Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Bungo_Baggins » 10 Ное 2017, 19:24

Отзад покрай пантите на капака имаш 4 метални водача със снопове кабели = 2 двойки отляво и 2 - отдясно.
Ако ги подредим отляво надясно 1, 2, 3, 4 - 3-ят водач ти е за задния прозорец.
Може би преди си ремонтирал някой от другите снопове.

По-бруталният начин за справяне е да откачиш конектора, който е за ключето за прозореца.
Намира се под спойлера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от maikooo » 10 Ное 2017, 22:21

djerityyy написа:Колеги здравейте,днес се случи нещо доста странно....

Бутона на прозореца на багажника ти е окъсил, често срещано е, и аз съм го изживял този момент с внезапното отваряне :mhihi: Изключи бутона от буксата и всичко ще се оправи :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от djerityyy » 11 Ное 2017, 0:12

maikooo написа:
djerityyy написа:Колеги здравейте,днес се случи нещо доста странно....

Бутона на прозореца на багажника ти е окъсил, често срещано е, и аз съм го изживял този момент с внезапното отваряне :mhihi: Изключи бутона от буксата и всичко ще се оправи :yes:


Тая букса е вътре под пластмасовата кора на самия прозорец предполагам?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от maikooo » 11 Ное 2017, 7:35

djerityyy написа:
maikooo написа:
djerityyy написа:Колеги здравейте,днес се случи нещо доста странно....

Бутона на прозореца на багажника ти е окъсил, често срещано е, и аз съм го изживял този момент с внезапното отваряне :mhihi: Изключи бутона от буксата и всичко ще се оправи :yes:


Тая букса е вътре под пластмасовата кора на самия прозорец предполагам?
Под пластмасовото капаче на самия прозорец е.
http://carphotos3.cardomain.com/images/ ... ge.jpg?v=1
Ако нямаш възможност да отваряш прозорчето от ключа е желателно да свалиш и малкото капаче на голямата кора на петата врата за да имаш достъп до буксата и при затворено прозорче, че иначе няма отваряме.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от kopi » 20 Ное 2017, 0:26

Здравейте колеги,
петата врата ми е с автоматично отваряне и имам следния проблем: хидравличния цилиндър се изважда от ябълковидния болт който се захваща към купето и така напрактика немога да използвам пълноценно вратата.
Взех си нов такъв болт от БМВ, но проблема си остана. Мисля че трябва да се смени федерката която е в ямката на хидравличния цилиндър понеже се е износила след като започна проблема. Ако някой имал същия проблем нека да пише.
Мисля, че темата е точно по моя въпрос, но не съм на ти с немският - http://www.e60-forum.de/old/thread.php? ... 512#508289

(Снимката не е моя , но е абсолютно същото и при мен)

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 15.04.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW G31
Мечтае да кара: Безаварийно!

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от LiviuCatan » 20 Ное 2017, 8:19

kopi написа:Здравейте колеги,
петата врата ми е с автоматично отваряне и имам следния проблем: хидравличния цилиндър се изважда от ябълковидния болт който се захваща към купето и така напрактика немога да използвам пълноценно вратата.
Взех си нов такъв болт от БМВ, но проблема си остана. Мисля че трябва да се смени федерката която е в ямката на хидравличния цилиндър понеже се е износила след като започна проблема. Ако някой имал същия проблем нека да пише.
Мисля, че темата е точно по моя въпрос, но не съм на ти с немският - http://www.e60-forum.de/old/thread.php? ... 512#508289

(Снимката не е моя , но е абсолютно същото и при мен)

Изображение




Здравей,
Колега на скоро имах същия проблем, по съвет на момчетата от AtsalovAuto си смених амортисорите. Имам един здрав ако желаеш ти го пращам! Gift!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от kopi » 20 Ное 2017, 11:49

Не съм сигурен, че говорим за едно и също нещо, но прати снимка все пак на ЛС пък ще видим. Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от djerityyy » 20 Ное 2017, 21:48

maikooo написа:
djerityyy написа:
maikooo написа:
djerityyy написа:Колеги здравейте,днес се случи нещо доста странно....

Бутона на прозореца на багажника ти е окъсил, често срещано е, и аз съм го изживял този момент с внезапното отваряне :mhihi: Изключи бутона от буксата и всичко ще се оправи :yes:


Тая букса е вътре под пластмасовата кора на самия прозорец предполагам?
Под пластмасовото капаче на самия прозорец е.
http://carphotos3.cardomain.com/images/ ... ge.jpg?v=1
Ако нямаш възможност да отваряш прозорчето от ключа е желателно да свалиш и малкото капаче на голямата кора на петата врата за да имаш достъп до буксата и при затворено прозорче, че иначе няма отваряме.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk



Колега,послушах те да си оставя достъп до буксата и да затворя прозореца...и си взех нов бутон,но филма идва,като сваля чистачката и т.н. и стигам до самия бутон който уж трябва да излезе след като съм развил гайката от вътрешната страна на прозореца,която държи цялата част,но самият бутон е корозирал с пръстена на болта ,който движи чистачката и няма ваденееее. Какво ли не пробвах,но явно оригиналния бутон е с метален пръстен и е станал едно цяло с болта в него...а новия бутон който взех е с пластмасов пръстен и вътрешност,явно са го осъзнали като грешка и са го променили.Гледах какви ли не видеа в тубата ,но там или излиза много лесно или бутона излиза с пръстена който е в другата част и това значи че работата става сложна.Някакви идеи как да го извадя тоя бутон...в смисъл да излезе от другата част без да счупя нещо и да трябва да поръчвам наново части? :shock: :shock: :shock:
Пробвах със спрей за корозия,пробвах с гумен чук да пробвам да набия долната част,но лекоо помръдва абсолютно всичко,което значи,че работата става дебела. :dunno: :dunno: :dunno: :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от silver_knight » 24 Дек 2017, 21:24

da6ip написа:5. Отваряне на стъклото на задния капак.

Копчето за отваряне на задния капак понякога се разваля. Може и да се развали контакта докато се поправя задната чистачка. Смяната е лесна, но само ако стъклото все още може да се отвори - тогава всичко се разглабя, и се инсталира нов бутон. Проблемът възниква когато копчето е окончателно развалено и стъклото не може да се отвори, тъй като тогава разглобяването е невъзможно.

В такъв случай има начин за механично отваряне на ключалката, за което трябва да се разглоби облицовката на капака отвътре. Прочетете следната тема, и особено пост #22 за снимки и инструкции: http://forums.5series.net/topic/98217-h ... __tailgate

А ето и две DIY упътвания как се сменя самото копче (на английски и немски):
http://bibilicious.com/bmwpower/E61%20- ... rocess.pdf
http://bibilicious.com/bmwpower/E61%20- ... ennyBr.pdf




Колега, можеш ли да обновиш поста,че линковете, които си сложил нещо не са валидни. Интересува ме главно , как да си отворя прозореца на багажника при напълно неработещ бутон . Имам трудности с махането на кората, страхувам се да не счупя нещо от предната страна, противоположна на тази на която са болтовете. Вероятно има някакви скрити вътрешни щипки

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 07 Яну 2018, 22:30

Колеги има ли писано някъде как се сменява копчето на задния прозорец, че и при мен почна да се отваря сам при палене?
Бутона в коя група части се намира, не го намирам в риълоем ? Някой ако има парт номера ще е полезно много.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от djerityyy » 07 Яну 2018, 22:57

vld написа:Колеги има ли писано някъде как се сменява копчето на задния прозорец, че и при мен почна да се отваря сам при палене?
Бутона в коя група части се намира, не го намирам в риълоем ? Някой ако има парт номера ще е полезно много.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Аз бутон имам и не мога да го сменя..оставил съм си достъп до буксата ,отварям прозореца и разглобявам всичко,но бутона е толкова корозирал с пръстена на самото стъкло,че след 30х опита вече съм се отказал..и си имам нов бутон в багажника да се търкаля....За номера му не се сещам но ще проверя и ще пиша.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Bungo_Baggins » 08 Яну 2018, 1:13

vld написа:Колеги има ли писано някъде как се сменява копчето на задния прозорец, че и при мен почна да се отваря сам при палене?
Бутона в коя група части се намира, не го намирам в риълоем ? Някой ако има парт номера ще е полезно много.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Надявам се този клип да помогне
https://youtu.be/TBX9PDE44-Q

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d 2005

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от skaragroshev » 08 Яну 2018, 17:25

Здравейте колеги! От скоро съм собственик на е61. От скоро почна да се появява грешка за level control system failure. В следствие на което колата отзад е клекнала. Понякога се оправя като изгася мотора и пак запаля, понякога не. Чета, че някакви маркучета са дефектни, а в първия пост линковете не са активни. Може ли някакво опътване от който е правил операцията или да я водя към мирафиори :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от The_Bear » 09 Яну 2018, 12:17

skaragroshev написа:Здравейте колеги! От скоро съм собственик на е61. От скоро почна да се появява грешка за level control system failure. В следствие на което колата отзад е клекнала. Понякога се оправя като изгася мотора и пак запаля, понякога не. Чета, че някакви маркучета са дефектни, а в първия пост линковете не са активни. Може ли някакво опътване от който е правил операцията или да я водя към мирафиори :dunno:


Търси "компресор" "въздушно окачване" "сфери", мисля че има доста инфо тук във форума. Даже и аз бях писал като ръчках по моята точно маркучето от компресора.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 10 Яну 2018, 13:54

Това е актуалния номер на бутона с уплътнението 61319200673 113лв в момента.
Стария парт номер е бил на цена 71лв. :banghead:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook