Смяна на челно стъкло на Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Николай Диянов » 15 Сеп 2011, 19:36

Колеги, да повъзродя темата. Налага ми се да сменям задно уплътнение на е60-ката. Ходих в оторизиран сервиз, ама ще могат чак след седмица. В момента колата се намира в Пловдив. Можете ли да препоръчате стъклар, който ще свърши качествено работата?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 17.07.2011
Пол: Мъж

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от peter_tg » 16 Сеп 2011, 8:24

Аз имам питанка за сензора и залепянето му на челното стъкло, посредством някаква лепенка... та може ли да се сложи, без да остава въздух между лепенката (сензора) и стъклото?
Животът е сложен и непредсказуем, но това го прави по-сладък и желан. Загубим ли желанието, губим и себе си!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Emooo » 16 Сеп 2011, 21:24

peter_tg, сам ли го лепиш това стъкло? Аз като лепих моето отидох в една фирма оставих колата след 20мин беше готово и не са ме вълнували такива въпроси.

Ето няколко съвета при залепването.

1. Ако имате възможност оставете колата няколко часа да изсъхне лепилото и не карайте веднага, че при влизане в някой трап пак ще се разлепи
2. Стъклата ги фиксират с едно тиксо. Аз махнах тиксото но не изчистих лепилото останало по боята - викам си това хартиено тиксо няма да е проблем да го изчистя после. Да ама не. Като се опече от слънцето стана на бетон. От тука натъка само с разредител се сваля и съответно ако избереш грешен разредител ще си свалиш и боята :mrgreen: . Ако се случи при вас ползвате газ и с много търкане пада.

3. Като сваляте винетки не натискайте силно - аз така разлепих моето.
4. Не карайте с разлепено стъкло, защото ще се счупи след няколко дни от усукването на купето.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Николай Диянов » 17 Сеп 2011, 8:15

С това хартиеното тиксо наистина много трябва да се внимава. На е39-ката като ми смениха задното стъкло и после фиксираха с хартиено тиксо. Нямах време и така остана на колата около 2 дена. След това, въпреки че възможно най-внимателно отлепях тиксото на места се отлепваше заедно с лака на колата. Не знам какъв боклук е било, ама направо ми се изправи косата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.12.2011
Местоположение: Австрия
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M5

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от kotzera_07 » 04 Дек 2011, 17:42

g.petrow написа:Смениха ми предното стъкло в сервиз, който работи с ДЗИ- Пловдив. Намира се на пазарджишко шосе, зад автомивка "час пик". Не мога да говоря за цената, защото мина по каско, но работата на момчетата в сервиза бе перфектна! :yes:


Здравейте на всички първо, аз съм зелен, зелен в този форум!
Трябва да сменям и аз челното стъкло в Пловдив по каксо на ДЗИ.
@петров ... знаеш ли този сервиз на пазарджишко шосе дали има оригинални стъкла? На мен от ДЗИ ми казват само, че не били китайски. Това не ме успокоява савсем ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 1.07.2011
Пол: Мъж
Кара: 530d F10 245hP
Мечтае да кара: M5

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от tachbg » 04 Дек 2011, 23:25

Колега , трябва да имаш избор на стъкло с различен произход. Но със сигурност избери Европеиското производство. маи си ги правят в Испания добрите стъкла.
36043
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.12.2011
Местоположение: Австрия
Пол: Мъж
Кара: 120i
Мечтае да кара: M5

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от kotzera_07 » 12 Яну 2012, 22:42

Само да докладвам след смяната на моето стъкло по каско на ДЗИ в Пловдив:
Според ДЗИ имало две фирми в Пловдив които сменят стъкла - Кобра и Гласгруп. Другите сервизи се обаждали на тези фирми и си викали човек да дойде на място да ви смени стъклото. Така, че било добре да си закарете колата на една от тези двете, за да не се налага човека който идва до друг сервиз да си носи подрачни материали ...
Аз закарах моята в Гласгруп, понеже бях чел лоши работи за кобра по форума. Смениха го заедно с уплътнението, понеже си е по каското и излезна приблизително 270лв за цялата работа. Стъклото е на Гардиан.
Вече карам 3 седмици, и го мих на пероструйка. Не е протекло и не се чува по разли4но от преди, така че смятам че си сваршиха добре работата момчетата (карах и на магистралата). Сложиха ми огледалото и сензора за изпотяване както си бяха преди, също и стикерите смениха доста професионално. Бях оставил колата около 3-4 часа да изсъхва силикона/лепилото и не я мих в продалжение на 7 дена (според тяхна препоръка). :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от baholino » 13 Яну 2012, 17:51

Преди около месец семних предното стъкло в Камор. С HUD съм и понеже нямах на старото лилавата ивица в горния край ги попитах дали не може да сложат такова с ивица. Казаха ми че за коли с HUD го дават само един вид стъкло(без ивица), можели да ми сложат такова с ивица, но не гарантирали че HUD ще се вижда. Обясниха ми че колата трябва да престои 24h. при тях за да може да изсъхне добре лепилото и випрации при евентуално каране. Като цяло съм доволен от монтажа, с една две малки забележки: по едната ми колконка има една много тънка(едва забелижима) линия от лепилото, когато са сваляли стикерите за прегледа явно не са го нагрели достатъчно и на новото стъкло почти не се вижда какво пише на него. Цената мисля че беше към 1900лв.(която ЗК е платила) :)
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от kopchev » 14 Яну 2012, 22:54

Моята кола е 2008 и е застрахована в Армеец. Пт 1 седмица имам малка люспа от камък и се чудя дали ще искат да ми сложат оригинално стъкло . Застрахована е за 52000, как мислите дали ще се навият за такова стъкло от 2000лв ? Не искам да ми слагат стъкло от Кобра, по добре да си седя с люспа...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Cinder » 14 Яну 2012, 23:31

При БулИнс специално до 4,6г ти сменят всичко оригинално - колата се води нова. След това още 25% отгоре на каското ако искаш оргиналдъ :mhihi: При Армеец мисля е малко по-нисък този праг, но едва ли си го надскочил. Във всички случаи най-добре е да питаш брокера си, но според мен няма да има никакъв проблем да ти го сменят с оригинално.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Emooo » 15 Яну 2012, 14:13

Аз говорих с моя застраховател, какво става ако трябва да сменят стъклото ми което има рефлектор за хеад ъп дисплей тъй като няма такива китайски стъкла. Казаха ми че ако не могат да намерят стъкло с рефлектор ще ми сложат оригинално. Другия вариант с каското е че винаги можеш да си ъпгрейднеш каското до такова което е с 25% по-скъпо за да ти е гарантирано слагането на оригинално стъкло. Тоест като се счупи стъклото например даваш още 400лв да си ъпгрейднеш каското и после отиваш да ти пишат щета... абе да не се случва.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от da6ip » 15 Яну 2012, 15:12

kopchev написа:Не искам да ми слагат стъкло от Кобра, по добре да си седя с люспа...

колега имаш и трети вариант. ако искаш да си спестиш времето и евентуално главоболията, е добър вариант. аз все още съм много доволен от услугата:
viewtopic.php?f=116&t=247156&hilit=%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 18.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535d
Мечтае да кара: i3
Детайли за колата: M-пакет

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от baholino » 15 Яну 2012, 18:51

kopchev написа:Моята кола е 2008 и е застрахована в Армеец. Пт 1 седмица имам малка люспа от камък и се чудя дали ще искат да ми сложат оригинално стъкло . Застрахована е за 52000, как мислите дали ще се навият за такова стъкло от 2000лв ? Не искам да ми слагат стъкло от Кобра, по добре да си седя с люспа...


Това дали ще искат да ти сложат ново оригинално зависи от ЗК и типът застраховка която имаш. В моя случай също ставаше въпрос за люспа, но без разправии ми дадоха възлагателно за официален сервиз. Няма да спомена ЗК в който съм застрахован да не им правя(безплатно) реклама или антиреклама :)
da6ip написа:
kopchev написа:Не искам да ми слагат стъкло от Кобра, по добре да си седя с люспа...

колега имаш и трети вариант. ако искаш да си спестиш времето и евентуално главоболията, е добър вариант. аз все още съм много доволен от услугата:
viewtopic.php?f=116&t=247156&hilit=%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0

Преди доста години бях ползвал услугата на фирма за лепене на автостъкла, като цяло останах доволен, но пак леко си личеше къде е лепено(пълнено). Скоро пак ще ползвам услугата, че на жената колата има една лека пукнатина, а ЗК няма да иска да ми смени стъклото с оригинално(понеже е по-стара), а турско или китайско няма да сложа, та ще ипозвам пак услугите на фирма за лепене. Ще снимам и пусна материал как е станало.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от da6ip » 15 Яну 2012, 20:35

И при мен си личи, има една малка точка :lol:
Когато колата е току-що измита я виждам, но след 1 час каране вече няма начин да я различа сред всичките боклуци по стъклото :mhihi:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от kopchev » 16 Яну 2012, 10:02

da6ip написа:
kopchev написа:Не искам да ми слагат стъкло от Кобра, по добре да си седя с люспа...

колега имаш и трети вариант. ако искаш да си спестиш времето и евентуално главоболията, е добър вариант. аз все още съм много доволен от услугата:
viewtopic.php?f=116&t=247156&hilit=%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0


Ще се консултирам първо със застрахователите и ако откажат оригинално, аз се отказвам от тях и си го лепя ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook