tips & tricks

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

daytona violett
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: e36+24

Re: tips & tricks

Мнение от kOnPuBkA » 20 Апр 2011, 13:03

TPAKTOP написа:Ей ще ме накараш да си ритам копчето накрая :mhihi: Утре ще пробвам ама май вече съм го пробвал и на тази позиция макар никога да не съм си изключвал фаровете


Пробвай, пробвай, ще стане :mhihi: И аз първоначално си викам "Ъ, мойто не ще".... и после като четох пак темата,викам бе я да натисна по-силно, кво го жаля и щрак!... потъна си навътре.
Друг е въпроса че на мен лично ми бе супер неудобно така и честно казано не виждам никакъв смисъл от прибирането, но... А да не говорим че едва го извадих после, че с тоя маникюр.... :mhihi: :mhihi:
Последна промяна kOnPuBkA на 01 Май 2011, 21:01, променена общо 1 път
HAPPINESS IS NOT AROUND THE CORNER, HAPPINESS IS THE CORNER!
Изображение
IMPOSSIBLE IS NOTHING !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: tips & tricks

Мнение от fefe » 24 Апр 2011, 23:31

Подгряването на седалките се спира със задържане на бутона, вместо натискане 3-2-1 пъти.

Крачето за заключване на резервоара (излизате от колата, отваряте резервоара, почвате да зареждате, заключвате колата и влизате в бензиностанцията да пикаете) може да се прибере механично от самия резервоар (вместо да отключвате, затваряте врата, заключвате). Намира се отляво на капачката.

Ако се чудите, от коя страна ви е резервоара, погледнете си нарисуваната бензинова колонка на таблото. От която страна е маркуча, от другата страна е резервоара.

Копчетата за запаметяване на радио станции/телефони/бърз достъп, както и потенциометъра за звука за чувствителни на допир (touch sensitive). Задържайки пръст на 1-2 мм пред тях ще ви покаже какво е запаметено на дадено копче.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: tips & tricks

Мнение от da6ip » 25 Апр 2011, 17:30

fefe написа:Подгряването на седалките се спира със задържане на бутона, вместо натискане 3-2-1 пъти.

Крачето за заключване на резервоара (излизате от колата, отваряте резервоара, почвате да зареждате, заключвате колата и влизате в бензиностанцията да пикаете) може да се прибере механично от самия резервоар (вместо да отключвате, затваряте врата, заключвате). Намира се отляво на капачката.

Ако се чудите, от коя страна ви е резервоара, погледнете си нарисуваната бензинова колонка на таблото. От която страна е маркуча, от другата страна е резервоара.

Копчетата за запаметяване на радио станции/телефони/бърз достъп, както и потенциометъра за звука за чувствителни на допир (touch sensitive). Задържайки пръст на 1-2 мм пред тях ще ви покаже какво е запаметено на дадено копче.

1. :bowdown: 2. :bowdown: 3. тва го знам :mrgreen: ама не е 100% валидно 4. :bowdown:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: tips & tricks

Мнение от fefe » 25 Апр 2011, 18:43

Сега виждам, че съм го написал грешно. Резервоара се намира от същата страна, от която е маркуча на картинката.

Относно копчето за фаровете, за да няма колеги със счупени копчета да уточня, че то влиза навътре само за pre-LCI модели (преди фейслифта).

Само да го пробвам дали при мен работи, и ще дам едно упътване как да си подкарате скрито ГПС/нав меню на екрана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: tips & tricks

Мнение от da6ip » 25 Апр 2011, 19:03

fefe написа:Относно копчето за фаровете, за да няма колеги със счупени копчета да уточня, че то влиза навътре само за pre-LCI модели (преди фейслифта).
Копчето не влиза навътре на коли с ключ за палене. (ЕДИТ: на моята поне не влиза, Сеп 2004)
Може би влиза навътре само на pre-LCI коли с копче за палене, т.е. производство от Септември 2005 до Февруари 2007.
Последна промяна da6ip на 25 Апр 2011, 21:42, променена общо 1 път
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: tips & tricks

Мнение от fefe » 25 Апр 2011, 20:41

Възможно еda6ip, аз със сигурност знам, че на мойта не влиза (след като му приложих доста сила и напън) :P

Още една екстра имам към списъка, нещо което може би е добре познато, но не и за мен до преди няколко часа :)

Багажника има две 'дръжки' от вътрешната страна, за затваряне без пипане на капака отвън (ако е мръсен примерно или ако сте фанатик на тема боя/лак).

Идея към автора на първия пост: докато още не е станала темата 20 страници, би било добра идея да мине през мненията и да събере в първия пост всичко полезно. Всъщност може и аз да го направя в мой пост, който само да копираш в първия, вероятно утре, дано не ме домързи :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: tips & tricks

Мнение от badjo E60 » 25 Апр 2011, 21:54

упътване как да си подкарате скрито ГПС/нав меню на екрана.[/quote]
Кво стана с менюто колега. :lol: :idea:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: tips & tricks

Мнение от fefe » 25 Апр 2011, 22:05

Утре ще е, че некви ракии и агнета се заразмятаха и не остана време :D

Бтв още един доста полезен 'трик' за тези, които обичат да карат на фарове дори и когато не е задължително. Слагате на ауто фаровете, и пускате фаровете за мъгла. С тях светват и късите. Плюса е, че си стоите на ауто режим и няма опасност да източите акумулатора, като забравите фаровете.

daytona violett
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: e36+24

Re: tips & tricks

Мнение от kOnPuBkA » 27 Апр 2011, 8:19

da6ip написа:Копчето не влиза навътре на коли с ключ за палене. (ЕДИТ: на моята поне не влиза, Сеп 2004)
Може би влиза навътре само на pre-LCI коли с копче за палене, т.е. производство от Септември 2005 до Февруари 2007.


И моята е 2004г. и копчето си влиза навътре като стой та гледай... Само че малко по-силно се натиска...И мен ме беше страх да го напъна първия път :mhihi: Но както казах, за мен е супер не полезна екстра :roll:

пп.Иначе ако някой го вълнува мога да кача как се зануляват сървисите през таблото- на масло, спирачки, накладки и там всичко квото...
Последна промяна kOnPuBkA на 01 Май 2011, 21:02, променена общо 2 пъти
HAPPINESS IS NOT AROUND THE CORNER, HAPPINESS IS THE CORNER!
Изображение
IMPOSSIBLE IS NOTHING !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: tips & tricks

Мнение от da6ip » 27 Апр 2011, 8:34

ми да ходя да напъвам тогава :mhihi: ще го понатисна още, пък да видим :roll:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

daytona violett
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: e36+24

Re: tips & tricks

Мнение от kOnPuBkA » 27 Апр 2011, 8:36

ейй само да не го потрошиш, че после не искам да съм виновна :angel: :mhihi:
Последна промяна kOnPuBkA на 01 Май 2011, 21:02, променена общо 1 път
HAPPINESS IS NOT AROUND THE CORNER, HAPPINESS IS THE CORNER!
Изображение
IMPOSSIBLE IS NOTHING !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: tips & tricks

Мнение от bvv1 » 29 Апр 2011, 13:48

fefe написа:Подгряването на седалките се спира със задържане на бутона, вместо натискане 3-2-1 пъти.

Крачето за заключване на резервоара (излизате от колата, отваряте резервоара, почвате да зареждате, заключвате колата и влизате в бензиностанцията да пикаете) може да се прибере механично от самия резервоар (вместо да отключвате, затваряте врата, заключвате). Намира се отляво на капачката.

Ако се чудите, от коя страна ви е резервоара, погледнете си нарисуваната бензинова колонка на таблото. От която страна е маркуча, от другата страна е резервоара.

Копчетата за запаметяване на радио станции/телефони/бърз достъп, както и потенциометъра за звука за чувствителни на допир (touch sensitive). Задържайки пръст на 1-2 мм пред тях ще ви покаже какво е запаметено на дадено копче.

Това последното не го разбрах,ако е възможно колегата да обясни за кои копчета става въпрос и къде показва какво е запаметено на тях? Извинявам се, но съм си природно тъп :mhihi: !
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: tips & tricks

Мнение от Cinder » 01 Май 2011, 13:06

Става въпро за LCI (фейслифт) моделите с CIC навигация. Имат бутони от 1 до 8, на които могат да запаметяват радио станции, телефонни номера и незнам какво още. Ето така изглежда:

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: tips & tricks

Мнение от fefe » 08 Май 2011, 15:59

Рестартиране на забил iDrive:

Натискате копчето за звука и едновременно с него и копчетата за изваждане на двд + изваждане на цд (Volume+CDEject+DVDEject).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: tips & tricks

Мнение от @ndro » 26 Май 2011, 22:20

това с потъването на копчето за светлините стана на мойта (2004-та с ключ) без да искам с рязък несилен удар с коляно.
вероятно е направено от съображения за сигурност, друга причина не виждам.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook