Проблеми със скоростна кутия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от kiko™ » 16 Мар 2017, 17:55

Колегата B.Stoimenov мисля, че беше писал в темата за термостатите, че е сменял този термостат, но при него ако не се лъжа колата не загряваше.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от ultrashock » 17 Мар 2017, 9:19

Добре, разбрах, но как да видя дали скоростната кутия работи в оптимален температурен диапазон - с INPA ще стане ли и къде точно?
Каква е оптималната температура на работа на скоростната кутия на Е60?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от adovet » 17 Мар 2017, 9:27

ultrashock написа:Добре, разбрах, но как да видя дали скоростната кутия работи в оптимален температурен диапазон - с INPA ще стане ли и къде точно?
Каква е оптималната температура на работа на скоростната кутия на Е60?

Става с ИНПА, температурата трябва да е около тази на водата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от ultrashock » 17 Мар 2017, 9:29

adovet написа:
ultrashock написа:Добре, разбрах, но как да видя дали скоростната кутия работи в оптимален температурен диапазон - с INPA ще стане ли и къде точно?
Каква е оптималната температура на работа на скоростната кутия на Е60?

Става с ИНПА, температурата трябва да е около тази на водата

Къде точно в ИНПА има инфо за температура на скоростна кутия?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от kiko™ » 17 Мар 2017, 11:05

ultrashock написа:
adovet написа:
ultrashock написа:Добре, разбрах, но как да видя дали скоростната кутия работи в оптимален температурен диапазон - с INPA ще стане ли и къде точно?
Каква е оптималната температура на работа на скоростната кутия на Е60?

Става с ИНПА, температурата трябва да е около тази на водата

Къде точно в ИНПА има инфо за температура на скоростна кутия?


Като влезеш в менюто за скоростната кутия ще ще можеш да видиш стойностите на температурата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от ultrashock » 21 Мар 2017, 9:27

Уикенда тествах и установих следното: Покарах колата 10 км, температурата на двигателя беше вече 93-95, на скоростната кутия около 60. След още около половин час работа и ръчкане качи до 80, след това вече когато я паркирах беше на 93. Реално стига до 93 градуса, но след доста време. Двигателя през цялото време си държеше 93-95 градуса.
Реално това нормално ли е, имате ли някакви наблюдения?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от dir2cas » 21 Мар 2017, 13:09

Колега, ако искаш провери този документ, въпреки че може да го знаеш. Малко по-надолу в него пише за температурата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 26.10.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530i автоматик 04'
Мечтае да кара: F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от ultrashock » 22 Мар 2017, 8:57

Точно това съм чел, но в друг сайт. Не пише нищо за по ниска температура, а само за по-висока от 95 градуса. При мен реално проблема е, че трудно достига до 95 градуса. Дали някой е проследявал при какви обстоятелства и за колко време стига до 95 градуса, при температура на двигателя - 95 градуса.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 3.04.2017
Пол: Мъж

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от Nedev Pavel » 03 Апр 2017, 20:13

Здравейте, Момчета!
Не съм сигурен дали поставям питането си на правилното място, но съм съвсем нов във форума и за сега трудно се ориентирам. Надявам се да ме извините!
Питането ми е следното:
Решил съм да си сменям маслото на автомата, та задължително ли е да слагам ZF масло или не е проблем да е друга марка, разбира се със същата спецификация. Колата ми е Е61 2008 Фейса. Ще съм благодарен ако ме насочите с линк към подходящата за питането ми тема, в случай че е разисквано на дълго и широко!
Благодаря ви предварително и още един път се извинявам ако спамя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от Pumba » 04 Апр 2017, 9:03

Здравейте,
Изчетох всички теми във форума свързани с проблем в скоростната кутия и хидротрансформатора, но не успях да намеря отговор на въпроса ми.
Дали може да попитам какви са нормалните стойности на адаптациите на автоматична скоростна кутия - Clutch fill pressures и Rapid fill times?
Колата е 530xd 06'.
Извинявам се предварително ако вече има отговор на този въпрос и аз не съм го намерил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 7.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BWM e60 530xD

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от Pumba » 10 Апр 2017, 9:30

Здравейте отново,
Намерих си отговор на въпроса.
Прикачам го в случай, че някой друг има такъв въпрос...

Adapt_Limits.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.02.2016
Пол: Мъж

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от Svetoslavlk1 » 29 Апр 2017, 19:26

Здравейте, Момчета!
Не съм сигурен дали проблемчето е или няколко. Надявам се да ме извините,но някои проблеми се покриват с тези на колегите!
Проблемите е следните:
Колата е е61 525 2004г.автомат. Преди два дни започна да бие зверски ритник от 2 към 3 (не знам на коя тръгва(първата смяна)),така е и при намаляне.Смених маслото и буксата.Закачихме я да проверим грешките на скоростите и излезе една 514А. По пътя се наложи да я настъпя повечко,но ми отказа автомата. Движех се с 60-70км и колата мина на свободна придружена с грешка Transmision fault.Загасих и запалих отново,колата си потегли нормално. При следващото спиране ми светна и лампи4ката за chek и вече се чуваше едно свистене точно преди да се сменят скоростите. Колата я имам от 4 дни,но преди това нямате нищо, беше проверена(диагностика,канал и т.н.). Като истине го няма миенето или поне не го чувам,но редниците си остават. Знам,че проблемите се препокриват с тези на колегите,но не прочетох на някой да му е отказал автомата. Благодаря предварително за помоща и насоките! Поздрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от CrazyElement » 30 Апр 2017, 13:03

Колега едва ли някой ще може да ти даде конкретен отговор , при условие , че колата е влизала в авариен режим , значи ще е записала грешка , отиди при някой читав форумен сервиз да ти прочетат грешките и да ти обяснят какво и има.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от adovet » 30 Апр 2017, 13:47

[quote="Svetoslavlk1"]Здравейте, Момчета!
Не съм сигурен дали проблемчето е или няколко. Надявам се да ме извините,но някои проблеми се покриват с тези на колегите!
Проблемите е следните:
Колата е е61 525 2004г.автомат. Преди два дни започна да бие зверски ритник от 2 към 3 (не знам на коя тръгва(първата смяна)),така е и при намаляне.Смених маслото и буксата.Закачихме я да проверим грешките на скоростите и излезе една 514А. По пътя се наложи да я настъпя повечко,но ми отказа автомата. Движех се с 60-70км и колата мина на свободна придружена с грешка Transmision fault.Загасих и запалих отново,колата си потегли нормално. При следващото спиране ми светна и лампи4ката за chek и вече се чуваше едно свистене точно преди да се сменят скоростите. Колата я имам от 4 дни,но преди това нямате нищо, беше проверена(диагностика,канал и т.н.). Като истине го няма миенето или поне не го чувам,но редниците си остават. Знам,че проблемите се препокриват с тези на колегите,но не прочетох на някой да му е отказал автомата. Благодаря предварително за помоща и насоките! Поздрави![/q


Виж на каква температура ти работи кутията. Имам съмнения че прегрява

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.06.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше E61 525d '05
Детайли за колата: MIni Cooper Clubman D R55 LCI '14

Re: Проблеми със скоростна кутия

Мнение от ppetkovds83 » 08 Май 2017, 22:21

Здравейте Колеги.От два ден моята кочинка на доста стръмен баир тръгва назад.На лек наклон фаже си потегля или стой на място ,но на по сериозен тръгва назад.Масло не съм сменял,предишният собственик каза,че е сменял,но въпреки това колата е вече 50-60 к км в Бг.Аз я карам вече втора година.Иначе всичко друго си е както по принцип.Дайте някой акъл.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook