Restraint System Faulty

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Restraint System Faulty

Мнение от sawion » 19 Яну 2015, 19:21

колеги и на мен ми излиза от време на време тази грешка и се налага да я чистя с ИНПА. Получава се след като някой се вози до мен и стане от седалката а аз продължа да шофирам. Коя букса да пробвам да почистя с контакт клиинър? И дали е от мат сензора или нещо друго?
1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Restraint System Faulty

Мнение от netmurder » 19 Яну 2015, 20:02

sawion написа:колеги и на мен ми излиза от време на време тази грешка и се налага да я чистя с ИНПА. Получава се след като някой се вози до мен и стане от седалката а аз продължа да шофирам. Коя букса да пробвам да почистя с контакт клиинър? И дали е от мат сензора или нещо друго?
1.jpg

Колега това е от кантарчето на седалката, няма да помогне това с чистенето на буксите...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: Restraint System Faulty

Мнение от iceblast » 19 Яну 2015, 20:03

Грешката е за кантара, прекъсване на сигнал. Възможно е самият той да е проблемен, възможно е и да е някъде по кабелите, но ако следваме причините, при които се появява (сядане/ставане) може би нещо самият кантар не прави хубав контакт.

Букси за чистене - жълтата на модула на седалката и тези на кантара, намира се точно под седалката, може да се достъпи от задната седалка. Представялва ето такава кутийка:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Restraint System Faulty

Мнение от sawion » 19 Яну 2015, 20:45

Мерси за отговорите, утре ще го пробвам. Проблемът се появи преди 2 години някъде и след 2-3 чистения спря. Сега наскоро пак така стана и държи 3-4 дни и пак се появява. Надявам се нещо от контактите на буксата да е и ще измеря съпротивлението на кантара с мултицета за всеки случай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Emooo » 19 Яну 2015, 21:10

Някой път при преместване на пасажерската седалка прекъсва буксата и излиза тази грешка. Изчисти грешката и би трябвало да няма проблеми до следващото преместване на седалката. Стегни буксата с тиксо да не мърда много за да не изкача грешката.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Alexius » 02 Мар 2015, 23:13

При мен днес след скок в една дупка с прдна лява гума се появи същата грешка. Изчистих грешката, всичко е ок, но с цел предотвратяване на следващото и появяване какво ще ме посъветвате?
BMW F25

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Restraint System Faulty

Мнение от oci » 05 Мар 2015, 13:05

Изчетах цялата тема и едно мога да ви кажа като извод, не откачайте букси на сляпо най-много да си навлечете някоя по-голяма беля.
Преди да правите каквото и да било трябва да се направи една диагностика на аербег модула и да се локализира проблема, защото повярвай те ми той не е винаги в кантара, букса или т.н. Аербег системата работи в доста компонененти така да го кажа и проблема може да е различен във всеки различен случай, от бушон, кабел, букса до пиропатрон, аербег, централа или сателитен сензор през годините са идвали кори уж са софтуерно изключване на кантара, а аз разглобявам таблото например :mhihi: за да оправя проблема.
Проблема с кантара е обикновенно в прекъсване на самия осезател, който се намира в седлото на седалката, а не в електрониката както е показано на една снимка в по-горен пост на колегата от Перник - iceblast, такива датчици имам 10-тина и ако си мислите, че проблема е там пишете подарявам ви ги. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Alexius » 05 Мар 2015, 17:29

Въпросният датчик, който е показан на снимката по-горе, при мен бе махнат от под пасажерската седалка и съответнон и софтуерно изключен, защото имах проблем и без значение дали има човек или не на седалката трябваше да се закопчае колана. Не знам дали има общо с получената преди 2 дни грешка от дупката в която скочих.
BMW F25

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Restraint System Faulty

Мнение от oci » 05 Мар 2015, 22:24

Alexius написа:Въпросният датчик, който е показан на снимката по-горе, при мен бе махнат от под пасажерската седалка и съответнон и софтуерно изключен, защото имах проблем и без значение дали има човек или не на седалката трябваше да се закопчае колана. Не знам дали има общо с получената преди 2 дни грешка от дупката в която скочих.

ако е изключен софтуерно няма нищо общо. Това с колана е друга работа ама най-лесно е било да спрат кантара и да изключат и колана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Restraint System Faulty

Мнение от kiky_7 » 19 Мар 2015, 23:59

Лампичката на таблото в червено или в жълто ви свети ?
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Restraint System Faulty

Мнение от miroleskov » 05 Май 2015, 23:07

Здравейте колеги,от два дена ми светна и на мен грешката за аирбеците.Изтривам я и не се появява веднага ами когато и кефне.Снимах грешката ако няко може да ме насочи какво е за смяна ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Restraint System Faulty

Мнение от miroleskov » 07 Май 2015, 10:12

Е добре много ми помогнахте....аз нещо да не съм обидил някой във форума?Имам два конкретни поста със снимки от инпа на грешките единия е горния другия за дебитомер и всички мълчат.Хиляди пъти съм давал за пример БМВ форума пред приятели,че винаги си помагаме ама нещо май нещата се променят.Знам,че яко се комерсиализира ама чак пък толкова не бива сякаш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 17.07.2014
Кара: E60 530d
Детайли за колата: все още е с оригиналната нафта от завода

Re: Restraint System Faulty

Мнение от shkata » 07 Май 2015, 15:55

Здравей, мисля че имах подобен проблем се реши с нов акумулатор и реле регулатор. Сигурен ли си че по тоците ти всичко е наред?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Trixster » 08 Май 2015, 4:18

Аз имах грешка за пасажерския кантар и за "Battery Safety Terminal "9AFF". За пасажерския кантар решението беше залагалка, а за терминала чистех и разкачах няколко пъти докато не смених реле регулатора. От както го смених не съм имал проблем. Моя съвет е също да видиш релето и да опиташ да изчистиш всички датчици и терминали.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Restraint System Faulty

Мнение от miroleskov » 09 Май 2015, 11:50

За сега успях да я зачистя с инпа. На едното место ми пишеше първо да изтрия първо историята на грешките или паметта ли беше и след това да затрия грешката.направиг го и за сега е ОК
благодаря все пак,че отговорихте въпреки,че очаквах да се включат хора,които професионално се занимават с тези коли и знаят...ама както и да е явно комерсиализацията взима връх тук

Sent from my iPhone using Tapatalk
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook