Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от maikooo » 14 Юни 2017, 12:59

Reign man написа:Здравей колега,дай малко повече инфо за ремонта.Всички кабели ли преправя и колко време отнема.
По - конкретни впечатления от майстора.Наясно ли е напълно с този ремонт

Момчето е много точно, подменя всички кабели и отляво, и отдясно. На мен ми подмени и маркучето за течността на задната чистачка и ми пусна кабели за бъдещ ретрофит на фейс стопове. Процедурата отнема един работен ден и на мен ми взе 80 лв.
Благодаря на Дачко за връзката, отдавна търсех някой да го свърши :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Stuttgy » 30 Юни 2017, 19:33

Колеги,при мен проблема е следния,при затворен багажник,в движение ми пищи на борда че е отворен,спря да се движи щората в багажника,и стъклото се отворя само като е отключена колата,а преди се отваряше и при заключена,тъй като имам keyless.Та питането е дали ще е от кабели на багажника тоя проблем?

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Zubcho » 19 Юли 2017, 22:01

Stuttgy написа:Колеги,при мен проблема е следния,при затворен багажник,в движение ми пищи на борда че е отворен,спря да се движи щората в багажника,и стъклото се отворя само като е отключена колата,а преди се отваряше и при заключена,тъй като имам keyless.Та питането е дали ще е от кабели на багажника тоя проблем?

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk


Това е болка на всяка кола. Отивай да ти оправят кабелите между 5-тата врата и купето. До сега не съм попадал на автомобил, без значение, от марка и модел, който рано или късно да не получи този проблем с кабелния сноп.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: Благоевград

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от gelev » 27 Авг 2017, 23:38

Здравейте,колеги. Аз имам следния проблем с 530xi 2006.При затворен багажник,в движение скърца и клопа самият багажник/5тата врата/. Някой дали се е сблъсквал с този проблем,та да каже накъде да се насоча. Мисля да ходя при бояджия/тенекиджия да регулира вратата, но може би е от самата брава проблемът. Благодаря предварително! :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от datchko » 28 Авг 2017, 8:41

Пробвай да лубрикираш уплътненията първо, има препарати. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.04.2017
Пол: Мъж
Кара: E 61 525 D

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Reign man » 11 Сеп 2017, 12:26

maikooo написа:
Reign man написа:Здравей колега,дай малко повече инфо за ремонта.Всички кабели ли преправя и колко време отнема.
По - конкретни впечатления от майстора.Наясно ли е напълно с този ремонт

Момчето е много точно, подменя всички кабели и отляво, и отдясно. На мен ми подмени и маркучето за течността на задната чистачка и ми пусна кабели за бъдещ ретрофит на фейс стопове. Процедурата отнема един работен ден и на мен ми взе 80 лв.
Благодаря на Дачко за връзката, отдавна търсех някой да го свърши :yes:



Здравей отново искам само да попитам докато подменяхте кабелите изключва ли се акумулатора,вследствие на което знам че не е хубаво колата да остава дълго време без ток.
Как процедирахте?
Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Bungo_Baggins » 12 Сеп 2017, 13:09

желателно е да откачил акумулатора. Там са много снопове кабели и е възможно окъсяване.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 12 Сеп 2017, 14:30

Не желателно ами ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Нищо и няма на колата и месеци да седи без ток!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: Благоевград

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от gelev » 14 Сеп 2017, 8:53

Някой имал ли е проблем с уплътнението на предното стъкло? Сменявали ли сте го? Моето е доста нацепено.
Възможно ли е от това да шуми при скорост над 120? Стъкленият таван не ми тече, но е възможно и шумът да е от него.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Alexander82 » 14 Сеп 2017, 17:46

gelev написа:Някой имал ли е проблем с уплътнението на предното стъкло? Сменявали ли сте го? Моето е доста нацепено.
Възможно ли е от това да шуми при скорост над 120? Стъкленият таван не ми тече, но е възможно и шумът да е от него.


Съвсем скоро смених предното стъкло поради пукнатина и това уплътнение се сменя.
В кобра не е скъпо, но се съмнявам шумът да идва от там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от ICHIBAN » 21 Сеп 2017, 9:16

gelev написа:Някой имал ли е проблем с уплътнението на предното стъкло? Сменявали ли сте го? Моето е доста нацепено.
Възможно ли е от това да шуми при скорост над 120? Стъкленият таван не ми тече, но е възможно и шумът да е от него.

Не е от уплътнрнието.Мойто хич го няма и няма шум.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от todorSTY » 22 Сеп 2017, 13:21

Здравейте. Нужна ми е малко помощ. В последните две седмици на два пъти по време на движение ми светва в червено лампата с акумулатора. Карам така без проблеми, като спра и запаля едвам.пали. Двес отново, но този път колата тотално изгасна по време на движение. При палене сутрин няма никакви проблеми. Някакви идеи?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 22 Сеп 2017, 21:11

Голяма е вероятността да ти е заминал реле регулатора на алтернатора, освен него трябва да се проверят някои неща, както пистовия ремък демпферната шайба и тн.

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от todorSTY » 26 Сеп 2017, 7:07

Оказа се реле-регулатора. Благодаря! ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от djerityyy » 10 Ное 2017, 18:38

Колеги здравейте,днес се случи нещо доста странно,запалих колата и прозореца на багажната врата се отвори сам...и щората се вдигна съответно :shock: :shock: :shock: Слязох затворих прозорчето,изгасих и запалих отново и това се повтори.
Кабелите във вратата са сменяни преди 2 години,понеже тогава имах проблем с централното и прозорчето не се отваряше,но след ремонта всичко си работеше и така до днес... :shock: :shock: :kuku: :kuku: :kuku: :dunno: :dunno: :dunno:
Също така колата беше отключена около 15 минути и изчаквах да видя дали само при запалване го прави,но го направи и на изгасен мотор...изведнъж прозорчето се отвори и щората се вдигна..пълна мистерия.
Сега оставих колата заключена и ще проверя след известно време дали не му хрумва да си се отваря когато реши...
Моля някой наясно да помогне със съвет от къде може да е проблема и дали пак кабелите са се скапали или централното е заминало???Може ли да го изолирам това прозорче да не се отваря когато си поиска,ако трябва няма да го използвам само да не ми прави такива номера.В момента съм в чужбина и нямам варианти за майстори,но по празниците в БГ ще го оправя,въпроса е да не се налага да слизам и да го затварям на всяко палене на колата... :paranoid: :paranoid: :paranoid: :conf: :conf: :conf: :conf: :conf: :conf:
Багодаря ви много.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook