CCC модул E60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: CCC модул E60

Мнение от nikolae » 26 Яну 2018, 20:12

И този китаец, видях, но тази ми идва на под 500лв.
Цената е хубава и вероятно заради това.
Доколкото знам, ако се сложи китаеца, остава да работи и фабричната. Например задържане или двойно натискане.
По принцип навигация и usb mulf2high идва на цената на китаеца.
Може би ще искам да го разгледам на място.

Ccc не отпада :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: CCC модул E60

Мнение от BorislavB » 27 Яну 2018, 5:00

Точно така при задържане на меню бутона преминава към оригиналното меню. Ще видя да направя едно клипче на моя да Ви покажа нагледно. Като цяло най-хубавите функции са че показва температура, а не да влизам в скритото меню всеки път, има също за количество гориво, Bluetooth, тъч скрийн, навигация и още някои други. Както казах аз съм с по различен модел и като гледам тази е по-добра от моята.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 30.06.2017

Re: CCC модул E60

Мнение от beyouu » 03 Фев 2018, 17:13

Здравейте, ЦЦЦ модул с малкият монитор, може ли да се смени само екрана и той да стане големият. Нужно ли е да се сменя целият модул или е възможно просто да се смени екрана.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: CCC модул E60

Мнение от Atsalov » 03 Фев 2018, 22:59

beyouu написа:Здравейте, ЦЦЦ модул с малкият монитор, може ли да се смени само екрана и той да стане големият. Нужно ли е да се сменя целият модул или е възможно просто да се смени екрана.




ЦЦЦ с малкия екран е Бизнес навигация ;) и да, иска смяна и на модула.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: CCC модул E60

Мнение от snooperchi » 27 Фев 2018, 8:42

Добро утро. Имам един странен проблем с дисплеят на навигацията ми. Мисълта ми е, от самият дисплей ли е или модула? Качвам видео. Не винаги, но като запаля колата сутрин, и дисплеяр седи така тъмен и не реагира на брайтнеса. Като я покарам малко и се оправя. Явно като стопли или загрее. Нямам проблем с акумулаторът. Не знам само, после като се оправи, дали реагира, но ще пробвам довечера.

Видео

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: CCC модул E60

Мнение от nikolae » 27 Фев 2018, 10:36

Аз съм с малката (business) и е по същият начин сега в студовете. Първите 4-5 минути стои по-бледо, после като че ли
кристалите се събуждат и изгрява :-)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: CCC модул E60

Мнение от Zubcho » 27 Фев 2018, 16:09

Има една лампа зад дисплея. Вероятно може да се смени, но с каква, може само да гадаем.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: CCC модул E60

Мнение от snooperchi » 28 Фев 2018, 3:04

Като стопли се оправя и всичко бачка повече от перфектно... странна работа. Не ми е болка за умиране по принцип, но да си попитам.

Видео 2

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: CCC модул E60

Мнение от nikolae » 15 Мар 2018, 10:56

Колеги някой успя ли сам да поправи CCC модул?
Гледам има не малко информация из интернет тук, тук, тук и други.
Чудя се дали да си взема CCC модул. Нещо Андроида не ме грабна мене, бавен и лагав ми се мися.
Взех си mulf2high заради usb да подменя моят блутут, но май няма да тръгне на малката навигация :/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: CCC модул E60

Мнение от Dextuar » 15 Мар 2018, 12:27

nikolae написа:Колеги някой успя ли сам да поправи CCC модул?
Гледам има не малко информация из интернет тук, тук, тук и други.
Чудя се дали да си взема CCC модул. Нещо Андроида не ме грабна мене, бавен и лагав ми се мися.
Взех си mulf2high заради usb да подменя моят блутут, но май няма да тръгне на малката навигация :/
Много отдавна се знае кое и как, нали не очакваш някой да ти напише как се прави, точно в този форум, стъпка по стъпка ;) Все пак колегите изкарват пари от това...


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: CCC модул E60

Мнение от dir2cas » 15 Мар 2018, 17:04

dextuar написа:
nikolae написа:Колеги някой успя ли сам да поправи CCC модул?
Гледам има не малко информация из интернет тук, тук, тук и други.
Чудя се дали да си взема CCC модул. Нещо Андроида не ме грабна мене, бавен и лагав ми се мися.
Взех си mulf2high заради usb да подменя моят блутут, но май няма да тръгне на малката навигация :/
Много отдавна се знае кое и как, нали не очакваш някой да ти напише как се прави, точно в този форум, стъпка по стъпка ;) Все пак колегите изкарват пари от това...
Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз пък бих казал, че това не е за всеки и са единици хората, които наистина знаят, могат и имат нужната техника да ги ремонтират.

Колега nikolae, ремонта на CCC модул не е толкова скъп. За сметка на това ако се ремонтира качествено ще ти служи още доста време без проблеми. Потърси за колко може да намериш 2-ра ръка модул. Ако цената е добра, можеш да му направиш профилактичен ремонт (преди монтажа), при който той да се и ъпдейтне и кодира. След това знаеш, че ще ти служи вярно.

Преди това обаче проучи как стои въпроса с цялостния ретрофит при теб (от бизнес към профешънъл), т.е. какво друго ти е необходимо освен CCC и дисплей (инсталация, букси, модули, антени), тъй като аз лично не мога да те ориентирам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: CCC модул E60

Мнение от nikolae » 15 Мар 2018, 17:38

По никакъв начин не искам да се меся в на хората работата. Хванали са занаят, правили са тестове, модули сигурно са умирали и се е налагало
да ги покриват на клиента и още и още... така, че приветствам, подкрепям, така се прави, Браво !

Просто гледайки сайтовете не мисля, че ремонта е чак толкова сложен. Имам познати, ремонтиращи голям диапазон от електроника доста успешно.
Затова просто се чудя. В ebay се намират модули по 50-100 евро, "ремонтния комплект" мисля, че и той е до 20-30 евро.
Самият ремонт ще е услуга за услуга.

Относно цялостната подмяна бизнес -> про...
Комплекта (модул + дисплей е около 500-600лв, дори ми предложиха такъв с 1год. гаранция. Просто се чудя има ли смисъл вече.
Колата ми стои на улицата, да хвърля едни пари и някой да го "бере" след една седмица. Просто исках usb да имам, но уви.
Честно казано предпочитам тези пари да ги дам за logic7, поне не се вижда от вън и ще имам звук :-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: CCC модул E60

Мнение от Exclusive89 » 15 Мар 2018, 17:53

И аз доста мислих за CCC колега.. отказах се сложих Л7 до скоро мислих за андроид, но последните коментари “леко” ме отказаха, че е бил бавен. Сега вече сериозно мисля за CIC. Иначе аз от stereo минах на L7 и хич не съжалявам :lalala:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: CCC модул E60

Мнение от sannikolaus » 18 Мар 2018, 13:49

nikolae написа:Колеги някой успя ли сам да поправи CCC модул?
Гледам има не малко информация из интернет тук, тук, тук и други.
Чудя се дали да си взема CCC модул. Нещо Андроида не ме грабна мене, бавен и лагав ми се мися.
Взех си mulf2high заради usb да подменя моят блутут, но май няма да тръгне на малката навигация :/


Колега, аз имам Е61 с MASK и фабрично монтиран mulf2high и работи перфектно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: CCC модул E60

Мнение от nikolae » 18 Мар 2018, 19:07

sannikolaus написа:
Колега, аз имам Е61 с MASK и фабрично монтиран mulf2high и работи перфектно.

Коя година е колата и имаш ли представа зс фирмуера на модула?

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook