зимни гуми по тесни

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 13.11.2010
Пол: Мъж

зимни гуми по тесни

Мнение от kibela » 14 Дек 2010, 0:09

колеги не е ли по добре зимната гума да е 205 а не 225 за 525д-2007 не съм много запознат
но мисля че тясната гума повече ще драпа в сняг .
чудя се за марка зимна гума gislaved vredestein nokian или по разпространени в БГ
continental kleber barum michelin uniroyal ili smperit.
много ме озадачи факта че много голям търговец на гуми кара с барум при условие че е пробвал всички видове гуми
дайте съвет и мнение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от da6ip » 14 Дек 2010, 11:00

за каране на сняг е по-добре разбира се, но ще загубиш сцепление на асфалт и на лед. зависи какво искаш от гумата, но можеш без проблеми да сложиш по-тънка от стандартната ако искаш.

иначе за марките - всеки си има мнение, а тестовете са чист ПР. аз карам със Firestone и съм доволен, въпреки че в един тест в накво немско списание ги оплюха много. Имаха голям ръбат грайфер, имаха XL бордове което за мен е важно по тия дупки, харесаха ми на вид, и ги взех. не съжалявам изобщо.

ако искаш да имаш най-добрата гума, скачай на Мишелин. Гиславеда доколкото знам имат супер поведение на чист сняг добрите им модели, стига това да ти е целта и да уцелиш такъв модел.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от Dimitroff » 14 Дек 2010, 12:03

Dunlop 8)
Winter sport M3 (наследника на 3D) :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 1.05.2010
Пол: Мъж
Кара: е70’40d; е60’530d

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от sparky01 » 14 Дек 2010, 13:51

Досега карах със Goodyear Ultragrip 7+ и съм много доволен от тях.Тая година реших да взема Dunlop Winter Sport 3D-чух много добри отзиви за тях. :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: Air Bus a380
Детайли за колата: 535d

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от zdravko_boqdjieff » 14 Дек 2010, 23:55

Един съвет от мен!Всяка гума,когато е нова е хубава и държи и на лед и на сяг и в мокри и сухи условия!Ако сте чували за ADAC....ако ли не ето ви един линк с помоща на който може да се ориентирате кои гуми ви допадат и по размер и по марка http://www.avtogumi.bg/oscommerce/tests.php
Никога,никога не се предавай!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от aigner » 15 Дек 2010, 8:02

колега колата ти си има предписание което ако следваш ще си добре отколкото да умуваш върху топлата вода,всеки опит се наказва,освен ако не си решил да произвеждаш автомобили
Пламен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от Alexch » 15 Дек 2010, 15:43

Няма пречка да се кара с по-тесни гуми зимата. Колегата da6ip по-горе е обяснил точно за какво иде реч.
Ето за справка една подобна тема от раздел Е34, в която се обсъжда дори гума 185 viewtopic.php?f=7&t=228724
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 371
Регистриран на: 12.09.2008
Кара: Е39 525тдс 99; Е60 545 06

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от chegevara1 » 15 Дек 2010, 15:55

sparky01 написа:Досега карах със Goodyear Ultragrip 7+ и съм много доволен от тях.Тая година реших да взема Dunlop Winter Sport 3D-чух много добри отзиви за тях. :)

колега аз в момент съм с такива гуми 245 размер и мога да ти кажа че се качих на пампорово горе почти до пистите с нея
ако имаш възможност си ги вземи,ще останеш доволен :yes: :yes: :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от @ndro » 15 Дек 2010, 18:28

по-тясна гума = по-голям натиск на единица площ = по-добро сцепление на хлъзгав път (сняг, киша)

нали се сещате на зимно рали с какви тесни и високи гуми карат... :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от sinbad0 » 21 Дек 2010, 10:36

da6ip написа:за каране на сняг е по-добре разбира се, но ще загубиш сцепление на асфалт и на лед. зависи какво искаш от гумата, но можеш без проблеми да сложиш по-тънка от стандартната ако искаш.

иначе за марките - всеки си има мнение, а тестовете са чист ПР. аз карам със Firestone и съм доволен, въпреки че в един тест в накво немско списание ги оплюха много. Имаха голям ръбат грайфер, имаха XL бордове което за мен е важно по тия дупки, харесаха ми на вид, и ги взех. не съжалявам изобщо.

ако искаш да имаш най-добрата гума, скачай на Мишелин. Гиславеда доколкото знам имат супер поведение на чист сняг добрите им модели, стига това да ти е целта и да уцелиш такъв модел.


Колега на лед няма сцепление дори с велосипедна гума,но за асфалта съм съгласен......леда е извън възможностите на каучука,само шипове помагат.
А относно гумата и размера БМВ са доста по умни от нас и изрично са написали 225,а не 205.Аз съм с Дънлоп 3Д и не бих я сменил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от da6ip » 21 Дек 2010, 18:12

sinbad0 написа:Колега на лед няма сцепление дори с велосипедна гума,но за асфалта съм съгласен......леда е извън възможностите на каучука,само шипове помагат.


Виж това и си свободен да се поправиш:
http://www.youtube.com/watch?v=GlYEMH10 ... r_embedded
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от sinbad0 » 22 Дек 2010, 18:20

da6ip написа:
sinbad0 написа:Колега на лед няма сцепление дори с велосипедна гума,но за асфалта съм съгласен......леда е извън възможностите на каучука,само шипове помагат.


Виж това и си свободен да се поправиш:
http://www.youtube.com/watch?v=GlYEMH10 ... r_embedded

Това е нагласена работа.Ако бях 10 годишен и седях пред компа по цял ден щях да захапя въдицата.Винаги си купувам най-добрите гуми на пазара без да ме интересува цената и ти казвам че на лед по пътя,където гумите са полирали като стъкло горния слой няма спасение.
Последно този месец го изпитах, 3 коли дължини от пипането на педала до спирането на паркинг пред кооперация,на Т образно при 10-15 км/ч докато не захапа изчистено нямаше и помен от спиране.Гумите са ми 225/50/17 Dunlop WinterSport3D 98V.
Mоето уважение но това което съм преживял на пътя за 14 години и 200 000км. пробег ме кара да бъда скептичен към сцеплението на лед.Вървял съм по нанадолнище с включена задна и газ до ламарината и пак законите на физиката си казаха думата.
Когато в грайфера ти е набит сняг и пипнеш лед сцеплението е НУЛА!!! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от sinbad0 » 22 Дек 2010, 18:33

Загледай се внимателно в червената кола:
1.Гумите и блокират напълно,на сивата АБС'а се мъчи като полудял.
2.От единият ъгъл ясно се вижда как червената кола се блъска в оградата,от другия спира доста преди това./нагласено/
Неможе да блокират колелата на Е90'та на лед,има нещо защото черната все едно е залепена, егати клипа....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: зимни гуми по тесни

Мнение от da6ip » 22 Дек 2010, 21:33

ок, поне говориш от личен опит :yes:

мисълта ми беше че в повечето случаи на градско на лед има някакво минимално сцепление което се използва (ако са добри гумите), заедно с АБСа. полиран лед и сняг в гумите разбира се е доста краен сценарии и там вече Господ да ни е на помощ..

относно клипа, разбира се че не може да му се вярва напълно, просто го ползвах като илюстрация че се тестват тия гуми и на чист лед. относно блокажа на АБСа, при спирането и на трите не работи, което е странно, а при завоя не виждам разлика между сивата и червената, мисля че като изпускат завоя и почват да спират и затова работи АБСа.

между другото виж и другата ми тема, може затова да не ти е спряла колата три дължини? ако е автоматик? моята спря веднага като включих на "Р"
viewtopic.php?f=116&t=231457
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook