Миризма на изгорели газове в купето!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от karisto » 20 Юни 2010, 21:55

Здарвейте,
Става въпрос за Е60 525д. От известно време забелязвам, че когато се наложи климатроника да вкара топъл въздух и започва да мириши на изгорели газове. Това не се случва когато се охлажда от климатика и не се случва когато топлиш на затворен вътрешен кръг. Само на отворен кръг с вкарване на въздух отвън и включено парно! Един ден я гледаха в местния оторизиран сервиз на БМВ, но нищо не можаха да разберат от къде ги вкарва тези газове. Моля ако се е случвало на някого да сподели.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 28.04.2008
Местоположение: United Kingdom

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от VAT69 » 21 Юни 2010, 1:11

Имах такъв проблем,интересно как в оторизиран сервиз не са намерили причината.При мен беше изпускане на газове от гъвкавата връзка от изпускателния колектор на 6-ти цилиндър,нищо и никаква 50см тръба,струваща маса пари със смяната при дилар.По-евтина опция- втора ръка от друга E60-ка.Предлагаха ми и китайска изработка,но никаква гаранция за качество и т.н.Поне имаш алтернатива ,докато решиш проблема-караш на включен климатик охлаждане и пречистваш въздуха през микрофилтара на купето.Все пак е хубаво да го оправиш навреме,че почва да се опушва всичко под предния капак.Успех

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от Ilko Ivanov » 21 Юни 2010, 6:29

karisto написа:Здарвейте,
Става въпрос за Е60 525д. От известно време забелязвам, че когато се наложи климатроника да вкара топъл въздух и започва да мириши на изгорели газове. Това не се случва когато се охлажда от климатика и не се случва когато топлиш на затворен вътрешен кръг. Само на отворен кръг с вкарване на въздух отвън и включено парно! Един ден я гледаха в местния оторизиран сервиз на БМВ, но нищо не можаха да разберат от къде ги вкарва тези газове. Моля ако се е случвало на някого да сподели.


Спукал ти се е изпускателния колектор.Това е редовен дефект на този мотор,тъй като е от неръждавейка.Някои майстори ги заварят,но не те съветвам тъй като това е временно решение на проблема.Най добре го сменяй с нов.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от bmw20009 » 21 Юни 2010, 7:15

ivanov 530d написа:
karisto написа:Здарвейте,
Става въпрос за Е60 525д. От известно време забелязвам, че когато се наложи климатроника да вкара топъл въздух и започва да мириши на изгорели газове. Това не се случва когато се охлажда от климатика и не се случва когато топлиш на затворен вътрешен кръг. Само на отворен кръг с вкарване на въздух отвън и включено парно! Един ден я гледаха в местния оторизиран сервиз на БМВ, но нищо не можаха да разберат от къде ги вкарва тези газове. Моля ако се е случвало на някого да сподели.


Спукал ти се е изпускателния колектор.Това е редовен дефект на този мотор,тъй като е от неръждавейка.Някои майстори ги заварят,но не те съветвам тъй като това е временно решение на проблема.Най добре го сменяй с нов.

Явно е дефект при повечето БМВ-та, аз имам същия проблем но съм бензин ! :banghead:
а си предстваях оправия със смяна на филтър :dummy:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: София
Кара: E60 525d

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от Vasseca » 21 Юни 2010, 21:01

И аз имах този скъп проблем до преди около 15-20 дена.Оказа се точно изпускателният колектор.Незнам дали не го правят от кашкавал,а не от неръждавейка.Моят беше спукан на 4 места.Общо целият ремонт беше 1020лв. Колектора беше 710лв,а другото беше за гарнитури и труд.И аз мислех вариянта за 2ра ръка или заварка,но тези мисли бяха за около час.След като го смених,питах и майсторите дали може да се завари,те казаха че може,но не дават гаранция че няма да се спука на друго място.Така че лично аз препоръчвам нов колектор!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от @ndro » 21 Юни 2010, 21:40

колеги, и аз участвах в този филм преди около 2 години. тогава колата ми беше на около 120 хиляди. интересно ми е на какъв пробег стана при вас?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от karisto » 21 Юни 2010, 21:43

Много странно защото при мен толкова много се пулиха около колекторите и запушваха ауспуха и кво ли н,е и неможаха да видят от някъде да излиза дим, черно или нещо такова. При тези които са имали този проблем, как е бил установяван?- имало ли е опушени места по колкторите или да не се занимавам, а направо да си поръчвам нови? Всъщност няма от какво друго да се получава тази миризма нали? При мен колата е на 200к.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от @ndro » 21 Юни 2010, 22:37

karisto написа:Много странно защото при мен толкова много се пулиха около колекторите и запушваха ауспуха и кво ли н,е и неможаха да видят от някъде да излиза дим, черно или нещо такова. При тези които са имали този проблем, как е бил установяван?- имало ли е опушени места по колкторите или да не се занимавам, а направо да си поръчвам нови? Всъщност няма от какво друго да се получава тази миризма нали? При мен колата е на 200к.


при мен беше доста видимо опушено около колектора... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от skoti79 » 22 Юни 2010, 12:02

Имах същия проблем с колектора.
Освен,че мирише, след време се опушва около него и си личи .
Колата беше на 130 К км - 525 Д
В Дару ремонта се връзваше към 1000 лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: София
Кара: E60 525d

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от Vasseca » 22 Юни 2010, 14:43

Аз лично разбрах,че е от колектора в Камор.Само че само предполагаха,а за да ми кажат точно ми искаха около 200лв.Симптомите бяха мирис в купето,но само при първото палена за деня.И пак само тогава,като отвориш предният капак и запалиш се виждаше много ясно черният пушек.После изчезваше.Също така колата стана по-шумна и имаше леко тресене,когато спра на едно място.Моята кола тъкмо стана на 100,000км и се случи случката. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от @ndro » 22 Юни 2010, 22:02

ясно... аз като си видях колекторите и не можах да повярвам, но проблема е при всички. направили са ги като консуматив - да ги сменяш на 100 хиляди :mhihi:

на Е34-ката са чугунени и са с доживотна гаранция, но това не е изгодно за производителя :confused:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 28.04.2008
Местоположение: United Kingdom

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от VAT69 » 22 Юни 2010, 23:33

Да,неприятно усещане и този трик ,че го имат за консуматив-не може да ти го покрие гаранцията,ако имаш такава.И на мен ми се случи към 90к км,особено се чувстваше сутрин при първо запалване,но и вечер като спреш,ако е на тъмно колата,вдигаш капака светваш с фенерче и гледаш предателския дим от газовете да ти опушва всичко.Когато в БМВ ми казаха за повредата -не повярвах,колата нямаше 100к,а и бе в гаранция.Да,ама не.Консуматив било.Да не говорим за неудобството,когато возиш хора незнаещи за проблема,но го надушват,а ти се чудиш как да им обясниш ,че караш кола на цена на други две чипа нови,но в момента не можеш да осигуриш комфорта на въздуха и на половин кола.Все пак в БГ е по-далаверка да се оправи този проблем-тук,в Англия,при дилара,с кафето,с усмивките на мацките от офиса и измиването на края-800 лири и "Пак заповядайте!".Малка тъмна сянка върху легендата E60.....Преживява се

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M5

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от mgeop » 06 Юли 2010, 1:15

Според ме маи се сменяват с маслото аз съм ги сменял 2 пъти на 120к и на 180к с тич колектори оправия няма, ако измислите нещо пишете. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.07.2010
Местоположение: UK,London
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d E60 2005
Мечтае да кара: BMW M5
Детайли за колата: BMW 530d E60 , 231 BHP , black , M5 body kit fitted on it.

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от u3u » 09 Юли 2010, 9:06

Същия проблем,но на мен тепърва ми предсои да го решавам :confused: мойто тъкмо чукна 100-ка.Консуматив....к'во да се прай :dunno:
Ако се чувстваш добре не се безпокой - ще го преодолееш !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: софия
Кара: 745d

Re: Миризма на изгорели газове в купето!

Мнение от антонио » 09 Юли 2010, 19:40

колеги и на мен се случи подобно, но намерих едни момчета които заваряват и го правят като нов, пускайте лс и ви давам координати, не е скъпо

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook