Всмукателен Колектор

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от Taruno » 31 Юли 2016, 17:43

FaceOff написа:
FaceOff написа:..., и ще го накисна със сода каустик.


За Бога братя,.. не правете това в къщи :mhihi: Със сигурност жена ви/майка ви ще ви изгони :mhihi: А уж имаше само милиметър и половина - два нагар, но положението е страшно.


В никакъв случай вкъщи - в гараж, на балкон нещо. Содата каустик не е шега работа, Ръкавици, очила и много ВНИМАНИЕ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от FaceOff » 31 Юли 2016, 18:44

Taruno написа:
FaceOff написа:
FaceOff написа:..., и ще го накисна със сода каустик.


За Бога братя,.. не правете това в къщи :mhihi: Със сигурност жена ви/майка ви ще ви изгони :mhihi: А уж имаше само милиметър и половина - два нагар, но положението е страшно.


В никакъв случай вкъщи - в гараж, на балкон нещо. Содата каустик не е шега работа, Ръкавици, очила и много ВНИМАНИЕ.


По-точно беше, така да се каже, в служебната баня, не бих си го причинил това в къщи, но пак аз я мия де :mhihi:
И след толкова киснене и търкане пак има гняс вътре -
май наистина ще го занеса на ултразвук, че съм се заинатил да го видя чист :mhihi:
Ако някой има идея къде имат достатъчно голяма вана да сподели.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от djerityyy » 06 Дек 2016, 21:14

Хора има ли разлика в колекторите на пре и след фейса...гледам,че цената е различна.Решил съм се да сменям,като моята е пре-фейсова,но мога ли да сложа фейсов,понеже били с по-здрави клапи,,такива легенди се носят из форума?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от Atsalov » 06 Дек 2016, 21:37

Бъди сигурен, че ще ти дадът последната ревизия на модела. С две думи няма да е лош.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от djerityyy » 06 Дек 2016, 22:54

Atsalov написа:Бъди сигурен, че ще ти дадът последната ревизия на модела. С две думи няма да е лош.


Колега аз се обърнах към laviatan за по разумна цена от тази в дару..от твоите думи да разбирам,че няма разлика в колекторите и здравината им?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от Nini0 » 06 Яну 2017, 11:28

Здравйте колеги, нека споделя и аз какво ми се случи. Вчера ходих в Бова кар за смяна на масло и попитах дали пеперудите са махнати и ако не са могат ли те да ми ги махнат отговора беше, че те не извършват това при тях. След като, смениха маслото ми казаха, че пеперудите са си там и има теч от колектора и ми искат 1к за смяната му .... сега изчетох цялата тема обаче, не разбрах уплатненията само тези оранжевите на снимката ли са или трябва да купя още нещо също и с какъв силикон да ги залепя ? Мисля сега след като се оправи времето да започна с тази интеревенция за премахване на пеперудите и смяната на гарнитурата и дано теча спре.

П.С. колата е 530д 2004

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от badsharki » 07 Яну 2017, 8:19

Nini0 написа:Здравйте колеги, нека споделя и аз какво ми се случи. Вчера ходих в Бова кар за смяна на масло и попитах дали пеперудите са махнати и ако не са могат ли те да ми ги махнат отговора беше, че те не извършват това при тях. След като, смениха маслото ми казаха, че пеперудите са си там и има теч от колектора и ми искат 1к за смяната му .... сега изчетох цялата тема обаче, не разбрах уплатненията само тези оранжевите на снимката ли са или трябва да купя още нещо също и с какъв силикон да ги залепя ? Мисля сега след като се оправи времето да започна с тази интеревенция за премахване на пеперудите и смяната на гарнитурата и дано теча спре.

П.С. колата е 530д 2004

Теча от колектора най-вероятно ти е от пеперудките, а не от уплътненията. Иначе цената за колектора и смяната, която са ти казали е много добра за дилър. Имай предвид, че включва всички гарнитури. Лично аз бих се възползвал. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от Alexius » 07 Яну 2017, 10:34

Ако течът му е от самите гарнитури няма никакъв смисъл от подмяна на целия колектор. Купи си едни гарнитури, смени ги и ако чак тогава продължава теч - мисли за смяна на колектор.
BMW F25

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от badsharki » 07 Яну 2017, 10:46

Alexius написа:Ако течът му е от самите гарнитури няма никакъв смисъл от подмяна на целия колектор. Купи си едни гарнитури, смени ги и ако чак тогава продължава теч - мисли за смяна на колектор.

Аз съм против излишните гимнастики, но всеки си знае. :)
Да погледне добре, но на 99% теча е от пеперудките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от Nini0 » 07 Яну 2017, 15:56

Alexius написа:Ако течът му е от самите гарнитури няма никакъв смисъл от подмяна на целия колектор. Купи си едни гарнитури, смени ги и ако чак тогава продължава теч - мисли за смяна на колектор.

Аз съм на същото мнение, като теб колега. Ако течът спре след подмяната на уплътненията ще си спестя едни хиляда + лева.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от Atsalov » 07 Яну 2017, 22:39

нЯМА да спре ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от Nini0 » 22 Яну 2017, 20:49

Аз да кажа, че теча спря бях известно време извън града и баща ми е закарал на сервиз махнали са клапите, почистване на колектора и смяна на уплатненията. :lalala:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 13.05.2007
Местоположение: pazardjik
Пол: Мъж
Кара: E60 530XD 2008
Детайли за колата: M-pack

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от castelo » 03 Фев 2017, 22:11

Atsalov написа:нЯМА да спре ;)

няма да спре със смяна на гарнитури или след премахване на пеперудите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от Ненко Вранков » 13 Фев 2017, 11:27

Краси имаше в предвид, че само със смяна на уплътненията, теча на масло няма да спре... понеже 95% от маслото, което олива там идва именно от осите на "пеперудките"... следователно, трябва те да се "оправят".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 12.02.2017
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: с три педала.
Детайли за колата: E61 530d (218) 2004

Re: Всмукателен Колектор

Мнение от The_Bear » 22 Фев 2017, 11:04

Снощи премахнах "пеперудите" на моята Е61 530d '2004. Вещи лица казаха да ги махам. На мен ми изглеждаха и все още ми изглеждат стабилни, но... всичко свърши.
Всъщност самата клапа не е пластмасова а метална, и оста е метална. Облечени са с някаква гума за по-добро уплътняване, според мен. Пластмасов е корпуса в който лагерува клапата.
Заглеждах колектора и ми се стори, че видях година на производство 2009, което означава че е сменяван (ако правилно съм разчел годината).
Е ли възможно упражнението да е било излишно? Чупят ли се и тези металните?
pepe.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook