Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 30 Мар 2018, 16:03

Zubcho написа:
vld написа:Това е актуалния номер на бутона с уплътнението 61319200673 113лв в момента.
Стария парт номер е бил на цена 71лв. :banghead:


Ако ви се чака 50$ в Aliexpress ЛИНК

Аз си го купих от дару с малко повечко напън за 80лв. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от julyan10 » 16 Юли 2018, 21:00

линковете от т. 5 на пост №1 не работят, може ли някой да ги пусне пак?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 10.03.2012

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от g_cholakov » 24 Юли 2018, 10:14

da6ip написа:2. Панорамен шибидах


Задни отточни тръби - в повечето случаи наводняването на багажника е резултат от задръстване на задните отточни тръби на шибидаха. Има 4 отточни тръби – две в А-колоните, и две в Д-колоните. Накрая на тези в Д-колоните има едни гумени клапи, които с времето отвътре се задръстват с дребни боклуци влезли през отточните канали на шибидаха. Като се задръстят наполовина, при пороен дъжд или обилна автомивка водата не може да се оттича през тях, прелива от касетата на шибидаха вътре в колата и по самите тръби потича към багажника, и по-точно към дъното му където е цялата електроника. Иронията е че това няма да го забележите освен ако не отворите страничните отделения на багажника и не видите влагата. Или освен ако не е късно и някой модул не е изгорял. Виж проблем 6. Решението на цялата история е да се изрежат клапите накрая на гумените тръби. Намират се точно зад задната броня, между стопа и задния калник. Най-добре е да се свали бронята, но могат да се достигнат и отвътре през багажника.



Здравейте,
Поздравления за колегата, описал така добре често срещаните проблеми. Тъй като изпатих и аз от тях, темата ми беше от основна помощ, но реших да опиша и снимам моите неволи с течовете на E61.
Следвайки указанията отворих кутията вляво:
20180714_115909.jpg

Зад мокета намерих описаните тръби - гумени маркучи:
20180714_115920.jpg


Издърпах маркуча нагоре, намерих клапата в края му и с клещи я измъкнах. Същата процедура направих и с десния маркуч, за който трябваше да сваля и модула за бушоните:
20180714_115957-2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 10.03.2012

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от g_cholakov » 24 Юли 2018, 10:29

da6ip написа:2. Панорамен шибидах


Задни отточни тръби - в повечето случаи наводняването на багажника е резултат от задръстване на задните отточни тръби на шибидаха. Има 4 отточни тръби – две в А-колоните, и две в Д-колоните. Накрая на тези в Д-колоните има едни гумени клапи, които с времето отвътре се задръстват с дребни боклуци влезли през отточните канали на шибидаха. Като се задръстят наполовина, при пороен дъжд или обилна автомивка водата не може да се оттича през тях, прелива от касетата на шибидаха вътре в колата и по самите тръби потича към багажника, и по-точно към дъното му където е цялата електроника. Иронията е че това няма да го забележите освен ако не отворите страничните отделения на багажника и не видите влагата. Или освен ако не е късно и някой модул не е изгорял. Виж проблем 6. Решението на цялата история е да се изрежат клапите накрая на гумените тръби. Намират се точно зад задната броня, между стопа и задния калник. Най-добре е да се свали бронята, но могат да се достигнат и отвътре през багажника.



Продължавам с дясна отточна тръба:
20180714_120059.jpg


Когато премахнете клапите не забравяйте да продухате маркучите (с уста, примерно), за да изхвърчат натрупаните боклуци!
Моята грешка беше, че набутах тези маркучи обратно вътре, мислейки, че те ще си висят до калника. Но, бяха се нагънали или опрели в някои детайли, при което дебитът им беше много намален и при лек дъжд нямаше проблеми, но при пороен отново преливаха вътре. Реших проблема като бръкнах отвън покрай бронята отдолу (без да я свалям), хванах ги и ги издърпах.
За да издърпате лявата трябва да пъхнете ръка покрай последното гърне:
20180714_120515.jpg


За издърпване на десния маркуч се наложи да сваля кората, която предпазва компресора за въздушните възглавници, и тогава да бръкна покрай бронята:
20180714_120256.jpg


Надявам се споделянето на моя опит да помогне на някой от колегите. Прикачените снимки са на 520d E61 от 2008 г.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: син кораб с нафтова печка
Мечтае да кара: E61 M5

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Neckros » 05 Сеп 2018, 15:33

Привет колеги,
взел съм ново уплътнение за панорамата, че старото вече си е за смяна. Поразгледах мнения на хора, които са го сменяли (от други форуми), но така и не останах с някакво категорично мнение как точно да го направя. Може ли, някой от вас (който е правил процедурата) да сподели личен опит - със сваляне на стъклата или без (във вдигнато положение), с какво махате старато лепило от ръба, други бележки :) ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от NicKo_8 » 10 Дек 2018, 0:23

А всички Е61 ли са с панорамен таван ? Има ли такива без ?
The Power of Dreams!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 10 Дек 2018, 9:26

NicKo_8 написа:А всички Е61 ли са с панорамен таван ? Има ли такива без ?

На са всички, само тези които са си го поръчали като екстра.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от NicKo_8 » 10 Дек 2018, 11:01

Значи има ексземпляри с един проблем по-малко. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
The Power of Dreams!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 10 Дек 2018, 12:31

Да моята е такава.
То тая панорама е една екста, з@еби, шуми тече... супер е :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от ICHIBAN » 11 Дек 2018, 7:36

В тоя ред на мисли,на мен не ми се движи таванната част на панорамата.Като бутна копчето само нещо прищтраква и прескача но не се движи назад.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от aora_bass » 12 Дек 2018, 16:20

Здравейте, дойде и моя ред да се запиша в темата. Колата е е61 фейс лифт. От както съм я купил си има проблема - при затваряне на багажника, задното стъкло се самоотваря(което както знаем е признак за развален бутон или кабели в петата врата). Наскоро обаче ми се случи нещо друго - спря да ми работи дистанционното за отваряне(и 3-те копчета). Първоначално реших, че проблема е в батерията(дистанционното е "нераглобяемо"), после обаче като се замислих и тествах, установих че не ми работи и дистанционното за печката. Зарадо тези проблеми сега си отключвам и карам колата с нормалния ключ. Установих, че не ми работи винаги и отварянето на багажника през стандартния бутон на 5-тата врата, но за щастие работи от бутона, който се намира вътре в купето. Смятате ли, че проблема е в кабелите на 5-тата врата или модула за дистанционните е изпукал ?

П.С. Това е така от около месец, преди няколко дена дистанционното инцидентно проработи за половин час и след като пробвах пак на следващия ден отново не работеше.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от ivopicha » 12 Дек 2018, 18:53

От кабелите в пантите на петата врата е, колега. Оправяй ги докато е време, че после няма да може да си я отвориш. Аз като взех мойта не и работеше дистанционното, петата врата и стъклото. За 30-40 минути ги оправих тези неща. Има ремонтни китове за това. Лично аз имах кабелаци от друга кола и изполвзах тях.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от aora_bass » 13 Дек 2018, 9:55

ivopicha написа:От кабелите в пантите на петата врата е, колега. Оправяй ги докато е време, че после няма да може да си я отвориш. Аз като взех мойта не и работеше дистанционното, петата врата и стъклото. За 30-40 минути ги оправих тези неща. Има ремонтни китове за това. Лично аз имах кабелаци от друга кола и изполвзах тях.


Мерси за бързия отговор! Свързах се с човека в Дружба, който хората тук са похвалили, та другата седмица ще му я закарам да сменя сноповете.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от aora_bass » 21 Дек 2018, 10:42

След ремонта при Иван от Дуржба и аз съм вече с подменени кабели на 5-тата врата. Явно поради зачестилите търсения се е вдигнала и цената :D

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 21.11.2017
Местоположение: Finspång Sweden
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i facelift.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Anton0764 » 22 Дек 2018, 0:29

Здравей . Напиши я тука в темата цената да се знае

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook