Проблеми със скоростна кутия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от Taruno » 20 Юни 2016, 14:46

Аз ще ти споделя - тия тъпотии не се получават ЗАРАДИ СМЯНАТА, а просто, защото кутията еси е била тръгнала и като се маха гнязта си проличава повече. Един вид ти ако си страшен дебелак, но ходиш винаги със спандекс няма да ти личи, ама като облечех някоя нова по-широка тениска на всички ще им стане ясно :D :D

ZF са твърдо против несмяната на маслото и пишат, че редовната смяна на маслото би намалило вероятността за проблеми драстично. Проблема е, че масата не им се дават 500-600 лв като колата е под 200к и накрая плачат от вече случилите се проблеми.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 27.07.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60 525DA
Мечтае да кара: F10 535d

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от Djovanny » 20 Юни 2016, 16:27

Смяната на маслото на кутията е задължително :idea:
Интервалът е въпрос на каране - градско/извънградско.
Лично мое мнение за смяна - намерете сервиз/майстор , който сменя цялото масло (около 9.5 литра) - на подходяща температура и задължително сменете и буксата. 1ва смяна около 150 хил. км. , всяка следваща на не повече от 100 хил. км.
Отново лично мнение - аргумент , че ново оригинално (препоръчано от ЗФ) масло може да скапе кутията ми звучи неправдоподобно.
Относно подобрение след смяна и ресетване на адаптацията - според мене има , но не съм достатъчно опитен за да го твърдя със сигурност.

Поздрави :yes:
Правете добро каквото и да става :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от netmurder » 20 Юни 2016, 20:07

fitter написа:
netmurder написа:
fitter написа:Потвърждава се факта,че проблемите идват след смяна на маслото. Някой запознат ли е какво точно става. Маслото ли не уплътнява добре или в заводското има добавки някакви. Предполагам старото е по гъсто и оттам износванията по мехатроника не се усещат. Вече ме е страх да сменям маслото. Сигурно затова от БМВ казват че не се сменя:)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пълни глупости пишеш колега ![/quote

Кое по-точно е глупост като си толкова наясно? Ще споделиш ли?

Колегите са ме изпреварили и честно казано, аз не мислех и да отговарям, защото това вече е коментирано, но тъй като повечето хора четат през просото се получават такива мнения като твоето !
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от fitter » 20 Юни 2016, 21:07

Колега Netmurder, доста теми съм изчел за lifetime transmission oil и съм наясно, че това е пазарен трик и че се прави за да се спести от подръжка докато колата е в гаранция и че маслото се сменя. Явно ти четеш през редовете. Поста ми беше с усмивка на края, но ти не разбра, че реално беше реторично изречение:) Благодаря на колегата Taruno. Както винаги е в полза на останалите. В неговият отговор е изписано точно това което и аз предположих за износването и гнязта в старото масло. Дай боже повече колеги като него във форума :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от netmurder » 20 Юни 2016, 21:13

fitter написа:Колега Netmurder, доста теми съм изчел за lifetime transmission oil и съм наясно, че това е пазарен трик и че се прави за да се спести от подръжка докато колата е в гаранция и че маслото се сменя. Явно ти четеш през редовете. Поста ми беше с усмивка на края, но ти не разбра, че реално беше реторично изречение:) Благодаря на колегата Taruno. Както винаги е в полза на останалите. В неговият отговор е изписано точно това което и аз предположих за износването и гнязта в старото масло. Дай боже повече колеги като него във форума :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Исках да ти обясня, че това което колета Taruno написа, вече е писано, дано сега ме разбра по-добре :D
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от adovet » 20 Юни 2016, 22:18

Аз за това моето не го сменям. Вече 400к км. И няма ядове. Не се вкарвам във филми. Като се строши друга кутия и това е

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от netmurder » 20 Юни 2016, 22:45

adovet написа:Аз за това моето не го сменям. Вече 400к км. И няма ядове. Не се вкарвам във филми. Като се строши друга кутия и това е

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Адо нали твоето е било сменено преди да купиш колата...?
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от ultrashock » 24 Юни 2016, 12:54

Препоръчайте ми поне сервиз или майстор, където да я погледнат. Не съм наясно с тази материя и искам някой който има опит да я погледне.
Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от adovet » 24 Юни 2016, 13:15

netmurder написа:
adovet написа:Аз за това моето не го сменям. Вече 400к км. И няма ядове. Не се вкарвам във филми. Като се строши друга кутия и това е

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Адо нали твоето е било сменено преди да купиш колата...?

Да ама аз не сменявам

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от badsharki » 24 Юни 2016, 19:39

adovet написа:Аз за това моето не го сменям. Вече 400к км. И няма ядове. Не се вкарвам във филми. Като се строши друга кутия и това е

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

И аз така. :yes:
Опитът ми казва - нещо, което работи, не се пипа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от r3s1s74nc3 » 26 Юни 2016, 12:18

badsharki написа:
adovet написа:Аз за това моето не го сменям. Вече 400к км. И няма ядове. Не се вкарвам във филми. Като се строши друга кутия и това е

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

И аз така. :yes:
Опитът ми казва - нещо, което работи, не се пипа.


Като ви изпушат кутийте и ви се наложи да търсите 2ра ръка и попаднете на няколко подържани като вашите , ще съжалявате че сте си спестили тези разходи . Е60ките остаряват и все повече се карат докато хвърлят котва . Трудно ще се намери читав автомат 2ра ръка , след няколко години . Найстина ако теглим чертата , за 200к км ако обслужваш кутията както трябва на всеки 50к , ще дадеш над 2000 лева . Тези пари може да се дадат за рециклаж на кутията , с леко доплащане от 1-2 к .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от adovet » 26 Юни 2016, 16:21

Да де ама има доста кутии при които се появяват проблемите след смяна, така че аз във филми не се вкарвам. А читави кутии има стига да търсиш

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от timur_lenk » 26 Юни 2016, 17:49

И аз съм на това мнение.Сменил съм филтър и букса и съм долял.4 г нямам проблеми.НО съм го налял сам според изискванията.
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от r3s1s74nc3 » 26 Юни 2016, 18:47

Ако кутията работи със свежо масло добре , няма начин след смяна , работата й да се влоши . Проблема е ако маслото е замърсено , кафяво , застояло , тогава риска е голям ако се смени . В старото масло се наслояват материали от фрикционите дискове . Тези фрикционни частици плуващи в маслото , колкото и да е страно , спомагат работата на износените фрикционни дискове . Когато човек рано или късно реши да смени старото масло , новото масло няма тези частици отделяни от дисковете с времето и те почват да преплъзват и смяната на скорости става изпитание . Чесно казано наистина е рисковано да се смени масло на кутия , която не е барана , но ако при проверка видите че маслото е свежо цвета му е налице (червен в повечето случай) , невиждам какви рискове може да носи смяната му .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от memorex » 26 Юни 2016, 19:49

При мен както предполагам и при много други протече уплътнението на буксата и съвпадна с времето за смяна на маслото според производителя.Смених капака с филтъра и маслото и никакви проблеми след това.Обаче съм бил свидетел на ремонти по кутията при които маслото се точи в кофа и се връща обратно след това,нещо което крие риск и аз не бих го допуснал само за да спестя някой лев.Това масло трябва да е в кондиция .Без да съм спец по въпроса бих казал че новото масло и това което е работило над 100-150К км се различават по някои показатели и от там идват проблемите т.е адаптациите са различни.Но може и да греша

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook