CCC модул E60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: CCC модул E60

Мнение от Zubcho » 20 Мар 2018, 12:32

nikolae написа:
sannikolaus написа:
Колега, аз имам Е61 с MASK и фабрично монтиран mulf2high и работи перфектно.

Коя година е колата и имаш ли представа зс фирмуера на модула?


Здравей,
инересно ми е, а и на другите колеги също, реболваш чиповете или нещо друго правиш, за да ремонтираш модула? Естесвено ако е първото, няма да можем да ти "вземем хляба", но лично на мен ми е интересно в какво се състои ремонта. Ако се ползва машина, ще можеш ли да пуснеш снимки? Просто от обща култура да видим какво правиш. :)

Естествено ако е нещо свръх секретно, не е нужно да отговаряш на поста. Просто ще е добре ако ползваш машина за реболването да я видим. Не, че не може да печеш платката в малка фурна, или с пистолет за топъл въздух, но така крайния резултат е доста съмнителен, съдейки по хората ремонтиращи лаптопи и видео карти с този метод. :)

Поздрави.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: CCC модул E60

Мнение от nikolae » 20 Мар 2018, 13:13

Zubcho написа:Здравей,
инересно ми е, а и на другите колеги също, реболваш чиповете или нещо друго правиш, за да ремонтираш модула? Естесвено ако е първото, няма да можем да ти "вземем хляба", но лично на мен ми е интересно в какво се състои ремонта. Ако се ползва машина, ще можеш ли да пуснеш снимки? Просто от обща култура да видим какво правиш. :)

Естествено ако е нещо свръх секретно, не е нужно да отговаряш на поста. Просто ще е добре ако ползваш машина за реболването да я видим. Не, че не може да печеш платката в малка фурна, или с пистолет за топъл въздух, но така крайния резултат е доста съмнителен, съдейки по хората ремонтиращи лаптопи и видео карти с този метод. :)

Поздрави.

Аз нищо не правя. Никога не съм взел и лев на някого свързано нещо с кола или нещо друго форума. Продавал и подарявал съм разни компоненти, но за услуги не.
В ebay съм си харесал два-три модула, преговарям за цена. Ако ги взема и ми ги оправят и работят, ще споделя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: CCC модул E60

Мнение от Zubcho » 20 Мар 2018, 13:15

nikolae написа:
Zubcho написа:Здравей,
инересно ми е, а и на другите колеги също, реболваш чиповете или нещо друго правиш, за да ремонтираш модула? Естесвено ако е първото, няма да можем да ти "вземем хляба", но лично на мен ми е интересно в какво се състои ремонта. Ако се ползва машина, ще можеш ли да пуснеш снимки? Просто от обща култура да видим какво правиш. :)

Естествено ако е нещо свръх секретно, не е нужно да отговаряш на поста. Просто ще е добре ако ползваш машина за реболването да я видим. Не, че не може да печеш платката в малка фурна, или с пистолет за топъл въздух, но така крайния резултат е доста съмнителен, съдейки по хората ремонтиращи лаптопи и видео карти с този метод. :)

Поздрави.

Аз нищо не правя. Никога не съм взел и лев на някого свързано нещо с кола или нещо друго форума. Продавал и подарявал съм разни компоненти, но за услуги не.
В ebay съм си харесал два-три модула, преговарям за цена. Ако ги взема и ми ги оправят и работят, ще споделя.


Извинявай, някой беше споменал по-горе, че ремонтираш модули и съм останал с грешно впечатление :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: CCC модул E60

Мнение от landolin » 21 Мар 2018, 21:35

Zubcho написа:
nikolae написа:
sannikolaus написа:
Колега, аз имам Е61 с MASK и фабрично монтиран mulf2high и работи перфектно.

Коя година е колата и имаш ли представа зс фирмуера на модула?


Здравей,
инересно ми е, а и на другите колеги също, реболваш чиповете или нещо друго правиш, за да ремонтираш модула? Естесвено ако е първото, няма да можем да ти "вземем хляба", но лично на мен ми е интересно в какво се състои ремонта. Ако се ползва машина, ще можеш ли да пуснеш снимки? Просто от обща култура да видим какво правиш. :)

Естествено ако е нещо свръх секретно, не е нужно да отговаряш на поста. Просто ще е добре ако ползваш машина за реболването да я видим. Не, че не може да печеш платката в малка фурна, или с пистолет за топъл въздух, но така крайния резултат е доста съмнителен, съдейки по хората ремонтиращи лаптопи и видео карти с този метод. :)

Поздрави.


Няма проблем презапояването на BGA да се направи със станция или с пистолет за горещ въздух с подходяща дюза стига да се внимава с температурата - аз лично съм ремонтирал даже с прост газов поялник видео карти на 2 лаптопа и все още работят. Естествено най добре е пълно разпояване на чипа с подходяща станция и подмяна на топчетата (продават се и готови комплекти) и новото му запояване, но нищо не пречи да се пробва първо само с просто нагряване и притискане. Ако обаче самия чип е заминал нищо от това по горе няма да помогне.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: CCC модул E60

Мнение от Simeon24 » 17 Апр 2018, 18:37

Някой може ли да ме насочи, къде да изпратя въпросният модул за ремонт? От кои сте останали доволни и са си свършили качествено работата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: CCC модул E60

Мнение от spacepl » 27 Апр 2018, 8:49

Аз моя мисля да го изпрате тук: https://www.olx.bg/ad/re...mont-na-bmw- ... gatsionni-
Последна промяна spacepl на 27 Апр 2018, 20:02, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: CCC модул E60

Мнение от Dextuar » 27 Апр 2018, 9:24

spacepl написа:Аз моя мисля да го изпрате тук: https://www.olx.bg/ad/remont-na-bmw-ccc ... 6eDcA.html


Аз също не го познавам, но от хора, които са идвали да им правя неща по колата, знам, че са доста доволни!

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 14.11.2017
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 523i- 2006г;320Д- 2006г;118i-2010г.

Re: CCC модул E60

Мнение от plam+ » 26 Май 2018, 19:18

Колеги едно въпростче.CD чете някой записани дискове а оригинални неще.Колата е производство 2006 г. с малкия дисплей. От каво може да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: CCC модул E60

Мнение от Exclusive89 » 03 Юни 2018, 17:46

Колеги, има ли разлика между фейсова CCC Pro навигация и пре-фейсова CCC Pro... и ако има какви са те? Фейсовите по-добри ли са от към софтуер или?! Гледам предлагат хубави фейсови навигации на прилична цена и ми се въртят глупости по главата :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: CCC модул E60

Мнение от Dextuar » 03 Юни 2018, 18:02

Exclusive89 написа:Колеги, има ли разлика между фейсова CCC Pro навигация и пре-фейсова CCC Pro... и ако има какви са те? Фейсовите по-добри ли са от към софтуер или?! Гледам предлагат хубави фейсови навигации на прилична цена и ми се въртят глупости по главата :)

Да, по-хубави са и към момента по-здрави и бързи

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: CCC модул E60

Мнение от Exclusive89 » 03 Юни 2018, 20:19

Благодаря, колега :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 14.06.2018
Пол: Мъж

Re: CCC модул E60

Мнение от AomineDaiki » 14 Юни 2018, 17:47

Здравейте колеги. Купих си бмв е60 520d 2006,но имам проблем с навигацията. Тъй като не съм много опитен в тази сфера затова се обръщам към вас. Проблемът е, че навигацията въобще не се включва (черен екран), ДВД системата не работи също, но се чува,че вътре има диск и върти. Пробвах да го изкарам с Eject бутона ,но не излиза. Когато загася колата,диска продължава да си се върти вътре и не спира. Не знам дали е проблема от това, но е наистина кофти. Пробвах да направя Reboot с трите копчета ( Eject Buttona на CD и DVD и Volume бутона), но нищо не става. Благодаря предварително !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: CCC модул E60

Мнение от Wierdo » 18 Юни 2018, 10:11

@Vra4anin - За да провериш дали блутуута се гъбарка с теб е достатъчно да му разкачиш кабелите и да сложиш тапа на оптиката. Няма да загубиш чейнджъра в жабката. Кофтито е, че тапата е задължителна, без нея със сигурност ще е тишина :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: CCC модул E60

Мнение от Wierdo » 18 Юни 2018, 12:27

Точно така, правилно си разбрал.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: CCC модул E60

Мнение от vld » 22 Юни 2018, 13:24

Дори да откачиш само бялата букса, без да махаш оптиката от блутута, той пак няма да работи и ще разбереш дали проблема е от него.
Но аз мога да ти кажа, че дори на перфектно работещо ЦЦЦ каквото е моето, когато пусна някой диск с МП3 не е същото, както когато слушам мп3 от флаш памет.
Тоест когато е от диск по някога се случва да прескочи, или да свърши по рано песента или да зацикли на някоя песен....
ЦД и ДВД слота ми работят отлично четат всякакви неща без проблем, това се наблюдава, само на диск с МП3.
Така, че ако искаш да забравиш за драмата с тия МП3-ки, просто си купи един мулф2хай :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook