кормилна рейка е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: кормилна рейка е60

Мнение от fitter » 12 Юли 2018, 11:21

ICHIBAN написа:
pinko_23 написа:
FaceOff написа:
nikolae написа:На мен ми предложиха нова (рециклирана в завод) Lauber на цена ~ 400лв. след като се върне тази от автомобила.
Не мисля, че си струва рециклирането в такъв случай.


Колега, би ли дал линк, че аз заводски рециклирана рейка под 450Е и нагоре не съм срещал?
pinko_23 написа:
PolandBall написа:Здравейте, идва време и мойта рейка да бъде рециклирана, че потропва вече. Колата е със сервотроник и искам да питам ориентировъчно колко струва рециклирането?


Колега ако няма течове и валът не е много износен излиза към 150 лв при мене толкова беше. Иначе с смяна на чисто нов вал и другите му тъпотий излиза 550 лв. Аз си я правих тука и съм доволен. https://www.felix.bg/


И двете цени са доста добри, аз съм чувал доста повече за нов прът


Отвориха я пред мене и ми показаха какво и е, 3-ма майсторчета я бяха обиколили и ми казаха, че валът е ОК и може и да не го сменям. Отвориха чисто нов пред мене и ми го показаха, имах парите и бях на кантар дали да купя и валът. И майсторите ми викат нема смисъл твойта е ОК ще и смени ме притискатели инезнам си какво и нищо няма да чуваш, пък ако решиш да я продадеш след година - две никой няма да ти признае разхода и труда, и затова минах с 140 лв. Но хареса ми моментът че ме вкараха в работилницата показаха ми и ми обясниха всичко което по принцип никой не го прави.

На кое викаш вал,на пръта с гребена ли?
Там ли се случва всичко,демонтаж,ремонт и монтаж.И дали правят Active steering?


Колеги, ако рециклирате активни рейки, прегледайте си цялата инсталация на рейката. Това е слабото им място. На мен където ми я рециклираха ми бяха премазали половината кабели и като си я взех неможеше да се инициализира волана. Имайте го впредвид ако след рециклаж имате проблеми.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: кормилна рейка е60

Мнение от pinko_23 » 12 Юли 2018, 13:23

ICHIBAN написа:
pinko_23 написа:
FaceOff написа:
nikolae написа:На мен ми предложиха нова (рециклирана в завод) Lauber на цена ~ 400лв. след като се върне тази от автомобила.
Не мисля, че си струва рециклирането в такъв случай.


Колега, би ли дал линк, че аз заводски рециклирана рейка под 450Е и нагоре не съм срещал?
pinko_23 написа:
PolandBall написа:Здравейте, идва време и мойта рейка да бъде рециклирана, че потропва вече. Колата е със сервотроник и искам да питам ориентировъчно колко струва рециклирането?


Колега ако няма течове и валът не е много износен излиза към 150 лв при мене толкова беше. Иначе с смяна на чисто нов вал и другите му тъпотий излиза 550 лв. Аз си я правих тука и съм доволен. https://www.felix.bg/


И двете цени са доста добри, аз съм чувал доста повече за нов прът


Отвориха я пред мене и ми показаха какво и е, 3-ма майсторчета я бяха обиколили и ми казаха, че валът е ОК и може и да не го сменям. Отвориха чисто нов пред мене и ми го показаха, имах парите и бях на кантар дали да купя и валът. И майсторите ми викат нема смисъл твойта е ОК ще и смени ме притискатели инезнам си какво и нищо няма да чуваш, пък ако решиш да я продадеш след година - две никой няма да ти признае разхода и труда, и затова минах с 140 лв. Но хареса ми моментът че ме вкараха в работилницата показаха ми и ми обясниха всичко което по принцип никой не го прави.

На кое викаш вал,на пръта с гребена ли?
Там ли се случва всичко,демонтаж,ремонт и монтаж.И дали правят Active steering?


За Active steering незнам аз съм с обикновенна, ти си я сваляш те не го правят това. Вал казвам на хоризонталното желязо по дългото което бута накрайниците. Другото незнам как се казва то е хоризонталното железо което идва от волана.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 218

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Embolado » 16 Юли 2018, 17:47

Здравейте!

Аз също имам проблем с рейката :) Колата е преди фейса, 2004 година.
Волана си чукаше леко, но не течеше. Прочетох всички теми в интернет (не само за BMW) и рециклирането на рейки е доста съмнително.
Четох много и различни мнения за различните майстори.
Реших да купя рейка 2ра ръка, уж запазена.
Дадох 500лв за рейка, 200лв труд, нови масла и т.н. Рейката след 2 месеца отново се разчука.
Дори в момента старата ми рейка (която си стои прибрана) е в по-добро състояние.

Вече съм в някаква страшна драма. Всичко по окачването е здраво, сменях накрайници (вътрешни и външни), нови аморт. нови тампони на стаб. щанга.
Чукането си е от рейката.
Карането по павета е нещо непосилно. Чука дори при назъбен асфалт...

Знам, че рейките са доста модели - прилагам снимки на моята.

Виждам, че всеки решава проблема по различен начин. Интересува ме - хора с рециклирани рейки колко км са изминали, без да имат отново проблем.
Ако цената е около 300-350лв още утре я пращам с Еконт на някой майстор.
Кой ще препоръчате (от личен опит ако е възможно) - Жан? ТУ Варна? Феликс?

Благодаря!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: кормилна рейка е60

Мнение от snooperchi » 10 Авг 2018, 7:54

Здравейте колеги, аз също имам някакъв проблем с рейката. Има някакъв теч, но не е от маншоните , а някъде отгоре. Прикачвам снимка. Ако някой има някакво решение, или човек, който е правил нещо такова.. да свирка :)

Там където е по-измито... явно от там сълзи. Сълзи, че и капе в гаража неговата вяра.

Колата е 530хд 10.2007г.

http://prikachi.com/images/117/9382117H.jpg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: кормилна рейка е60

Мнение от pinko_23 » 10 Авг 2018, 11:08

snooperchi написа:Здравейте колеги, аз също имам някакъв проблем с рейката. Има някакъв теч, но не е от маншоните , а някъде отгоре. Прикачвам снимка. Ако някой има някакво решение, или човек, който е правил нещо такова.. да свирка :)

Там където е по-измито... явно от там сълзи. Сълзи, че и капе в гаража неговата вяра.

Колата е 530хд 10.2007г.

http://prikachi.com/images/117/9382117H.jpg


Колега може да ти е хидравлична помпа или масло на двигателят така като го гледам май си е масло от двигателят. Хидравличната течност е червена. Но да си на 100% сигурен махни пластмасите измий хубаво двигателят и го наблюдавай, само така, ще хванеш тече.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: кормилна рейка е60

Мнение от snooperchi » 10 Авг 2018, 11:46

Намаляла ми беше хидравличната течност колега, а маслото на двигателя не мърда грам. :/
То като е хидравлична течност... не е ли рейка? Или?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Simeon24 » 15 Авг 2018, 17:31

И моята взе да чука, та в крайна сметка кой е по-добрия вариант да я пратя за рециклиране или да рискувам с 2ра ръка? Има ли доволни от рециклирането във felix?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: кормилна рейка е60

Мнение от PolandBall » 15 Авг 2018, 19:15

Моято е рециклираха на скоро и за сега се държи. Аз лично бих заложил на рециклиране вместо на такава втора ръка ако е от морга разбира се.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: Бургас
Кара: Е61 525d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Suhara » 19 Окт 2018, 16:09

Здравейте,

Рейката ми се разтрака, може ли някакво мнение за тази https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2678197419

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 20.03.2013
Пол: Мъж

Re: кормилна рейка е60

Мнение от petarce3 » 19 Ное 2018, 21:22

Здравейте колеги, виждам че не е писано отдавна по темата.
Някой ако може да ми каже рейката на колата ми дали е с един или два датчика? Колата е 535д 286кс.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2013
Пол: Мъж

Re: кормилна рейка е60

Мнение от stelio7 » 10 Фев 2019, 10:37

Колеги здравейте, имам един въпрос. Рейката ми се разхлопа не е нещо фрапиращо , но притраква. Възнамерявам много скоро да я рециклирам , но преди товз възможно ли е да текне ако се кара така преди да влезе в сервиза?
И също така какво мислите за рейките, които се продават в интернет говоря зс чисно нова, гледам има на Bosch по 2700лв.
Надежни ли са или по-добре да си рециклирам моята?
Благодаря ви предварително!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: кормилна рейка е60

Мнение от vld » 11 Фев 2019, 16:18

snooperchi написа:Здравейте колеги, аз също имам някакъв проблем с рейката. Има някакъв теч, но не е от маншоните , а някъде отгоре. Прикачвам снимка. Ако някой има някакво решение, или човек, който е правил нещо такова.. да свирка :)

Там където е по-измито... явно от там сълзи. Сълзи, че и капе в гаража неговата вяра.

Колата е 530хд 10.2007г.

http://prikachi.com/images/117/9382117H.jpg

Теча е от семеринга на червяка на рейката, моята течеше от там и я рециклираха преди година и половина.
Не съм имал други проблем освен това, че след смяната на семерингите се разтече от О пръстена на датчика на сервотроника....
Хидравличната течност е зелена на повечето е60ки CHF 11s.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1308
Регистриран на: 12.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: харабийската
Мечтае да кара: Е36 М3 Cabrio, E93 M3
Детайли за колата: Пълно шукаритети!

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Richmond » 12 Фев 2019, 19:10

Леко излизам от темата, но все пак да попитам тук, решил съм да правя retrofit на хидравликата ми , защото моята кола е със стандартна рейка(най-простата) искам да сложа такава със сервотроник, мисълта ми е имат ли разлика рейките на PRE LCI и LCI Моделите ? В reloem, инфото нещо е доста объркано, за това питам тук :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.01.2015
Пол: Мъж
Кара: 530d e60

Re: кормилна рейка е60

Мнение от Leeroy » 30 Мар 2020, 12:51

Колеги споделете някой рециклирал ли е успешно активна рейка и къде?
И вярно ли е че след това калибрирането е някаква "огромна" драма?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: кормилна рейка е60

Мнение от ICHIBAN » 21 Яну 2022, 16:12

Някой ползвал ли е услугите на този сервиз.
Рециклират и Active steering и дават 18м гаранция.
https://automechanicgroup.bg/
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook