Проблеми със скоростна кутия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: в колата
Пол: Мъж
Кара: М550Д

Проблеми със скоростна кутия

Мнение от torre » 26 Ное 2010, 23:44

здравейте,
днес колата започна да ми прави някаква мизерия и съм нетърпелив да разбера какво е...не ми се чака до понеделник да я карам в М кар...тааа да помоля ако някой колега му се е случвало това да помага :confused: Значи започна да го прави е така от един път... като тръгвам от място тръгва от първа скорост и като превключва автоматика на втора прави някакъв страшен удар... :kuku: след това като спирам пак мисля,че на втора скорост го прави същия удар...цялата кола се разстриса имаш чувството,че некой те удря отзад :mhihi: не знам дали аз си внушавам,но след пробег от около 500км. започна да го прави като че ли и като превключва от втора на трета...пробвах на типтроник-а да си ги превключвам аз ръчно...пак го прави но по-малко се усеща :help:
Колата е Е60 530д,автоматик,2007г. , моля ако някой е имал такива ядове да сподели опит :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от Kickdown » 27 Ное 2010, 2:05

torre написа:здравейте,
днес колата започна да ми прави някаква мизерия и съм нетърпелив да разбера какво е...не ми се чака до понеделник да я карам в М кар...тааа да помоля ако някой колега му се е случвало това да помага :confused: Значи започна да го прави е така от един път... като тръгвам от място тръгва от първа скорост и като превключва автоматика на втора прави някакъв страшен удар... :kuku: след това като спирам пак мисля,че на втора скорост го прави същия удар...цялата кола се разстриса имаш чувството,че некой те удря отзад :mhihi: не знам дали аз си внушавам,но след пробег от около 500км. започна да го прави като че ли и като превключва от втора на трета...пробвах на типтроник-а да си ги превключвам аз ръчно...пак го прави но по-малко се усеща :help:
Колата е Е60 530д,автоматик,2007г. , моля ако някой е имал такива ядове да сподели опит :yes:


Най-вероятно, някой механичен или соленоиден клапан се ебава...задръстен със стружки и отлагания от старо масло...Ремонтира се това, само трябва добър специалист. Самите части не са скъпи, но взимат много за труд и масло. По груби сметки - ново масло, филтър и картер - 500-700 лева, клапан ако е заминал -70-300 лева, пакет със съединители на някоя предавка ако е много износен - 50-200 лева и труд - 400-1000 лева. Тоталът можеш да го сметнеш сам...А като отидеш в М Кар ще ти предложат най-вероятно, нова скоростна кутия за над 7000 лева!!!
Ако е проблем в скоростната кутия и имаш приятел със сервиз и не го е страх от "мечки", свалете кутията, разглобете я (не е някаква извънземна технология вътре ;) ). Вижте какво е преебано, купете частите от Automatic Choice, включително филтър-картера, купете колкото е необходимо литри ZF Lifeguard 6 ATF плюс 1 литър добавка на ZF против конденз, сглобетевсичко по обратния ред и ще си спестиш МНОГО ПАРИ ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от bossorange » 27 Ное 2010, 9:03

А каква е ролята на тази добавка против конденз, аз като сменях маслото на скоростната кутия не съм слагал такава добавка? Фатално ли е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от Kickdown » 27 Ное 2010, 14:02

bossorange написа:А каква е ролята на тази добавка против конденз, аз като сменях маслото на скоростната кутия не съм слагал такава добавка? Фатално ли е?


Не е фатално. Просто когато е много студено навън, маслото се сгъстява и докато го "разбие" и загрее скоростната кутия, първите 3-4 км може да включва не толкова меко скоростите и при рязко вдигане на газта да се усети едно притрисане неприятно. Като загрее маслото няма проблем, така че не е фатално. Другото е да не кондензира попаднала влага в кутията да не става на вода. Може и без нея, но ZF я препоръчват ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 29.07.2010
Местоположение: около Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e-60 3.0.D,2006
Мечтае да кара: Форд-Мустанг
Детайли за колата: M-paket,2006g,231+++p.s.

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от aigner » 27 Ное 2010, 20:53

Колега не се притеснявай това е нормално за 3.0 мотор кутията след 150 000 заминава, в пловдив има кадърен майстор правил ми е кутия ако видиш зор обади се .
Пламен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от Kickdown » 28 Ное 2010, 12:10

aigner написа:Колега не се притеснявай това е нормално за 3.0 мотор кутията след 150 000 заминава, в пловдив има кадърен майстор правил ми е кутия ако видиш зор обади се .


Не е нормално!!! На автоматика, ако е хубав и без инжинерни слабости (а на ZF кутийте са точно такива), при правилна подръжка (смяна на масло и филтър на всеки 60000 км) са ВЕЧНИ!!! Най-много да започне да се забелязва някакво минимално износване при пакетите със фрикционните дискове на всяка една предавка, само това!!! Но когато маслото ти е Lifetime, а скоростната кутия между 7000 и 12000 лева нещата така се случват. Как някакви милионници на мерцедес от серийте W123,W124,W124,W140 и тн карат с оригиналните кутий по над 500 000 км и това не са една или две коли и не всикчките са поддържани "фанатично" и пак си вървят. А BMW-та който нямат и 5 години, трошат кутий на поразия. Това нормално ли е? Не, не е!!! Просто BMW предпочитат да си продават новите коли пред това на правят надеждни старите, което е нормално, но не е правилно защото се появяват проблеми и при новите коли и така губят пари. И на тях не им пука за мен или за някой друг със стара тройка или петица, те губят хората със парите...питайте някой който си е купил Е65 от първите бройки чисто нова, дали сега си е купил F01 или си е взел W221, някакво Инфинити или Лексус ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от da6ip » 28 Ное 2010, 12:33

Kickdown написа:Не е нормално!!! На автоматика, ако е хубав и без инжинерни слабости (а на ZF кутийте са точно такива), при правилна подръжка (смяна на масло и филтър на всеки 60000 км) са ВЕЧНИ!!! Най-много да започне да се забелязва някакво минимално износване при пакетите със фрикционните дискове на всяка една предавка, само това!!! Но когато маслото ти е Lifetime, а скоростната кутия между 7000 и 12000 лева нещата така се случват.


+1
поддръжката е супер важна, особено и най-вече при по-състезателен стил на каране.. тогава са вечни кутиите. Лайфтайм според мене те го разбират като лайфтайма на първия лизинг на колата??? :bang:

но при всички случаи ще трябва да я караш на ремонт сега, така че дръж ни в течение. тук е имало и други подобни теми с референции към опитни майстори, виж поне да избереш добър майстор..
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 27.01.2009

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от Voden duh » 13 Дек 2010, 14:57

Колега проблема е трудно решим.И аз патих та за това пиша.Правих 2 пъти ремонт на СК.Първия път изкара 22000км. с/у 3700лв.Втория път съм вече на 48000км. след ремонта и от скоро започна по-късно да сменя.За 2- я ремонт доплатих още 1500лв. за някакви части които и били сменили и 1-я път ,но съм бил теглил товар и прочие глупости които се сещаш,че бяха донесени от 9 дерета.Пробвай да смениш филтъра и маслото.В Мото Пфое ми казаха карай няма проблем това масло се сменя на 150000км.А като я отвориха 1 път вътре беше гмеж от стружки и мърсотия.Това масло спорет мен трябва да се сменя на 50000км.Добре,че филтъра е огромен и трудно се запушва,но и той си има предел.Ако не се оправи търси 2 ръка от някоя морга по възможност с някаква гаранция за проба и прочие.Аз пробвах от Германия да взема рециклирана с гаранция като върна моята но нищо не стана.В форум оффроуд имаше колега, мераклия с Гранд Чероки, който си я беше ремонтирал цялата сам пред блока,без никога преди това да го е правил.Отнело му е доста време ,но мисля ,че ще кара доста повече от мен.Просто в сервизите не разбират толкова а и работят на чуждо.Или се учат на чуждо. Един колега с Р.Ровър я беше ремонтирал 4 пъти и накрая намери нова та се роди.Щеше да хвърля джипката.Забравих да кажа ,че и аз съм с Р.Ровър 2003 с всичко от БМВ.Тези кутии очевидно са доста слабички сравнени с други такива.Американска е мисля на GM.Та това е от мен и мойте патила.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от da6ip » 13 Дек 2010, 20:10

Voden duh написа:Забравих да кажа ,че и аз съм с Р.Ровър 2003 с всичко от БМВ.Тези кутии очевидно са доста слабички сравнени с други такива.Американска е мисля на GM.Та това е от мен и мойте патила.


Колега тези кутии от GM са на Е39 само!

На Е60 кутиите са ZF и нямат нищо общо със старите, и като техника, и като издръжливост!
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 14.02.2010
Местоположение: в колата
Пол: Мъж
Кара: М550Д

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от torre » 13 Дек 2010, 22:20

здравейте,
благодаря на всички за мненията :bowdown: ...
Първо! - мисля да закарам колата в Мкар за ъпдейт на софтуера , след това ако не се оправи ...
Второ .. карам я в сервиз Джемини София казаха ми,че бил специализиран в правенето на автоматични скоростни кутии...
Обадих се там и обясних какъв е проблема-човека отсреща беше категоричен: първо да ходя на ъпдейт и ако не се оправи при тях.. проблема бил в някакъв разпределител,който бил в скоростната кутия струвал около 3000лв.
Ако има други да споделят опит и да дадат мнение и съвет , моля пишете :)
Хиляди благодарности :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 5.07.2007

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от Kickdown » 17 Дек 2010, 10:53

torre написа:здравейте,
благодаря на всички за мненията :bowdown: ...
Първо! - мисля да закарам колата в Мкар за ъпдейт на софтуера , след това ако не се оправи ...
Второ .. карам я в сервиз Джемини София казаха ми,че бил специализиран в правенето на автоматични скоростни кутии...
Обадих се там и обясних какъв е проблема-човека отсреща беше категоричен: първо да ходя на ъпдейт и ако не се оправи при тях.. проблема бил в някакъв разпределител,който бил в скоростната кутия струвал около 3000лв.
Ако има други да споделят опит и да дадат мнение и съвет , моля пишете :)
Хиляди благодарности :yes:


С добри впечатления съм останал от Джемини, просто взимат много за работа, защото е трудоемка история. Хората са любезни и си разбират от работата :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 5.03.2009

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от pe4kata » 18 Дек 2010, 0:02

никой нищо не каза за демферната шайба обаче !
Скоро имах същия проблем като теб колега, в последствие изхвърли ремъка и 300 км с пътна помощ ...смених демферната шайба , маслото , филтъра и картера и ремъка и всичко заспа .Погледни състоянието и и сменяй на време .
успех :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 16.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 330D

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от joretovv » 27 Яну 2012, 22:21

Колеги,здравейте. Искам да попитам за един евентуален пролем в автоматика на е61 530д. Та проблема е следният;когато я карам с примерно около 90 км и се опитвам да потдържам тази скорост има едно играене на оборотите ту са 1600 ту са 1900като не превключва на по ниска скорост или на по висока.
всеки кара каквото си избере,а аз e46......комбе

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 21.03.2008
Местоположение: Созопол
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: карах почти всичко

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от batzlati » 27 Яну 2012, 23:12

Често срещано явление при Е60 :dunno:
До сега съм имал една 525д и две 530д , все автоматици и всичките го правеха този номер в отсечката между Созопол и Черноморец при постоянна скорост 100 км/ч и леко нагорнище. Явно автомата иска да превключи на по-висока предавка , но не му стига малко мощност и за това леко играят оборотите на двигателя. Това е при задържане на газта в едно положение. Иначе , като подам малко газ , веднага ускорява и след малко превключва на по-висока предавка. След това всичко си е ОК. Все стъпка искат пустите им баварци :driving:
Нямай притеснения , колега :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 25.01.2012
Пол: Мъж

Re: проблем с ... скоростна кутия?

Мнение от don_toti » 29 Яну 2012, 1:22

[quote="joretovv"]Колеги,здравейте. Искам да попитам за един евентуален пролем в автоматика на е61 530д. Та проблема е следният;когато я карам с примерно около 90 км и се опитвам да потдържам тази скорост има едно играене на оборотите ту са 1600 ту са 1900като не превключва на по ниска скорост или на по висока.[/


здавеи колега аз го имах сащия проблеб,много ме дразнеше това играене на оборотите ,но при мен се появи и леко предърпване .след ходене по разни сервизи и събиране на мнения реших да изпратя ск. кутия в Джемини беше се износила турбината на ск.кутия -така казаха.Ремонт 600лв.сваляне-поставяне +масло и филтр. 650лв.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook