CCC модул E60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

CCC модул E60

Мнение от @ndro » 15 Юли 2010, 23:08

колеги, докато четох писанията в темата за ъпдейт на софтуера, попаднах на един интересен пост на колегата bvv1. цитирам:

bvv1 написа:Здравейте,наскоро спря да ми работи CCC модула или на разбираем език навигация,cd,радио блутут, абе пълна тишина в колата само едно БМВ се мъдри на дисплея и не помръдва от там.В М-кар ми се случиха следните неща- час и половина диагностика,след която ми беше обяснено че ще стане но трябва препрограмиране при което можело да изгори всеки един модул по колата(случвало се само на 10% от колите)каквото изгори трябвало да си го платя аз,защото колата вече не била гаранционна.Навих се единствено защото нямах друг избор последваха още пет часа програмиране и накрая като излезе колата, приемчика с привидно тъжен глас ми каза че съжалява но нищо не станало при програмирането и трябвало да се смени модула!Попитах го как разбраха че модула не работи и трябва да се смени,отговрът им беше че така им изписало и друго не можело да се направи.Веднага последва логичният въпрос:Как при диагностиката не ви показа че модула е прецакан ами чак при наливането на софтуера? Но отговор не получих, просто ме изгледа странно и ми обърна гръб все едно не ме чу.Незнам защо ни мислят за ебати балъците и като те незнаят нещо могат да ни лъжат както си искат,защото винаги е по лесно да вземат нова част и да решат проблема,а ние съответно да олекнем с 2000лв.И края на наглоста беше като ме таксуваха 78лв.за софтуера, макар да не беха направили нищо!Еми кажете ми къде в Европа го има това безхаберие и наглост!


горе долу по същото време (2009-та есента) и на мен ми се случи същото (колата ми е 2004-та). отидох при моя майстор (доказано грамотен) и след два дни ръчкане и разглобяване на целия модул стигна до извода, че главният чип е изгорял и съответно нищо не може да заработи, а и няма никакво друго решение освен нов модул (също като при bvv1) - пълна тишина в колата само едно БМВ се мъдри на дисплея и не помръдва от там :mhihi:
смешно е, ама четете нататък да видите случка...

обадих се на две-три места. оказа се, че нов модул е към 1200 лв, а ако искам гаранция трябва да го монтирам в оторизиран бмв сервиз (около 1500 лв с труда) и накрая намерих втора употреба от същата година с много близка хардуерна и софтуерна версия. монтирахме я, програмирахме я и заработи перфектно... докато един прекрасен зимен ден (в големите студове, когато беше минус 20 през нощта) на дисплея отново се замъдри едно BMW на дисплея и дотам... :shock:
отново при майстора... разглобяване, тестове, ръчкане... без никакъв резултат... оказа се същия проблем. същата хардуерна версия на CCC модула сдаде багажа по същия начин, както предишната.

порових се малко из чуждите форуми и там са описани няколко такива случая...
после си взех нова с последната хардуерна версия и вече половин година няма ядове...

мисля, че в случая с колегата bvv1, сервизът на М-кар едва ли има вина, защото вероятно те са се опитали да "събудят" модула като го ъпдейтнат с нов софтуер или нещо такова, но също както стана и при мен, не са успели. при диагностиката няма как да се разбере какво е прецакано, защото просто няма връзка с CCC модула. и единственото решение е да се вземе нова част, защото този чип не може да бъде подменен по никакъв начин. за 78-те лв съм съгласен, че са били "малко" нагли.

bvv1, коя година е колата ти? някой друг колега да е имал същия проблем? стигнал ли е до някакво решение, различно от смяна на целия модул?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от bvv1 » 16 Юли 2010, 13:15

2006г. колега! Само да поясня че в Мкар отказаха по какъвто и да е начин да поемат отговорност ако при програмирането изгори некой модул и съответно ше трябва да си го плашам, докато в Бовакар(евала на Бохос и момчетата които работят за него) си поеха всякаква отговорност за евентуално изгаряне на модул при програмиране! Ето затова се чудя как някои като Бова могат да работят като европейци и да си носят отговорност а други като мкар само да гледат комерсиалната (печалбарската) част на нещата и да нехаят за клиентите от които им идват заплатите!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от da6ip » 16 Юли 2010, 13:35

не е същия модул, но са почти същите симптоми, така че за бъдеща ориентация на колегите които се надявам да нямат същия проблем :yes:

всичко ми изчезна от екрана, абсолютно тъмен беше, няма музика и нищо. колата върви без никакви проблеми, няма лампи на таблото, просто дисплея и всичко което минава през него (нави, музика) е аут. оказа се МПМ-модула, който управлява тези неща. в багажника ми под резервната гума имаше локва и бях късметлия че само този модул се беше удавил. 112 евро беше модула и програмиране и готово.

(в австрийски сервиз където поеха отговорност за всичко, НО като им поисках ъпдейт с по-нова версия на софтуера за да ми тръгне МП3-то и ме гледаха като извънземен, накрая провериха и потвърдиха че могат да го направят, като ми предадоха колата не го бяха направили, върнах я обратно, седя още 3 дни там, и накрая приемчика ми разказа някакви сърцераздирателни истории как трябвало да поръчват едва ли не специално модифициран софтуер от Мюнхен с който можело да ми тръгне МП3-то, и аз просто се отказах. 3 месеца след това след ъпдейт в Дару Кар (между другото без да поемат отговорност, и също твърдейки че няма да стане) все пак колата просвири МП3..)
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 26.02.2009
Кара: '07 E60 530d

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от peterivanov » 16 Юли 2010, 15:54

Аз имам същия проблем, но с Е90 2005г. Току що си взех колата от Дару и диагнозата е изгорял CCC модул, на цена 1371,40лв. Ужас! Много се чудя има ли смисъл да пробвам с втора употреба или направо нов? Някой от вас да има друго решение на проблема?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от @ndro » 16 Юли 2010, 16:06

peterivanov написа:Аз имам същия проблем, но с Е90 2005г. Току що си взех колата от Дару и диагнозата е изгорял CCC модул, на цена 1371,40лв. Ужас! Много се чудя има ли смисъл да пробвам с втора употреба или направо нов? Някой от вас да има друго решение на проблема?


ако взимаш втора употреба, гледай хардуерната версия да е възможно най-нова, спрямо твойта (например, ако твойта е H/W 5.2, търси по-високо число). пише я на една бяла лепенка отстрани.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 26.02.2009
Кара: '07 E60 530d

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от peterivanov » 16 Юли 2010, 16:24

Аз не знам моята версия каква е защото са ми я сглобили колата. Някакъв начин да се разбере?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от @ndro » 16 Юли 2010, 16:26

на една лепенка отстрани на модула го пише. възможно е да има вариант да се разбере чрез връзка с компютър. попитай тези, дето са я гледали и разглобявали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от bvv1 » 16 Юли 2010, 22:35

Не се занимавай с глупости ходи да ти сложат нов ССС модул ще получиш и 2 години гаранция и ще си свиркаш!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 29.12.2012

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от npocmak74 » 18 Яну 2013, 18:19

някой знае ли каква е актуалната цена на ССС модул към момента. Става въпрос за Е60-2006г. Прави ми проблеми, забива постоянно и си мисля, че му идва времето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 8.11.2007
Местоположение: София

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от wmb » 18 Яну 2013, 22:15

npocmak74 написа:някой знае ли каква е актуалната цена на ССС модул към момента. Става въпрос за Е60-2006г. Прави ми проблеми, забива постоянно и си мисля, че му идва времето.

от 500 до 700лв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от iceblast » 18 Яну 2013, 23:54

Нов с 2г. гаранция 1200лв. втора ръка, който утре може да угасне 5-700лв. Тия модули според мен трябва да са макс 300лв, при положение, че гърмят като крушки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от Emooo » 19 Яну 2013, 10:17

Колеги, ако CCC модула прави проблеми но още работи го свалете и го занесете на някой електроенен сервиз. С времето електролитните кондензатори си променят параметрите и това води до промяна на напрежението което се подава на чиповете и когато това напрежение скочи много изгаря някой чип и CCC модула свършва. Това е общ проблем в света на електрониката и всеки с малко опит може да извърши процедурата по подмяната, а цената би трябвало да е около 50 - 80 лв (реално кондензаторите струват стотинки и цената за труд си е договорка)
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 29.12.2012

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от npocmak74 » 19 Яну 2013, 11:09

Благодаря зя отговорите. Закарах колата в Мкар и от там казаха, че проблема е в заминал блутууд, изолираха го софтуерно, но проблема си остана. Чета по други теми, че колеги с подобни проблеми са се справили успешно. Чудя се дали да отстраня напълно блутууд. Или може би проблема е във вентилатора, защото забелязах, че проблема изчезва на дълъг път, може би въздушната струя охлажда ССС-то, някак си.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от MadChicken » 19 Яну 2013, 11:47

Блутуут модула не е част от CCC модула, а се намира в багажника. До 2004-2005 година е малко "кекав" и се скапва с времето. Не мисля че е добра идея да се отказваш от него. Ако имаш интерес мога да ти намеря работещ, кодиран за твоята кола. Пиши ми на лично.
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 767
Регистриран на: 20.02.2004
Местоположение: София
Кара: 5er

Re: CCC модул E60 2004

Мнение от aero » 19 Яну 2013, 13:13

Ако колата е без блутуут фабрично, много ли е сложен процеса по добавяне(аз стигам до кабели, модул кодиране) :?:
Изображение

Изображение

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook