tips & tricks

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: tips & tricks

Мнение от silver_knight » 15 Дек 2015, 14:26

fefe написа:Утре ще е, че некви ракии и агнета се заразмятаха и не остана време :D

Бтв още един доста полезен 'трик' за тези, които обичат да карат на фарове дори и когато не е задължително. Слагате на ауто фаровете, и пускате фаровете за мъгла. С тях светват и късите. Плюса е, че си стоите на ауто режим и няма опасност да източите акумулатора, като забравите фаровете.

DayLights има настройки от главното меню

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: tips & tricks

Мнение от goppe » 26 Дек 2015, 20:05

Колеги, някой знае ли как по дяволите се дезактивираше автоматичното вдигане на волана при комфортния вход/изход (easy entry/exit). Знам, че го бях спрял по някакъв начин (не софтуерно), защото хич не ми е полезно цялото движение на волана при всяко качване и слизане от колата. Вчера след автомивка волана започна да ми се вдига всеки път, предполагам са чистили около него и са го местили с копчето, а сега не мога да спра тази функция :banghead:

Опитах няколко пъти с движение пълно горно - пълно долно на работещ двигател, на контакт и на угасен двигател - нищо. Опитах същото нещо в комбинация със запаметяване на позициите (М и после 1) - пак нищо. Опитах и пълно горно и после повторно нагоре с бутона, така волана мърда още малко нагоре - без ефект... :banghead:

Някакви идея как да го изключа? Има ли някаква игра с паметта, например да опитам с другия ключ или нещо подобно... Четох в чуждите форуми, че става с кодиране, но мисля, че може и без, защото го бях спрял по някакъв начин, а за кодирането трябва да търся някой да го направи...

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: tips & tricks

Мнение от Atsalov » 26 Дек 2015, 20:28

Изключи си акумулатора за няколко минути, за да си забрави паметта. Аз на моята му се радвах че се вдига и сваля, заради дългите крака, иначе влизах като балерина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: tips & tricks

Мнение от goppe » 27 Дек 2015, 23:21

Atsalov написа:Изключи си акумулатора за няколко минути...


Пробвах и с изключване на акумулаора колега, но пак не стана. Опитах и движение пълно горно - пълно долно плюс разместване на други настройки на седалката и огледалата и тогава запаметих с М и 1, но без успех... Има ли нещо друго което мога да направя? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 29.05.2013
Местоположение: София
Кара: E60 535D

Re: tips & tricks

Мнение от karakondji » 29 Дек 2015, 20:58

Да, чрез бутончето го вдигни до най-високата позиция и го остави без да пипаш повече. Оставиш ли го по този начин спира да се движи автоматично.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: tips & tricks

Мнение от goppe » 03 Яну 2016, 23:26

Колега и този вариант го пробвах, на запален двигател го вдигнах най-горе, угасих, после при палене го смъкнах да удобната ми позиция и запаметих. При изгасяне на двигателя пак си се вдига най-горе. Пробвах го няколко пъти този начин, но пак без успех :banghead: Явно ще трябва да стане с кодиране...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 12.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 XDrive

Re: tips & tricks

Мнение от tanokaridi » 07 Яну 2016, 13:56

goppe написа:Колега и този вариант го пробвах, на запален двигател го вдигнах най-горе, угасих, после при палене го смъкнах да удобната ми позиция и запаметих. При изгасяне на двигателя пак си се вдига най-горе. Пробвах го няколко пъти този начин, но пак без успех :banghead: Явно ще трябва да стане с кодиране...


Цялата тази тема и мен ме интересува горещо че и моя почна след една мивка да се движи, но така и не успях да го спра без кодиране. Лошото е че така и не намерих време да отида някой колега да ми го спре...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: tips & tricks

Мнение от Trixster » 07 Яну 2016, 19:11

Защо не си наглсите волна я удобна позиция и не го оставите да се вдига при излизане от автомобила ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Поморие/Несебър
Кара: BMW e60 530d

Re: tips & tricks

Мнение от off_line » 20 Яну 2016, 9:39

tanokaridi написа:
goppe написа:Колега и този вариант го пробвах, на запален двигател го вдигнах най-горе, угасих, после при палене го смъкнах да удобната ми позиция и запаметих. При изгасяне на двигателя пак си се вдига най-горе. Пробвах го няколко пъти този начин, но пак без успех :banghead: Явно ще трябва да стане с кодиране...


Цялата тази тема и мен ме интересува горещо че и моя почна след една мивка да се движи, но така и не успях да го спра без кодиране. Лошото е че така и не намерих време да отида някой колега да ми го спре...


Мисля че имаше някаква врътка и без кодиране да стане, но не се сещам вече моя как го бяхме направили, че и мен много ме дразнеше още от началото това вдигане/свален при влизане/излизане от автомобила
..живота е прекалено кратък за грозни жени и бавни коли..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: tips & tricks

Мнение от Grey » 25 Яну 2016, 18:42

Това с волана ,наистина е пълна мистерия.На мен в началото,като взех колата,ми се вдигаше,после ,по неясни причини :shock: ,спря да го прави,а сега,от известно време,пак започна да се вдига???? Всъщност,нямам нищо против да го прави! :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: ... E30, 324D, M21
E36, 318i, M43
E60, 530D, M57

Re: tips & tricks

Мнение от Braikoff » 30 Яну 2016, 0:19

Rennfahrer написа:Абе вярно ли, че можело да се кодира така електрониката, че примерно като заключиш и колата да те "изпраща" до входа с 30 секунди включени габарити примерно? Нещо такова някой ми каза.

И може ли да се препрограмира CCC модула (отпреди фейслифта, 2004 г.) да чете дискове с мп3-ки?

iceblast написа:
Rennfahrer написа:Абе вярно ли, че можело да се кодира така електрониката, че примерно като заключиш и колата да те "изпраща" до входа с 30 секунди включени габарити примерно? Нещо такова някой ми каза.

И може ли да се препрограмира CCC модула (отпреди фейслифта, 2004 г.) да чете дискове с мп3-ки?




Относно МП3ките - да, възможно е.

Това с MP3 е интересно, но кой може да го направи и дали има такъв майстор в Русе?
SONY - make.believe

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Велико Търново

Re: tips & tricks

Мнение от IFace » 23 Фев 2016, 21:35

Това, което ще добавя сигурно всички са го забелязали, но при леко натискане лостчето на мигача, без да стигнете до включването му, мигача мига 3 или 4 пъти. При смяна на платно или случай, когато е необходимо кратко да подадете сигнал за промяна на посока е полезно. Не се цъка лостчето постоянно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: tips & tricks

Мнение от doncheff » 28 Фев 2016, 10:14

Braikoff написа:
Rennfahrer написа:Абе вярно ли, че можело да се кодира така електрониката, че примерно като заключиш и колата да те "изпраща" до входа с 30 секунди включени габарити примерно? Нещо такова някой ми каза.

И може ли да се препрограмира CCC модула (отпреди фейслифта, 2004 г.) да чете дискове с мп3-ки?

iceblast написа:
Rennfahrer написа:Абе вярно ли, че можело да се кодира така електрониката, че примерно като заключиш и колата да те "изпраща" до входа с 30 секунди включени габарити примерно? Нещо такова някой ми каза.

И може ли да се препрограмира CCC модула (отпреди фейслифта, 2004 г.) да чете дискове с мп3-ки?




Относно МП3ките - да, възможно е.

Това с MP3 е интересно, но кой може да го направи и дали има такъв майстор в Русе?

Колегата Atsalov с лекота ми програмира CCC модула да чете мп3-ки. Ако имаш път към Пловдив, горещо го препоръчвам. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 1.04.2015
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Е61 530D 218hp
Мечтае да кара: Параход

Re: tips & tricks

Мнение от blackyhn » 05 Мар 2016, 9:38

Пробвано:

BMW E61 2004 - Патерица 17-цола не пасва в отделението за резервна гума. Става само ако се махнат "шкафовете" над нея.

Пиша го за да знаят колегите преди да си купят гумата.

Приятно шофиране!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: tips & tricks

Мнение от B.Stoimenov » 07 Мар 2016, 15:51

blackyhn написа:Пробвано:

BMW E61 2004 - Патерица 17-цола не пасва в отделението за резервна гума. Става само ако се махнат "шкафовете" над нея.

Пиша го за да знаят колегите преди да си купят гумата.

Приятно шофиране!


Хахах и аз съм със 17ка патерица, но на е60. Пак не пасва ососбено добре, единствения вариант е да се махне подложката, и реално да легне върху стиропора с модулите . Но с малко повече натискане, може да я натиакте и в стандартното легло ... надстърча само една идея - което за момента е поносимо за мен :)

Кофти, но факт !

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook