » 22 Май 2017, 17:29

Здравейте колеги.Същият проблем го имам и аз.Ходих при добър майстор електричар който ми каза.че имам ел.лента във волана която трябвало да се смени защото била износена.Изтри ми тази досадна грешка от компа но след месец отново ми светна.Майстора ми каза.че и така еъйрбека щял да работи ако недай боже се случи.Някой с подобен проблем прибягвал ли е до такива услуги и колко му е струвало тази ремонт?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 847
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Restraint System Faulty

Мнение от PIPERKOV » 15 Окт 2017, 1:07

Някой успя ли да разбере защо при изключен софтуерно кантар пак светва тази грешка.
Кода на грешката която ми дава е 9AFF във SFZ модула.което уж значи твърдо голямо съпротивление в ZK2.ZK2 не знам какво е.чистя с инпата и следващото подаване на контакт пак светва.извадих една по една всички букси от под седалката няма клеасало никъде.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Zubcho » 15 Окт 2017, 7:34

Много сте интересни как си забранявате разни модули по безопасността. В крайна сметка има един куп оторизирани сервизи, който могат да правят диагностика. Защо не идете там и да ви кажат, кое точно е пръцнало, да се смени и да си крате спокойно?

Утре при удар, като не се отворят възглавниците какво правим? Ще даваме пари по доктори или по-лошо?
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.07.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 525D

Re: Restraint System Faulty

Мнение от titan226903 » 19 Яну 2023, 22:39

Здравейте колеги,да съживим малко поостарялата тема.И аз се сблъсках с този проблем с коланите.След известно ръчкане под и зад предните седалки,без никакъв ефект,реших да разкача буксата на пиропатрона на шофьорската закопчалка на колана,изхождайки от мисълта че давайки напред седалката,възможно е да се е подмъкнала буксата от гнездото и да не контактува както трябва,оттам да набива грешката.И така,махнах за 2-3секунди буксата,върнах я на мястото ѝ и изчистих грешката.Вече 7-8дена не набива никаква грешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Restraint System Faulty

Мнение от borke_ » 24 Фев 2023, 12:32

И аз мислех, че при мен е проблема с кантари,пиропатрони, колани и т.н. Оказа се плюсовия кабел на АБ.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook