Навигационни карти за Business и Professional навигации

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от atanasov_aa » 06 Авг 2017, 17:37

Или като му потрябва навигация, да ползва тая от телефона. Телефона перфектно ми пасва върху монитора на бизнес навито. 8)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.08.2017
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от disasterrr » 07 Авг 2017, 13:16

Т.е да разбирам ,че има някакъв сериозен проблем с навигацията ,който не може да се отстрани или какво по точно?

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от ivo1bg » 07 Авг 2017, 13:23

Да, имаш проблем с навигацията и едва ли ще искаш да го разрешиш, само и само за да получиш навигация, която няма карта за България (сърди се на БМВ). Имаш 2 варианта:
1. Ъпгрейд до Professional
2. С телефон на стойка или където ти е удобно по таблото, както колегите по-нагоре казаха.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530XD '06

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от kallo444 » 08 Авг 2017, 11:13

syscom написа:
ivo1bg написа:
syscom написа:Колеги аз съм с бизнес на вигация и не можах да стартирам нито едно ДВД до сега на какво се дължи това на навигацията или дисковете?

syscom написа:.....................КОлата е 2007 530Д. Навигацията е с широкия екран.

Колега, не се връзват нещата. Бизнес или Профешънъл е навигацията?
Ако е с голям екран, значи е Про. Теглиш DVD3 - East Europe, записваш както е обяснено в първия пост и трябва да тръгне. Ако не, добра идея е да почистиш окото на лазера. Може да се наложи и смяна на целия ДВД драйв. Има го като резервна част в дилърствата, но сега не знам каква му е станала цената.

Колега с диск ли трябва да се почисти?


Аз пробвах с почистващ диск но ефекта беше временен.
После си поръчах нов лазер но се оказа че съм направил грешка и съм взел за СД(15 евро) вместо ДВД(40 евро)
... в крайна сметка взех нов М5 механизъм, а стария остана за "резерва".
Еднакви са с Опел и други модели от тези години, струваше около 60 евро без ДДС от Чехия.
Смених си го сам, доста лесно стана за 20-30мин работа с качване и слизане пеша от 3-тя етаж .
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от atanasov_aa » 08 Авг 2017, 17:30

kallo444 написа:
syscom написа:
ivo1bg написа:
syscom написа:Колеги аз съм с бизнес на вигация и не можах да стартирам нито едно ДВД до сега на какво се дължи това на навигацията или дисковете?

syscom написа:.....................КОлата е 2007 530Д. Навигацията е с широкия екран.

Колега, не се връзват нещата. Бизнес или Профешънъл е навигацията?
Ако е с голям екран, значи е Про. Теглиш DVD3 - East Europe, записваш както е обяснено в първия пост и трябва да тръгне. Ако не, добра идея е да почистиш окото на лазера. Може да се наложи и смяна на целия ДВД драйв. Има го като резервна част в дилърствата, но сега не знам каква му е станала цената.

Колега с диск ли трябва да се почисти?


Аз пробвах с почистващ диск но ефекта беше временен.
После си поръчах нов лазер но се оказа че съм направил грешка и съм взел за СД(15 евро) вместо ДВД(40 евро)
... в крайна сметка взех нов М5 механизъм, а стария остана за "резерва".
Еднакви са с Опел и други модели от тези години, струваше около 60 евро без ДДС от Чехия.
Смених си го сам, доста лесно стана за 20-30мин работа с качване и слизане пеша от 3-тя етаж .
Успех!
Прати линк към сайта за 60 евро. Преди време доста се рових за механизма на БМВ "DVD M2 5.6" и не можах да намеря на такава цена. Всичко бе все близко до 300 лева.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530XD '06

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от kallo444 » 09 Авг 2017, 10:59

atanasov_aa написа:
kallo444 написа:
syscom написа:
ivo1bg написа:
syscom написа:Колеги аз съм с бизнес на вигация и не можах да стартирам нито едно ДВД до сега на какво се дължи това на навигацията или дисковете?

syscom написа:.....................КОлата е 2007 530Д. Навигацията е с широкия екран.

Колега, не се връзват нещата. Бизнес или Профешънъл е навигацията?
Ако е с голям екран, значи е Про. Теглиш DVD3 - East Europe, записваш както е обяснено в първия пост и трябва да тръгне. Ако не, добра идея е да почистиш окото на лазера. Може да се наложи и смяна на целия ДВД драйв. Има го като резервна част в дилърствата, но сега не знам каква му е станала цената.

Колега с диск ли трябва да се почисти?


Аз пробвах с почистващ диск но ефекта беше временен.
После си поръчах нов лазер но се оказа че съм направил грешка и съм взел за СД(15 евро) вместо ДВД(40 евро)
... в крайна сметка взех нов М5 механизъм, а стария остана за "резерва".
Еднакви са с Опел и други модели от тези години, струваше около 60 евро без ДДС от Чехия.
Смених си го сам, доста лесно стана за 20-30мин работа с качване и слизане пеша от 3-тя етаж .
Успех!
Прати линк към сайта за 60 евро. Преди време доста се рових за механизма на БМВ "DVD M2 5.6" и не можах да намеря на такава цена. Всичко бе все близко до 300 лева.


:bchug:
Това е сайта който ползвах преди 3 години, гледам че сега М5 механизма вървят 99 ЕВРО с ДДС
http://www.cars-equipment.com/www/en/?search=on&q=m5

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 8.09.2007
Местоположение: Мездра
Пол: Жена
Кара: F20 120D

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от mariana_mz » 19 Авг 2017, 13:14

Записах DVD3 - East Europe и при мен върви.Има само един проблем,говори ми на друг език.Търсих в менюто опция да го сменя,но няма от къде.

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от uricatoli » 23 Авг 2017, 11:39

Здравейте.. Колата е е60 2003та като разполагам с навито с малкият дисплей.. Като взех колата в жабката намерих кутията с дисковете от снимката, като подкарах единият диск, но понеже България липсва и ми вади само стрелка с посока и GPS координати.. Въпроса ми е каква карта и от къде да си изтегля за да си подкарам някаква основна навигация за България..
20170822_161456.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от Dextuar » 23 Авг 2017, 11:42

Едни и същи въпроси, отговора се крие в тази тема, ползвай търсачката и ще си отговориш ;)

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от uricatoli » 23 Авг 2017, 11:45

dextuar написа:Едни и същи въпроси, отговора се крие в тази тема, ползвай търсачката и ще си отговориш ;)


прочетох цяяяяялата тема.. И то не за първи път и не мога да се ориентирам след 44 страници кое трябва да изтегля и да си запиша.. Затова вместо да ме насочваше към търсачката, можеше просто да ми обясниш с 2 думи..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от Dextuar » 23 Авг 2017, 11:47

uricatoli написа:
dextuar написа:Едни и същи въпроси, отговора се крие в тази тема, ползвай търсачката и ще си отговориш ;)


прочетох цяяяяялата тема.. И то не за първи път и не мога да се ориентирам след 44 страници кое трябва да изтегля и да си запиша.. Затова вместо да ме насочваше към търсачката, можеше просто да ми обясниш с 2 думи..

Да не мислиш, че си първия който задава този въпрос и "уж" е прочел темата. Ще ме караш да намеря точното мнението в темата да те видим колко си прочел...

EDIT: Та к'во беше чел? :winky:

viewtopic.php?f=116&t=222469&p=4234285&hilit=business#p4234285

П.С: Защо въобще се занимавам :banghead:

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от uricatoli » 23 Авг 2017, 17:03

Случайно същото четох.. А случайно от няколко седмици ровене се опитват от 5 места да ми продадат дискове с карти, които уж ще подкарам..
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от Atsalov » 23 Авг 2017, 17:11

uricatoli написа:Случайно същото четох.. А случайно от няколко седмици ровене се опитват от 5 места да ми продадат дискове с карти, които уж ще подкарам..




А случайно, искаш ли да ни споделиш линкове или координати на тези хора които искат да те подведат?

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от ivo1bg » 23 Авг 2017, 18:29

uricatoli написа:Здравейте.... Въпроса ми е каква карта и от къде да си изтегля за да си подкарам някаква основна навигация

Колега, не знам какво и колко си чел, но нещата са адски прости и не знам как си се объркал. На обложката на твоя работещ диск пише с големи букви, така че да е видно - Business, в първото мнение на темата има линк към карта, която пак се казва Business. Как по-просто да бъде обяснено, за да е разбираемо, аз лично не се сещам.
Що се отнася до това дали ще ти излезе карта на дисплея, за съжаление -не. Твоята навигация е от първите Бизнес навигации, които работят само със стрелки, без изобразяване на картата. На картите няма България и не можеш да я ползваш тук.

П.п.
А за тези, които се опитват да ти пробутат работещи карти......., не ми се говори.

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Навигационни карти за Business и Professional навигации

Мнение от Dextuar » 23 Авг 2017, 20:01

Atsalov написа:
uricatoli написа:Случайно същото четох.. А случайно от няколко седмици ровене се опитват от 5 места да ми продадат дискове с карти, които уж ще подкарам..




А случайно, искаш ли да ни споделиш линкове или координати на тези хора които искат да те подведат?

Доскоро един доста оборотен от към кодиране колега продаваше в ОЛ* CCC навигационен диск със спийдкам за 80лв, естествено беше си написал друго има за продавач, но по телефона го излових. Та какво повече да кажа, ако те интересува, ще ти драсна на ЛС ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook