Проблеми със скоростна кутия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от fitter » 13 Окт 2016, 14:47

CrazyElement написа:
andy написа:И на D колата ти тръгва на 2 предавка, освен ако не си минал през P и N.


Не винаги забелязвам , че някой път слага 1ва.


Crazy, как разбираш, че си на първа? Аз също мисля че винаги потегля на втора на равен път. Аз го усещам когато след тръгване от равен път започна да изкачвам доста голям наклон и тогава вече се усеща как включва на първа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от CrazyElement » 13 Окт 2016, 21:09

fitter написа:
CrazyElement написа:
andy написа:И на D колата ти тръгва на 2 предавка, освен ако не си минал през P и N.


Не винаги забелязвам , че някой път слага 1ва.


Crazy, как разбираш, че си на първа? Аз също мисля че винаги потегля на втора на равен път. Аз го усещам когато след тръгване от равен път започна да изкачвам доста голям наклон и тогава вече се усеща как включва на първа.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ами оборотите ако е на 1ва, се усеща едно леко смянена на 2ра това става само като галиш газта и виждаш как оборотите от 1200-1300 падат някъде на 950. Но да всъщност в повечето случаи е на 2ра.

Аз сега имам едно друго питане , че ей сега като паркирах в гаража и ми се стори , че се чува някакъв звук наподобяващ и аз нз на какво ама като че ли метал , става като пусна на задна , и се чува отзад ако натисна педала на спирачката със всичка сила или го няма или почти не се чува(това предполагам идва от това , че като включа назадна колата си повдига задница) поне при мен е така и въпроса ми е дали това е нормално, също така като включа на задна примерно се чува едно от рода на "тум" или нещо такова не е като някакъв удар да кажеш да издрънчава , но се чува смяната(това като е натисната спирачката), чак сега обърнах внимание на това и защото съм си филмар малко се зачудих дали това е нормално? Иначе ск.кутия е със рециклиран торк и сменено масло и филтър преди има няма 20-25к км.
Имали нещо притеснително според вас или пак влизам във филма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от sawion » 14 Окт 2016, 21:28

говорите глупости. Винаги тръгвате от 1-ва скорост, с изключение на Manual Mode когато колата остава на 2-ра когато спрете и не мина[youtube]ва сама на 1-ва скорост. Другото изключение е Winter mode.
"Winter program (only with selector lever in position "D")
The winter program is automatically activated if the drive wheels start to spin even at a low rate of
acceleration. The winter program provides enhanced traction by not using 1st gear and executes early
upshifts to prevent such reactions when load is changed. The winter program is deactivated if the wheels
do not spin for several seconds despite high drive torque""

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от CrazyElement » 17 Окт 2016, 1:17

sawion написа:говорите глупости. Винаги тръгвате от 1-ва скорост, с изключение на Manual Mode когато колата остава на 2-ра когато спрете и не мина[youtube]ва сама на 1-ва скорост. Другото изключение е Winter mode.
"Winter program (only with selector lever in position "D")
The winter program is automatically activated if the drive wheels start to spin even at a low rate of
acceleration. The winter program provides enhanced traction by not using 1st gear and executes early
upshifts to prevent such reactions when load is changed. The winter program is deactivated if the wheels
do not spin for several seconds despite high drive torque""


Ясно ама проблем ли е това да тръгваш постоянно на 2ра? Това ми е въпроса.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от andy » 17 Окт 2016, 7:03

Повтарям се - Винаги се тръгва от 1-ва, но при всяко спиране тръгва от 2-ра, освен ако не си местил лоста от D на P или N.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от CrazyElement » 17 Окт 2016, 14:36

andy написа:Повтарям се - Винаги се тръгва от 1-ва, но при всяко спиране тръгва от 2-ра, освен ако не си местил лоста от D на P или N.


Ясно колега , значи по-логиката няма проблем да си се кара на тип-троник :). :bchug:

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от Giorceto » 17 Окт 2016, 19:06

Да не отварям нова тема, нямам проблем със скоростите, но ме интересува ъпгрейд от 6hp26 на 6hp28. Предполагам камбаните са еднакви и гледна точка на монтажа няма да имам проблем, идеята е със софтуера какво правим? Трябва ли нов компютър или трябва само нов софтуер на текущия компютър за скоростите.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.05.2016
Пол: Мъж

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от valio_vasilev1 » 17 Окт 2016, 21:42

Здравейте Колеги аз съм с Е61 525 2004 бензин Автоматик При мен проблемат е като карам на дълго със 120 км. и като искам да ускорявам като настъпя газта и от 6 на 5 като превключва се получава едно изджаскване на цялата кола а друг път на 5 беще със 150 км. и задържа и и после включи на 6 смених маслото и филтърът но пак е същто ... някои със същтите проблеми има ли и какъв е проблемът

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от B.Stoimenov » 18 Окт 2016, 10:24

valio_vasilev1 написа:Здравейте Колеги аз съм с Е61 525 2004 бензин Автоматик При мен проблемат е като карам на дълго със 120 км. и като искам да ускорявам като настъпя газта и от 6 на 5 като превключва се получава едно изджаскване на цялата кола а друг път на 5 беще със 150 км. и задържа и и после включи на 6 смених маслото и филтърът но пак е същто ... някои със същтите проблеми има ли и какъв е проблемът


Като смени маслото и картера, изчистихте ли адаптациите ? Ако да, отиваш към торк (според мен де).

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.05.2016
Пол: Мъж

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от valio_vasilev1 » 18 Окт 2016, 22:55

Да отидох в BMW Дилар и ми направиха ресет

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от v3n0m » 20 Окт 2016, 12:26

Аз за това съм решил като сменям маслото да ги съчетая двете(смяна на масло + рециклиране на торк), че да не се налага да сменям маслото 2 пъти :mhihi:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от B.Stoimenov » 20 Окт 2016, 13:41

и все пак колегата е с бензинка ... по-слабо вероятно да е проблем с торк (не невъзможно разбира се) .. Но чисто, като симптоматика, отговоря точно на него.
преди да се хвърляш на торка, иди да ти напрвят диагностика на кутията, и я огледайте. Провери и колко масълце са ти сипали . Знам ли ... поне тези неща няма да те изтормозят да ги рпвоериш отново, преди да се захванеш с Торка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: Варна

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от iliannavy » 21 Фев 2017, 8:08

aigner написа:Колега не се притеснявай това е нормално за 3.0 мотор кутията след 150 000 заминава, в пловдив има кадърен майстор правил ми е кутия ако видиш зор обади се .


Здравей колега
Колата ми е bmw 530 D/245/hp 2010 и скача при превключване на D когато не е загряла.Дай ми координати на твоя човек в Пловдив за някаква идея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от ultrashock » 16 Мар 2017, 16:33

Колеги, някой сменял ли е термостат на скоростна кутия? Ето това чудо: https://www.ecstuning.com/b-genuine-bmw ... 217559962/
Възможно ли е проблеми със скоростна кутия да идват именно от там?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от adovet » 16 Мар 2017, 16:40

ultrashock написа:Колеги, някой сменял ли е термостат на скоростна кутия? Ето това чудо: https://www.ecstuning.com/b-genuine-bmw ... 217559962/
Възможно ли е проблеми със скоростна кутия да идват именно от там?

на един познат му беше блокирал този термостат в затворено положение и кутията нон стоп влизаше в авариен, защото прегряваше

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook