Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от aora_bass » 22 Дек 2018, 14:39

Anton0764 написа:Здравей . Напиши я тука в темата цената да се знае


120 лв. ми излезе на мен.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d 2005

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от skaragroshev » 11 Фев 2019, 0:00

Здравейте колеги, и при мен почна да се отваря прозореца на 5тата врата, когато запаля колата. От темата виждам, че бутона трябва да се смени. Странно е, че откакто съм взел колата никога не се е отварял прозореца, но сега изведнъж след година и половина реши да го направи сам. Виждам, че снопа кабели може да е също проблем, но досега не съм срещал други електрически проблеми със задната врата - чистачката и пръскачката си работят, стопове, нагревателчета, всичко. Назад в темата видях, че е part number 61319200673. Откъде се закупува въпросната част. Ако е в бмв, колко време го носят, някой ако е взимал и може да каже. Ако има някъде откъдето да отида и да си взема въпросния бутон и да го имам in stock ще е най-удобно.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 11 Фев 2019, 9:02

skaragroshev написа:Здравейте колеги, и при мен почна да се отваря прозореца на 5тата врата, когато запаля колата. От темата виждам, че бутона трябва да се смени. Странно е, че откакто съм взел колата никога не се е отварял прозореца, но сега изведнъж след година и половина реши да го направи сам. Виждам, че снопа кабели може да е също проблем, но досега не съм срещал други електрически проблеми със задната врата - чистачката и пръскачката си работят, стопове, нагревателчета, всичко. Назад в темата видях, че е part number 61319200673. Откъде се закупува въпросната част. Ако е в бмв, колко време го носят, някой ако е взимал и може да каже. Ако има някъде откъдето да отида и да си взема въпросния бутон и да го имам in stock ще е най-удобно.

3-5 дни.
Откачи буксата на бутона, ако спре да се отваря значи е в него проблема, ако продължи е в кабелния сноп.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530d 2005

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от skaragroshev » 11 Фев 2019, 14:56

vld написа:
skaragroshev написа:Здравейте колеги, и при мен почна да се отваря прозореца на 5тата врата, когато запаля колата. От темата виждам, че бутона трябва да се смени. Странно е, че откакто съм взел колата никога не се е отварял прозореца, но сега изведнъж след година и половина реши да го направи сам. Виждам, че снопа кабели може да е също проблем, но досега не съм срещал други електрически проблеми със задната врата - чистачката и пръскачката си работят, стопове, нагревателчета, всичко. Назад в темата видях, че е part number 61319200673. Откъде се закупува въпросната част. Ако е в бмв, колко време го носят, някой ако е взимал и може да каже. Ако има някъде откъдето да отида и да си взема въпросния бутон и да го имам in stock ще е най-удобно.

3-5 дни.
Откачи буксата на бутона, ако спре да се отваря значи е в него проблема, ако продължи е в кабелния сноп.

Добра идея, но ако го откача, после нали няма отваряне в никой случай.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 11 Фев 2019, 16:11

Има разбира се, буксата остава леко да стърчи и можеш да си я закачиш пак.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от datchko » 10 Сеп 2019, 14:22

В началото на темата линковете не работят.
Та, преди месец някъде, от днес за утре спря да се отваря задния прозорец.
Не е имал проблем със спонтанно отваряне и т.н, просто на сутринта исках да го отворя и не можах.
Старият собственик каза, че е правил кабелите и от двете страни, но аз лично не съм разглабял да гледам.
Според мен са кабелите, въпреки че са сменяни.
Но все пак дали не може да е от бутона за отваряне?
И как се отваря прозореца като е затворен - разглабя се върешността на вратата и?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 25 Сеп 2019, 7:55

Сваля се една пластмаса, която покрива задната чистачка отвътре, там е и кабела с буксата на прозореца, откачаш правиш мост с един кламер и ще рабереш дали проблема е в бутона или в машинката.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от datchko » 25 Сеп 2019, 9:21

vld написа:Сваля се една пластмаса, която покрива задната чистачка отвътре, там е и кабела с буксата на прозореца, откачаш правиш мост с един кламер и ще рабереш дали проблема е в бутона или в машинката.

Мерси.
Тази пластмаса (кора) не се ли чупи при затворен прозорец?
И като направя мост какво става - ако се отвори, значи е бутона, ако не - кабели?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 25 Сеп 2019, 11:25

datchko написа:
vld написа:Сваля се една пластмаса, която покрива задната чистачка отвътре, там е и кабела с буксата на прозореца, откачаш правиш мост с един кламер и ще рабереш дали проблема е в бутона или в машинката.

Мерси.
Тази пластмаса (кора) не се ли чупи при затворен прозорец?
И като направя мост какво става - ако се отвори, значи е бутона, ако не - кабели?

Ами не помня, огледай я и ще прецениш дали ще стане, има две или три гайки които я държат, скрити с пластмасови капачета, отививаш ги и се сваля без да се чупи нищо.
Ако прецениш че не може на затворен прозорец виж как да си го отвориш, в началото на темата имаше писано за това.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.10.2012
Пол: Мъж
Кара: Е61 11.2005 3.0 d 231hp+

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от tyanko » 31 Окт 2019, 22:45

Здравейте, искам споделя опит и решение за багажника на моята Е61. В един момент преди около две седмици започна да не се прибира мекото затваряне на багажника. Остава в леко притворено положение, и не се заключваше докрай. И като караш постоянно се обажда надписа "boot open".
Решението беше да разглобя 5тата врата. Супер и какво да видя и двете страни на панти те, кабели те снопове превръзвани, ама дъщеря ми, която е във 2ри клас ще го направи по-здраво. Та запазих си час при Иван в Дружба и след 4 каса колата беше готова, със сменени и превързани кабели, и от двете страни
Препоръчвам го +359878770025.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от DonMakaveli96 » 06 Дек 2019, 15:56

Привет колеги!

Аз пиша с един малко нестандартен въпрос.
На моята Е61 от както съм й собственик панорамата не работи. В Швейцария предишният собственик е изключил панорамата от буксата (проверих горе на плафона), май и от бушоните (не съм проверил) и е силиконирал по цялата линия самата панорама, явно за да не тече. Решил е явно да не е панорама повече. :mhihi:

Та, питането ми е следното. Тъй като не мисля да инвестирам 1 малка торба с пари в панорамата, искам да направя така че да мога поне самата щора (или не знам как се нарича тапицерията, криеща панорамата) да се отваря за да си зяпам нагоре, докато чакам в колата.

Такава интервенция възможна ли е според вас?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 09 Дек 2019, 10:11

DonMakaveli96 написа:Привет колеги!

Аз пиша с един малко нестандартен въпрос.
На моята Е61 от както съм й собственик панорамата не работи. В Швейцария предишният собственик е изключил панорамата от буксата (проверих горе на плафона), май и от бушоните (не съм проверил) и е силиконирал по цялата линия самата панорама, явно за да не тече. Решил е явно да не е панорама повече. :mhihi:

Та, питането ми е следното. Тъй като не мисля да инвестирам 1 малка торба с пари в панорамата, искам да направя така че да мога поне самата щора (или не знам как се нарича тапицерията, криеща панорамата) да се отваря за да си зяпам нагоре, докато чакам в колата.

Такава интервенция възможна ли е според вас?


Това няма как да го е направил швейцарец :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Бай търгаш го е направил преди да я пусне в мобилето :banghead:
Относно въпроса ти не мисля, че има как да го направиш, освен ако не намериш моторчето на покрива и не го откачиш него.
Защото управляващия сигнал мести едновременно и тапицерията и стъклото.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от DonMakaveli96 » 09 Дек 2019, 13:43

vld написа:
DonMakaveli96 написа:Привет колеги!

Аз пиша с един малко нестандартен въпрос.
На моята Е61 от както съм й собственик панорамата не работи. В Швейцария предишният собственик е изключил панорамата от буксата (проверих горе на плафона), май и от бушоните (не съм проверил) и е силиконирал по цялата линия самата панорама, явно за да не тече. Решил е явно да не е панорама повече. :mhihi:

Та, питането ми е следното. Тъй като не мисля да инвестирам 1 малка торба с пари в панорамата, искам да направя така че да мога поне самата щора (или не знам как се нарича тапицерията, криеща панорамата) да се отваря за да си зяпам нагоре, докато чакам в колата.

Такава интервенция възможна ли е според вас?


Това няма как да го е направил швейцарец :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Бай търгаш го е направил преди да я пусне в мобилето :banghead:
Относно въпроса ти не мисля, че има как да го направиш, освен ако не намериш моторчето на покрива и не го откачиш него.
Защото управляващия сигнал мести едновременно и тапицерията и стъклото.


Благодаря за отговора!

Но тук ще те контрирам и малко ще заоблача стереотипа за швейцарците. :mrgreen:

Аз лично съм си я закупил оттам, колата е от 1ви собственик - швейцарец от покрайнините на Цюрих.
И чак ми стана странно защото ме излъга за панорамата, излъга ме и за iDrive-a (т.е. не ми каза, че не работи) и тн.

Но пък от друга страна сервизно е водена докрай.

Относно панорамата, ще видя какво ще я правя - може и направо цялата да я рециклирам ама ще е на пролет.
Четох, че са две моторчета, на първа степен тегли само кората, на втора степен тегли и двата механизма (т.е. и стъклото).
Ако има как да се изолира едното моторче (предното) и да работи само задното ще е супер. Ще го пробвам след 2-3 месеца и ще споделя ако има някакво по-безболезнено решение! :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от SpasT » 18 Дек 2019, 6:58

skaragroshev написа:Здравейте колеги, и при мен почна да се отваря прозореца на 5тата врата, когато запаля колата. От темата виждам, че бутона трябва да се смени. Странно е, че откакто съм взел колата никога не се е отварял прозореца, но сега изведнъж след година и половина реши да го направи сам. Виждам, че снопа кабели може да е също проблем, но досега не съм срещал други електрически проблеми със задната врата - чистачката и пръскачката си работят, стопове, нагревателчета, всичко. Назад в темата видях, че е part number 61319200673. Откъде се закупува въпросната част. Ако е в бмв, колко време го носят, някой ако е взимал и може да каже. Ако има някъде откъдето да отида и да си взема въпросния бутон и да го имам in stock ще е най-удобно.


Срещал съм неколкократно подобен проблем ,а също така и отказ да се отваря стъклото при изправен бутон заради прекъснали писти на самото стъкло. При фейсовите по желание на клиента съм решавал проблема със прекодиране- от дистанционното на ключа - бутона за багажник да се отваря 5-тото стъкло , а самия багажник се отваря само от дръжката му.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от kopi » 22 Фев 2020, 10:55

Още не съм намерил решение на проблема с 5тата врата, затова повтарям поста от преди няколко страници с надеждата,някой да помогне.
Последна промяна kopi на 24 Фев 2020, 12:46, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook