Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.02.2011

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от niko_330d » 30 Апр 2016, 16:42

Здравейте Колеги, дали в двата кабелни снопа има кабели,отнасящи се за парктроника? Понеже ту ми работи,ту не! Като грешка ми дава 2 задни датчика,но не е от тях, та мисълта ми е да не би инсталацията да минава във въпросния кабелен сноп и да е прекъснат някъде и от там да работи кагато си направи контакт? :( И заключването от ключа започна да си заключва когато си иска..така че съм сигурен че имам там проблем! Просто ме интересува дали PDC кабелите минават също от там ? Също така си настройвам езика на централния дисплей да е Английски и след престой ...като запаля колата си е пак на дефолтския Италиянски...все едно си губи паметта :shock: Това свързано ли е пак с въпросния кабелен сноп или е другаде проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от B.Stoimenov » 02 Май 2016, 21:51

niko_330d написа:Здравейте Колеги, дали в двата кабелни снопа има кабели,отнасящи се за парктроника? Понеже ту ми работи,ту не! Като грешка ми дава 2 задни датчика,но не е от тях, та мисълта ми е да не би инсталацията да минава във въпросния кабелен сноп и да е прекъснат някъде и от там да работи кагато си направи контакт? :( И заключването от ключа започна да си заключва когато си иска..така че съм сигурен че имам там проблем! Просто ме интересува дали PDC кабелите минават също от там ? Също така си настройвам езика на централния дисплей да е Английски и след престой ...като запаля колата си е пак на дефолтския Италиянски...все едно си губи паметта :shock: Това свързано ли е пак с въпросния кабелен сноп или е другаде проблема?

Виж си пдц модула, в багажника на дъното. Също така може (така и предполагам) да имаш спукан парктроник и да прекъсва при навлажняване или когато си иска(аз имах) затова ги провери един по един. Има тема за парктрониците ;)
За езика - незнам от лъде може да е, някой друг колега ще каже. А как ти е акумулатора ? И какъв проблем със аноповете имаш?

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.04.2016
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 525/E61 2004g.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от GIGA » 31 Окт 2016, 15:43

колега и при мен беше така.ту работи ту не .забелязах .че наи добре
работи когато вали или е много влажно. на диагностиката показа заден
ляв,че е проблемен смених го преди една седмица и засега нямам проблеми.
така ,че смени ги но пък за два датчика не е много евтино.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от ICHIBAN » 13 Яну 2017, 15:03

Колеги,от известно време не ми работи пръскалката на задното стъкло.Свалях спойлера с третия стоп,но там маркучето си е ок,не е излязло.
Вчера пак пробвах да пръскам отзад на стъклото и видях че течноста изтича отзад през лявата отточната тръбичка под бронята.Къде може някъде по веригата да се е извадило?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Neckros » 31 Мар 2017, 21:17

ICHIBAN написа:Намерх клип в youtube където е показано как се маха:
https://www.youtube.com/watch?v=j9jX2cA-NWw
Тука въпроса ми е къде се слага дунапрен:
Профилактика/предотвратяване: Състои се в отваряне на спойлера и монтиране на елементи от дунапрен, които да притискат капака на кутията на модула, за да не влиза вода в нея. Вижте следния DIY документ за тази цел: http://bibilicious.com/bmwpower/E61%20- ... roblem.pdf
В смисъл точно под сполера в/у кутията в която стои антенния модул или м/у кутията в която стои модула и самия него?


И аз същото питам, но не можах да намеря инфо по въпроса.... :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от The_Bear » 03 Апр 2017, 20:19

Neckros написа:
ICHIBAN написа:Намерх клип в youtube където е показано как се маха:
https://www.youtube.com/watch?v=j9jX2cA-NWw
Тука въпроса ми е къде се слага дунапрен:
Профилактика/предотвратяване: Състои се в отваряне на спойлера и монтиране на елементи от дунапрен, които да притискат капака на кутията на модула, за да не влиза вода в нея. Вижте следния DIY документ за тази цел: http://bibilicious.com/bmwpower/E61%20- ... roblem.pdf
В смисъл точно под сполера в/у кутията в която стои антенния модул или м/у кутията в която стои модула и самия него?


И аз същото питам, но не можах да намеря инфо по въпроса.... :help:


Аз като отварях там да видя какво е положението, обиколих този капак на модула със силикон за стъкло (прозрачен) и местата където влизат кабелите. Сигурен съм, че вода няма да влезе дори с канчето да го поливаш. Ако се наложи да се отваря, срязва се силикона с макетно ножче и готово. А това с подлагането на дунапрен ми се стори малко "непрофесионално" :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от MPOWERfan » 09 Апр 2017, 18:22

Колеги,кажете къде качествено могат да ми оправят снопа на багажника?
Предпочитам от личен опит да сподели някой,държа да стане както трябва! :bchug:
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от datchko » 09 Апр 2017, 20:52

MPOWERfan написа:Колеги,кажете къде качествено могат да ми оправят снопа на багажника?
Предпочитам от личен опит да сподели някой,държа да стане както трябва! :bchug:

На бул. Цветан Лазаров в София има едни жичкаджии до Ем-комплекта в Дружба. На мен ми правиха снопа на е34-ката и вече повече от година не е мръднал.
Иван се казва едното момче - 087877 0025.
По спомем на мен ми взе 20лв за работа, кабели, шлаух и т.н

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 12 Май 2017, 10:48

Колеги относно "4. Кабелен сноп към задния капак: късане на кабелите"
Линковете в поста са невалидни, някой има ли информация колко са дебели кабелите в снопа?
Ако има различни дебелини какви са и по колко броя от дебелина са?
Мисля утре да ги отворя и се предполага, че са за подмяна, не ми работи нагревателя на задното стъкло, а от вчера почнаха се губят някои радиа, тези с по силен сигнал се чуват, останалите заглъхват и изчезват.
Видях, че антената е в спойлера на задната врата, та вероятен виновник, ще са сноповете според мен :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от ICHIBAN » 15 Май 2017, 9:56

За подгрев на задното стъкло кабела е в левия сноп,мисля че беше кафяв.
Ако не си в час,не се захващай сам да ги правиш.Бая пипкава работа е.Затова
и рядко някой се наема да ги прави.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 15 Май 2017, 10:42

ICHIBAN написа:За подгрев на задното стъкло кабела е в левия сноп,мисля че беше кафяв.
Ако не си в час,не се захващай сам да ги правиш.Бая пипкава работа е.Затова
и рядко някой се наема да ги прави.

Вчера смених всички кабели които са в снопа за антенния модул и отварящото се стъкло.
Те се намират отдясно в лявата част на пантата, тези които са за цялата задна врата в дясната част на пантата бяха здрави, а и там всичко ми работи.
Обаче подгрева на задното стъкло все още не работи.
Кафявия кабел в лявата панта изглеждаше отлично, той върви паралелно с маркуча за течност за чистачки, там не съм пипал нищо защото едно че нямаше никакви видими нарушения по изолацията, второ от вътрешната страна като махнах говорителя и маншона в който минават кабелите общата изолация на сопа беше различна от фабричната, кабелите не бяха омотани с черна изолационна лента която обикновено се среща в БМВ, а бяха в изолация тип мрежа, тази която ползват китайците за изолация на ксеноновите кабели, такава съм виждал и на комплекта който предлагат в ибей за ремонт на кабелите.
Но може и да бъркам и точно там да е останал проблема, в точно този кафяв кабел.
Доста е тежко за ремонт, но доста повече време ми отне да намеря подходящи проводници, събота в София почти нищо не работи, а което работи не продава това което ми трябва....
Накрая взех от един познат от една кола която разпродава на части подобни на оригиналните кабели само, че такива които са седели в купето и не са прегъвани и падна едно снаждане...цял ден утрепах само с това.
А колега да знаеш кое е релето което отговаря за подгряването на задното стъкло, остава да го проверя и него.
И съответно самия нагревател, какво съпротивление трябва да дава?
Съмнявам се вече да не са го повредили при монтаж на фолиото което има на прозореца :banghead:
Всъщност кафявия кабел в лявата панта не е ли "маса", а червено със синьо в дясната панта който е със същата дебелина да е "+" ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от toncho83 » 31 Май 2017, 12:38

Реже се всичко от тонколоната до малко след пантата и се праят снадки с нова комутация за да няма никога повече проблем.Някога видимо не се вижда прекъсване!Около 2 часа отнема "гъзенето".Мерцедес Е класа (седан и комби) страдат от същите болежки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E63 650i '06

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от noiseless » 31 Май 2017, 17:06

Още един плюс за Иван, който колегата Дачко е препоръчал по-нагоре.
За смяна на кабелите на Е61 ми взе 60 лв. - труд и материали.
На едно място ми искаха 300лв! :ranting:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.04.2017
Пол: Мъж
Кара: E 61 525 D

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Reign man » 14 Юни 2017, 10:08

Здравей колега,дай малко повече инфо за ремонта.Всички кабели ли преправя и колко време отнема.
По - конкретни впечатления от майстора.Наясно ли е напълно с този ремонт

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от damian2112 » 14 Юни 2017, 10:51

И аз се добавям да следя темата, че и при мен има нещо прекъснато там и не ми работят реотаните на задното стъкло + пръскалката.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook