кормилна рейка е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: кормилна рейка е60

Мнение от @2bar » 29 Юни 2016, 22:05

badsharki написа:
@2bar написа:колко струва удоволствието (само рейката) ?

Около 2500лв. Бонусът е, че идва с вътрешните накрайници.


не знам, какво да кажа....2500 лв. са грубо 1300€ като махнеш едно 50€ за пратката, остават 1250€. При една голяма отстъпка от страна на БМВ, може и да я дадат за тази цена. За толкова пари ми предлагаха рециклирана рейка, но не от ZF. Цената е прилична, може и да е истинска. Вътрешните накрайници не са кой знае, колко скъпи, но пак са около 100€.

С две думи на твое място и аз бих я купил. Аз намерих една на 120к км, която като цяло е добре (вече съм минал към 1к км), но шумът при качване на бордюр си го има. В най - лошият случай ще трябва да я сменям след време пак, което не е кой знае колко голяма драма - за около 5 часа бях готов.

едит:
при курс от 1.8 за евро (толкова ли е?) се получават олколо 1400 евро. Такава е и цената при мен (Официално представителство на БМВ в Щутгарт). Явно рейката си е истинска и правят някакви врътки с ддс или просто ползват по - голяма отстъпка. С две думи би трябвало да е истинска.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badsharki » 29 Юни 2016, 22:37

@2bar написа:не знам, какво да кажа....2500 лв. са грубо 1300€ като махнеш едно 50€ за пратката, остават 1250€. При една голяма отстъпка от страна на БМВ, може и да я дадат за тази цена. За толкова пари ми предлагаха рециклирана рейка, но не от ZF. Цената е прилична, може и да е истинска. Вътрешните накрайници не са кой знае, колко скъпи, но пак са около 100€.

С две думи на твое място и аз бих я купил. Аз намерих една на 120к км, която като цяло е добре (вече съм минал към 1к км), но шумът при качване на бордюр си го има. В най - лошият случай ще трябва да я сменям след време пак, което не е кой знае колко голяма драма - за около 5 часа бях готов.

едит:
при курс от 1.8 за евро (толкова ли е?) се получават олколо 1400 евро. Такава е и цената при мен (Официално представителство на БМВ в Щутгарт). Явно рейката си е истинска и правят някакви врътки с ддс или просто ползват по - голяма отстъпка. С две думи би трябвало да е истинска.

При курс от 1.96 е около 1250 евро. Честно казано не знам колко струва реално, това е цената, която аз плащам. Не знам каква отстъпка ползва сервиза и може да остават и нещо за тях, което е нормално.
Тук в БМВ клиентската цена е около 2000 евро. При БМВ дори и с голяма отстъпка, предполагам, че ще искат те да я сменят и ще те натоварят с други неща покрай смяната.
Имаше вариант и за полска рециклирана за около 7-800 евро, но не си падам по междинните/компромисни варианти.
Всъщност моята не беше много разтропана все още, или поне не се усещаше толкова заради 4х4 -то, все пак предното стяга предницата. Но ме дразнеше при положение, че съм сменил всичко по ходовата част. Ще видим колко ще издържи, надявам се само, ако ще се разтропва, да е докато е в гаранция.
Карам от няколко часа, но първите ми впечатления са за много по-лек волан и изчезна досадното прискърцване, като от гуми при маневриране/паркиране.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: кормилна рейка е60

Мнение от @2bar » 29 Юни 2016, 22:53

цената е :yes: при мен е около 1400 и после идват 19% ддс и стават близо 1700. колкото и да се пазаря (това е повече от нормално в официално представитество) няма да е получа повече от 15%. с две думи пак ще е повече от 1400.

Иначе ако е направена както хората не би трябвало да има проблеми (поне следващите 100к км). Според мен за толкова пари няма начин да рециклират самият гребен в Германия. Просто стандарта е друг. Сигурно рецикирането се свежда до това, да сменят плъзгащите лагери на самата рейка или ако е започнала да тече (скъсани маншони) да я престържат/шлифовает и минат на друг размер, което в твоят случай е без значение, защото имаш 2г. гаранция (ако рейката идва наистина от Германия).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: кормилна рейка е60

Мнение от badsharki » 29 Юни 2016, 23:06

Имам много голямо доверие на сервиза, в който си правя колата, и не ми се вярва да са ме натоварили, но все пак сега ми е малко по-спокойно. :)
Подмяната си е направена абсолютно по предписания - промивка на системата, нова хидравлична течност, нови външни накрайници и сменени наскоро преди това останали възли по ходовата част.
Всъщност рециклирането в ZF не е баш рециклиране. Подменят се пръта, пиньона. Частта в която е пинйона и серво-клапана бяха видимо абсолютно нови. И накрая остава само кожуха стар, което реално си е нова рейка. Разбира се, искат да им се прати старата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: кормилна рейка е60

Мнение от @2bar » 29 Юни 2016, 23:17

както казах, цената е съвсем прилична или с други думи и аз бих си я купил.

иначе смяна по предписание.....заеби, не всичко, което пишат трябва да се прави. в интерес на истната всеки път го правя и всеки път ме е яд.....ама нали....Freude am Fahren.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Alexius » 02 Юли 2016, 22:53

И моята рейка тропаше много и след смяна на амотисьори с лагерите се оказа, че тропането от нея е едвам доловимо.
BMW F25

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: кормилна рейка е60

Мнение от CrazyElement » 11 Юли 2016, 17:20

Не знам аз днес си взех колата от сервиза, рециклаж на рейката 150 лева с доставката , тъй като се прави в Пловдив, труд 130 , смених също и тампоните на стабилизиращата щанга , тъй като ми бяха пропуснати като сменях носачите, и определено чак сега разбирам колко е приятна е60 за каране , най-накрая имам стегнат волан без луфтове , без тропане , без чукане като минавам и през неравности и леки дупки. Имам 6 месеца гаранция , което е доста малко , ама пак поне е нещо , надявам се този път да не се разтропа пак за година рейката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: кормилна рейка е60

Мнение от fitter » 11 Юли 2016, 18:00

CrazyElement написа:Не знам аз днес си взех колата от сервиза, рециклаж на рейката 150 лева с доставката , тъй като се прави в Пловдив, труд 130 , смених също и тампоните на стабилизиращата щанга , тъй като ми бяха пропуснати като сменях носачите, и определено чак сега разбирам колко е приятна е60 за каране , най-накрая имам стегнат волан без луфтове , без тропане , без чукане като минавам и през неравности и леки дупки. Имам 6 месеца гаранция , което е доста малко , ама пак поне е нещо , надявам се този път да не се разтропа пак за година рейката.


В кой сервиз я прави?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: кормилна рейка е60

Мнение от CrazyElement » 12 Юли 2016, 0:20

fitter написа:
CrazyElement написа:Не знам аз днес си взех колата от сервиза, рециклаж на рейката 150 лева с доставката , тъй като се прави в Пловдив, труд 130 , смених също и тампоните на стабилизиращата щанга , тъй като ми бяха пропуснати като сменях носачите, и определено чак сега разбирам колко е приятна е60 за каране , най-накрая имам стегнат волан без луфтове , без тропане , без чукане като минавам и през неравности и леки дупки. Имам 6 месеца гаранция , което е доста малко , ама пак поне е нещо , надявам се този път да не се разтропа пак за година рейката.


В кой сервиз я прави?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Хасковски е сервиза, ама определено съм си купил бмвто с развалена рейка даже ... просто волана никога не съм го чувствал толкова стегнат , уникално е :) :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: кормилна рейка е60

Мнение от fitter » 12 Юли 2016, 12:46

CrazyElement написа:
fitter написа:
CrazyElement написа:Не знам аз днес си взех колата от сервиза, рециклаж на рейката 150 лева с доставката , тъй като се прави в Пловдив, труд 130 , смених също и тампоните на стабилизиращата щанга , тъй като ми бяха пропуснати като сменях носачите, и определено чак сега разбирам колко е приятна е60 за каране , най-накрая имам стегнат волан без луфтове , без тропане , без чукане като минавам и през неравности и леки дупки. Имам 6 месеца гаранция , което е доста малко , ама пак поне е нещо , надявам се този път да не се разтропа пак за година рейката.


В кой сервиз я прави?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Хасковски е сервиза, ама определено съм си купил бмвто с развалена рейка даже ... просто волана никога не съм го чувствал толкова стегнат , уникално е :) :driving: :driving:


Crazy, имах впредвид къде рвциклира рейката? Как се казва сервиза в Пловдив?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: кормилна рейка е60

Мнение от CrazyElement » 12 Юли 2016, 13:04

fitter написа:
CrazyElement написа:
fitter написа:
CrazyElement написа:Не знам аз днес си взех колата от сервиза, рециклаж на рейката 150 лева с доставката , тъй като се прави в Пловдив, труд 130 , смених също и тампоните на стабилизиращата щанга , тъй като ми бяха пропуснати като сменях носачите, и определено чак сега разбирам колко е приятна е60 за каране , най-накрая имам стегнат волан без луфтове , без тропане , без чукане като минавам и през неравности и леки дупки. Имам 6 месеца гаранция , което е доста малко , ама пак поне е нещо , надявам се този път да не се разтропа пак за година рейката.


В кой сервиз я прави?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Хасковски е сервиза, ама определено съм си купил бмвто с развалена рейка даже ... просто волана никога не съм го чувствал толкова стегнат , уникално е :) :driving: :driving:


Crazy, имах впредвид къде рвциклира рейката? Как се казва сервиза в Пловдив?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не ми казаха колега , казаха само , че с него работят от години и досега е нямало оплаквания след рецилирането, предполагам няма да ми кажат сервиза , вероятно с цел да не се ходи директно при човека в Пловдив на място.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: кормилна рейка е60

Мнение от goppe » 19 Юли 2016, 9:56

Хубаво е ако можем да разберем сервиза в Пловдив кой е все пак, защото ако някой от София реши да си преви рейка, едва ли ще се навие да отиде до Хасково, да я свалят и да я пратят в Пловдив, а колата да я остави в Хасково за дни докато рейката му се рециклира... Не става дума за прескачане на сервиза в Хасково, а за неудобството от тази схема. Може би Краси Ацалов да знае тези момчета или поне да потвърди, че работи с тях, тогава ще е по-лесна процедурата и по-доверена така да се каже :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: кормилна рейка е60

Мнение от CrazyElement » 19 Юли 2016, 11:19

goppe написа:Хубаво е ако можем да разберем сервиза в Пловдив кой е все пак, защото ако някой от София реши да си преви рейка, едва ли ще се навие да отиде до Хасково, да я свалят и да я пратят в Пловдив, а колата да я остави в Хасково за дни докато рейката му се рециклира... Не става дума за прескачане на сервиза в Хасково, а за неудобството от тази схема. Може би Краси Ацалов да знае тези момчета или поне да потвърди, че работи с тях, тогава ще е по-лесна процедурата и по-доверена така да се каже :)


Съгласен съм колега , обаче на мен нищо не ми казаха от сервиза ... за съжаление , надявам да се да издържи рейката достатъчно дълго време , иначе за момента е като чисто нова..., не че знам каква е тя , но няма вече чукане като навивам волана , усеща се стегнат и като минавам през леки неравности пак не чука.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: кормилна рейка е60

Мнение от nikolae » 03 Авг 2016, 12:56

Какви са тези рейки по 600лв... ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: кормилна рейка е60

Мнение от CrazyElement » 03 Авг 2016, 14:12

Пичове не знам аз вече близо месец съм с рециклираната рейка и се родих .. надявам се да изкара доста време имам само 6 месеца гаранция но за 300 лева с рецилиране + труд сваляне е просто един път офертата. Съветвам наистина някой ако може да се свърже с някой по върл фен в Пловдив и да разясни кои са тези дето рециклират там рейките.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook