кормилна рейка е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 27.01.2012
Пол: Мъж

Re: кормилна рейка е60

Мнение от kameron86 » 05 Дек 2015, 11:30

Майсторите ми казаха "имаме си агент в Западна Промишлена Зона" и не ми вдъхва мн доверие това ... и ето защо питам ...
Все пак ако има някой правил рейка във Варна да сподели дали е доволен и къде я е носил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Поморие/Несебър
Кара: BMW e60 530d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от off_line » 08 Дек 2015, 11:22

Alexius написа:Доколкото знам рейката на E60 си е проблемна и доста голям брой от тях страдат от това.
Относно рециклирането и, доста хора споделят, че след като го направят, проблемът или остава или се появява много скоро след процедурата.


Слабо място си е. На моята също и предстои рециклиране, не тече но тропа и като влезеш в дупка се чува все едно носача е заминал (удря на желязо), но не е от него.


kameron86 написа:Майсторите ми казаха "имаме си агент в Западна Промишлена Зона" и не ми вдъхва мн доверие това ... и ето защо питам ...
Все пак ако има някой правил рейка във Варна да сподели дали е доволен и къде я е носил.


Моята след като я свалим ще я пращаме в Технически във Варна. За Промишлената зона нямам идея кой-как работи.
..живота е прекалено кратък за грозни жени и бавни коли..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Nukem » 08 Дек 2015, 11:27

моята я почваме тази седмица, ще си я правя аз, ще пусна снимки в моята тема от работния процес.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Поморие/Несебър
Кара: BMW e60 530d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от off_line » 08 Дек 2015, 11:30

То и ние сами ще я свалим, но за ремонта(рециклирането) по нея не се заемаме. Предпочитам човек който го е правил и преди, че там са едни гребени, едни чудесии, да не оплескаме нещо. :mhihi:

На твоята колега, какво и има? Тече, луфт или 'чука' като моята?
..живота е прекалено кратък за грозни жени и бавни коли..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Nukem » 08 Дек 2015, 11:33

не тече, чука здраво като навиваш волана, особенно на дясно, много дразнещо, на място се усеща много отчетливо, за Х3-та ми гребена го бяха порачали мойте майстори чисто нов и беше станало перфектно, да видим за е60 дали се намира.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 27.01.2012
Пол: Мъж

Re: кормилна рейка е60

Мнение от kameron86 » 09 Дек 2015, 12:35

Колеги я дайте контакти някакви за Техническия във Варна, да ги попитам и там какво им баят на тия рейки.
В ЗПЗ намерих майсторите - само с рейки се занимават ... изглеждат сериозни, но все пак ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Alexius » 29 Мар 2016, 15:08

Някой може ли да потвърди за извършено му качествено рециклиране на рейката?
Повечето хора пишат, че проблемът се е появил много скоро след рециклирането.
Какво е толкова различното при нашите рейки? Рециклирали са ми рйки на 2 коли (не BMW) и след интервенцията са изчезвали всякакви чукания и тропания.
BMW F25

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.02.2016
Пол: Мъж

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Miro86 » 31 Мар 2016, 13:15

Аз си купих рециклирана на Era benelux, и нямам никакви оплаквания, дадох 550€, има и 2 години гаранция

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 31 Мар 2016, 22:24

А на който не му се дават толкова пари?
Направете хубава препоръка за София наистина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Alexius » 08 Апр 2016, 10:04

При покупка на рейка (втора ръка) възможно ли е да се установи в какво състояние е, преди да се монтира на колата?
BMW F25

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: кормилна рейка е60

Мнение от @2bar » 05 Юни 2016, 13:40

от 8 стр. оставам с впечалението, че обикновено се получава хлабина в самият зъбен гребен/зъбно колело на рейката, което води до увеличена хлабина във волана и тропане. Никой обаче не се оплаква от развалени ъгли на предницата и неправилно износени гуми?

При мен се получи точно така - хлабина в зъбният гребен/зъбно колело има някаква, но не е фатална. Тропане на самата рейка няма, но плъзгащият лагер в лявата част на рейката е износен и самата зъбна рейка се мести при въртене на волана освен навън и навътре, и напред и назад, което явно води и до промяна на ъглите на предният мост в движение, защото ми износи предна лява гума неравномерно. Предницата съм я проверявал няколко пъти за хлабини и освен тази хлабина в корм. кутия друго не мога да хвана.

Някой имал ли го е този случай?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Indiana » 08 Юни 2016, 14:38

Я кажете сполучлива опция за закупуване на рециклирана рейка от чужбина, че не ми се занимава с наши сервизи дори и за диагностика на моята.
Нещо около 1000лв ми звучи разумно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 08 Юни 2016, 15:31

Аз съм се навил да правя моята при тези. Бях на място, млади момчета, надъхани,
накупили оборудване, стендове и какво ли не. Обявиха ми цена около 300-350 лв. пълен рециклаж + реглаж после.
Ако пръта бил в окаяно състояние ми предложиха да търся друг втора употреба или те могат да ми предоставят нов
за около 200 лв. латвийски или руски не разбрах с точност.

Отзиви за там имате ли ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Indiana » 09 Юни 2016, 8:35

nikolae написа:Аз съм се навил да правя моята при тези. Бях на място, млади момчета, надъхани,
накупили оборудване, стендове и какво ли не. Обявиха ми цена около 300-350 лв. пълен рециклаж + реглаж после.
Ако пръта бил в окаяно състояние ми предложиха да търся друг втора употреба или те могат да ми предоставят нов
за около 200 лв. латвийски или руски не разбрах с точност.

Отзиви за там имате ли ?


Под "прът" какво имаш предвид?
При мен май номер 5 от тук (32306780892) е за смяна и ако това струва 200лв направо отивам :mhihi:
Иначе по-скоро бих взел готова рециклирана рейка отколкото да се занимавам с някой, който тепърва ще се учи на моята със според ефект накрая.
Примерно това: http://www.ebay.co.uk/itm/Lenkgetriebe- ... SwSHZWcAFX

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 09 Юни 2016, 11:26

Май не се изразих правилно, все пак не съм много детайлно запознат.
Прът - гребена, на който се износват зъбците, а в някои случаи се усуква.

Една рециклирана рейка идва към 1000 лв. Рециклажа е два-три пъти по-евтин, като
вероятно може да стане също толкова добре, може би и не толкова добре.

Други вариант е да се търси от коли на части, но да знам дали може на място да се определи дали е жива или не.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook