кормилна рейка е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 15.11.2006

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nemobg » 27 Юни 2016, 20:16

Здравейте колеги, имах същия проблем с рейката и аз, като вас се чудих как да постъпя. Ходих каде ли не, при всякакви писани и неписани в нета сервизи, като навсякъде ми обясняваха как не може да се ремонтира тази рейка и трябва да се замени с друга. Накрая я свалих в един сервиз, и отидох при Жан на Окръжна блница. Там директно взеха мойта рейка и ми дадоха рециклирана такава. Е вече карам повече от година, и колата е здрава без никакви луфтове и тропане.
П-с: Имах известни съмнения относно качеството на рециклажа при Жан, но имайки предвид цената от 350лв., които платих, пред възможността да спестя пари за нова, рискувах и засега съм доволен. Надявам се, да не прозвучи, като реклама. Имам за цел да дам малко готов опит и загубено време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 28 Юни 2016, 12:18

Монтаж и демонтаж влиза ли в цената или носиш едната, даваш 350лв и взимаш другата ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: кормилна рейка е60

Мнение от CrazyElement » 28 Юни 2016, 20:09

Моята рейка тропаше много закарах е тука в Хасково при един квартален майстор(само с рейки се занимавал) прави квото прави взема ми 150 лева някъде каза уж , че в пръта бил проблема ама бил готов вече и хоп наистина чукането изчезна ... е да ама всяко чудо за 7 дни в моя случай за една година точно и пак се разтропа, този път залагам вече на сервиз с доста голямо име , ще я карам там в понеделник да я свалят и рециклаж в Пловдив , казаха ми , че доста такива БМВта са правили( тъй като им било детска болест) казаха ми , че самото рециклиране излизало около 150 +- лева , и към 100тина за труд, ако наистина успея да си реша проблема с толкова малко пари ще ви дам координатите то буквално ще излиза по евтино да идвате до Хасково отколкото някъде за 400-500 лева.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badsharki » 28 Юни 2016, 21:24

CrazyElement написа:Моята рейка тропаше много закарах е тука в Хасково при един квартален майстор(само с рейки се занимавал) прави квото прави взема ми 150 лева някъде каза уж , че в пръта бил проблема ама бил готов вече и хоп наистина чукането изчезна ... е да ама всяко чудо за 7 дни в моя случай за една година точно и пак се разтропа, този път залагам вече на сервиз с доста голямо име , ще я карам там в понеделник да я свалят и рециклаж в Пловдив , казаха ми , че доста такива БМВта са правили( тъй като им било детска болест) казаха ми , че самото рециклиране излизало около 150 +- лева , и към 100тина за труд, ако наистина успея да си реша проблема с толкова малко пари ще ви дам координатите то буквално ще излиза по евтино да идвате до Хасково отколкото някъде за 400-500 лева.

Никъде в БГ не могат да ти направят рециклаж на рейката, ако пръта е заминал. Само хвърляне на пари на вятъра е, защото се набутваш не само за рециклирането, а за демонтаж, монтаж, реглаж и се разтропва пак след 2 седмици. Колегата по горе с рецилираната рейка при Жан просто е извадил късмет.
Тия дни ще ви кажа как е с нова (рециклирана) рейка от ZF. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: кормилна рейка е60

Мнение от CrazyElement » 28 Юни 2016, 21:48

badsharki написа:
CrazyElement написа:Моята рейка тропаше много закарах е тука в Хасково при един квартален майстор(само с рейки се занимавал) прави квото прави взема ми 150 лева някъде каза уж , че в пръта бил проблема ама бил готов вече и хоп наистина чукането изчезна ... е да ама всяко чудо за 7 дни в моя случай за една година точно и пак се разтропа, този път залагам вече на сервиз с доста голямо име , ще я карам там в понеделник да я свалят и рециклаж в Пловдив , казаха ми , че доста такива БМВта са правили( тъй като им било детска болест) казаха ми , че самото рециклиране излизало около 150 +- лева , и към 100тина за труд, ако наистина успея да си реша проблема с толкова малко пари ще ви дам координатите то буквално ще излиза по евтино да идвате до Хасково отколкото някъде за 400-500 лева.

Никъде в БГ не могат да ти направят рециклаж на рейката, ако пръта е заминал. Само хвърляне на пари на вятъра е, защото се набутваш не само за рециклирането, а за демонтаж, монтаж, реглаж и се разтропва пак след 2 седмици. Колегата по горе с рецилираната рейка при Жан просто е извадил късмет.
Тия дни ще ви кажа как е с нова (рециклирана) рейка от ZF. :mhihi:


Ми да ти кажа мега кварталния майстор , такъв провинционален ми направи пръта и издържа 1 година, определено не беше 2 седмици , честно да ти кажа ще пробвам там ако не пак е същото положение , ще си давам при този кварталния по 120-130 лева на година за рейка и така ( малко като маслото консуматив) , нямам намерение да купувам чисто нова.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badsharki » 28 Юни 2016, 21:57

CrazyElement написа:
badsharki написа:
CrazyElement написа:...


Ми да ти кажа мега кварталния майстор , такъв провинционален ми направи пръта и издържа 1 година, определено не беше 2 седмици , честно да ти кажа ще пробвам там ако не пак е същото положение , ще си давам при този кварталния по 120-130 лева на година за рейка и така ( малко като маслото консуматив) , нямам намерение да купувам чисто нова.

Всеки сам си решава как да си разпределя времето и финансите. :yes:
Принципно не е казано, че и новата не може да се разтропа за първите 10-15 хил. км, но пък има 2 години гаранция.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: кормилна рейка е60

Мнение от @2bar » 29 Юни 2016, 7:10

badsharki написа:Тия дни ще ви кажа как е с нова (рециклирана) рейка от ZF. :mhihi:


не искам да те разочаровам, но......ZF не рециклира рейки. Казвам го, защото минах по същият път и вече говорих с тях.

Рейките, които се въртят на пазара около 600 - 1000€ са рециклирани рейки от знайни и незнайни фирми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badsharki » 29 Юни 2016, 8:53

@2bar написа:
badsharki написа:Тия дни ще ви кажа как е с нова (рециклирана) рейка от ZF. :mhihi:


не искам да те разочаровам, но......ZF не рециклира рейки. Казвам го, защото минах по същият път и вече говорих с тях.

Рейките, които се въртят на пазара около 600 - 1000€ са рециклирани рейки от знайни и незнайни фирми.

Принципно и официално е така. Но все пак БМВ взимат отнякъде RMFD рейките, които продават, нали?! :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 29 Юни 2016, 9:07

badsharki написа:Никъде в БГ не могат да ти направят рециклаж на рейката, ако пръта е заминал......

Тези колектори.еу точно това разправят, че имат полски/руски прътове и уверяват, че всичко е високо качество и няма проблеми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badsharki » 29 Юни 2016, 9:29

nikolae написа:
badsharki написа:Никъде в БГ не могат да ти направят рециклаж на рейката, ако пръта е заминал......

Тези колектори.еу точно това разправят, че имат полски/руски прътове и уверяват, че всичко е високо качество и няма проблеми.

Това имах предвид. Никой в БГ не може да рециклира самия прът, от където е и проблема с тропането/чукането.
Иначе е ясно, че никой няма да каже, че стоката му е ниско качество, но замяната на пръта е друго нещо. Но тогава цената няма как да ти е 150-200-300лв. Несериозно е!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 29 Юни 2016, 10:10

Както съм писал по-горе. 300-350 рециклиране на рейка, с демонтаж, монтаж и реглаж на мостовете.
Ако пръта е много зле, още около 200лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: кормилна рейка е60

Мнение от @2bar » 29 Юни 2016, 19:05

badsharki написа:
@2bar написа:
badsharki написа:Тия дни ще ви кажа как е с нова (рециклирана) рейка от ZF. :mhihi:


не искам да те разочаровам, но......ZF не рециклира рейки. Казвам го, защото минах по същият път и вече говорих с тях.

Рейките, които се въртят на пазара около 600 - 1000€ са рециклирани рейки от знайни и незнайни фирми.

Принципно и официално е така. Но все пак БМВ взимат отнякъде RMFD рейките, които продават, нали?! :)


ако имаш някаква друга информация, можеш да я споделиш....иначе само от усмивки голяма файда няма.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badsharki » 29 Юни 2016, 21:20

@2bar написа:
badsharki написа:
@2bar написа:
badsharki написа:Тия дни ще ви кажа как е с нова (рециклирана) рейка от ZF. :mhihi:


не искам да те разочаровам, но......ZF не рециклира рейки. Казвам го, защото минах по същият път и вече говорих с тях.

Рейките, които се въртят на пазара около 600 - 1000€ са рециклирани рейки от знайни и незнайни фирми.

Принципно и официално е така. Но все пак БМВ взимат отнякъде RMFD рейките, които продават, нали?! :)


ако имаш някаква друга информация, можеш да я споделиш....иначе само от усмивки голяма файда няма.

В сервиза където си правя колата ми я поръчваха, до колкото знам не е просто звъниш, поръчваш и готово. Има си някакви канали, защото това е всъщност рейката, която продават и БМВ. Ето бърза снимка на кашона, беше вдигнат и не ми се занимаваше да го свалям, че бързах:
2016-06-29 21.46.49.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: кормилна рейка е60

Мнение от @2bar » 29 Юни 2016, 21:29

колко струва удоволствието (само рейката) ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badsharki » 29 Юни 2016, 21:46

@2bar написа:колко струва удоволствието (само рейката) ?

Около 2500лв. Бонусът е, че идва с вътрешните накрайници.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook