Смяна на челно стъкло на Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 28.12.2011
Пол: Мъж

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от xcntr1c » 13 Авг 2013, 13:19

Малко да питам в темата че не ми се пуска нова.Та колеги дали знаете горната лайсна над челното стъкло дали се сменя лесно както задното уплътнение на задното стъкло ??????

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 1.12.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D '04

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от mupoo » 13 Авг 2013, 17:01

По повод задното уплътнение има много писано из форума. Преди седмица го подмених и аз, работа за 10 минути при мен беше :) Например от колегата laviatan:

Може, има DIY в Youtube http://www.youtube.com/watch?v=Q_B7bDp-ZwI


Така - продължение на темата .
DIY в Youtube свърши перфектна работа. Аз съм малко с 2 леви ръце :mhihi: и затова ходих в Кобра .
Там ми заявиха ,че трябва да се свали цялото стъкло . Аз им показах линка, при което техния отговор беше:
абе ти нас ли ще ни учиш :no:

Една събота събрах смелост и с помоща от линка го направих сам за 30 мин.
Има няколко неща които мога да допълня.
1./ Старото почва да се наха от горните ъгли.
Аз използвах едно приспособление което се продава в ОМВ за махане на стикери с ножче вградено.
Започване с него да махате старото уплътнение . Когато го отстраните трябва да се зачисто МНОГО ДОБРЕ КАНАЛА под стъклото!. Тук беше трудното. Отне ми време докато го измисля. Използвах щипките за мигли на жената :mhihi: . Леко закривих единия край точно да влиза в канала. Облепих го добре за да не е остро и после закрепих парцалче напоено в спирт. Доста добре го изчистих.
После измих цялото стъкло и каналите много хубаво. Новото ЗАДЪЛЖИТЕЛНО започва да се слага от един от горните ъгли. Там уплътнението няма метал в гумата и може най-лесно да влезе в улея. Не слагаите и двата края едновременно - просто от ъгъля към другия край го вкарваите и после от ъгъла към задния капак.
На края с един молив пак много добре бинтован/за да не жули боята/ прекарвате го няколко пъти по улея , защото колкото и добре да е влязло уплътнението в улея на стъклото не е много развномерно ,а по този начин става много еднакво-там не може просто да се бръкне с пръст :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 28.12.2011
Пол: Мъж

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от xcntr1c » 13 Авг 2013, 17:51

Да,задното е лесно и аз го направих отдавна но питам за предното !!!!!!! :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от da6ip » 13 Авг 2013, 18:28

xcntr1c написа:Малко да питам в темата че не ми се пуска нова.Та колеги дали знаете горната лайсна над челното стъкло дали се сменя лесно както задното уплътнение на задното стъкло ??????

това и мен ме интересува ако някой го смени.
на вид изглежда супер лесно, ама друго си е ако някой го е правил да каже.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от v3n0m » 21 Дек 2016, 7:20

Здравейте, някой може ли да ми каже дали мога да сложа предно стъкло с head up display на кола която е без(защото ми предстои смяна) и ако може дали е нужно някакво кодиране?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535D

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Alexander44 » 21 Дек 2016, 12:51

da6ip написа:
xcntr1c написа:Малко да питам в темата че не ми се пуска нова.Та колеги дали знаете горната лайсна над челното стъкло дали се сменя лесно както задното уплътнение на задното стъкло ??????

това и мен ме интересува ако някой го смени.
на вид изглежда супер лесно, ама друго си е ако някой го е правил да каже.


Сменя се доста лесно, дори по-лесно от тази на задното стъкло.
В Youtube има доста клипове как точно става подмяната.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от lazomilev » 21 Дек 2016, 13:31

v3n0m написа:Здравейте, някой може ли да ми каже дали мога да сложа предно стъкло с head up display на кола която е без(защото ми предстои смяна) и ако може дали е нужно някакво кодиране?

Кое ще кодират, стъклото ли :mhihi:
Може, стъклата за head up display просто имат допълнителен вътрешен слой, който да отразява образа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от v3n0m » 21 Дек 2016, 15:29

А какъв е принципа на Head up-а как работи не се ли свързва към нещо. Питам защото не знам, все пак моята кола е без и си мислех че за да проработи тоя дисплей ще иска някакво програмиране. Колега не така подигравателно все пак за това е форум да си помагаме. Аз ако знаех нямаше да питам :yes: При условие че за смяна на един акумулатор иска да се програмира знам ли и аз. :dunno: и още нещо - размерите на челните стъкла на всички модели ли са идентични?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от B.Stoimenov » 21 Дек 2016, 15:39

v3n0m написа:А какъв е принципа на Head up-а как работи не се ли свързва към нещо. Питам защото не знам, все пак моята кола е без и си мислех че за да проработи тоя дисплей ще иска някакво програмиране. Колега не така подигравателно все пак за това е форум да си помагаме. Аз ако знаех нямаше да питам :yes: При условие че за смяна на един акумулатор иска да се програмира знам ли и аз. :dunno: и още нещо - размерите на челните стъкла на всички модели ли са идентични?


Head up-a е разположен на таблото ти (когато го имаш), в левия ъгъл над километража (незнам дали си го представи, ето снимка по-долу)
bmw-545i.16.JPG


Самото стъкло трябва да има този "филм" за койото колегата ти спомена, за да отразява информацията от дисплея върху себе си. Или с други думи - ако сложиш стъкло от кола с head up на кола без - няма да имаш head up - и няма да имаш проблем със слагането/ползването - нямаш и кодирания...
Ако сложиш "обикновено" стъкло на автомобил С Head up - няма да имаш такъв , защото дисплея ще излъчва, но стъклото няма да отразява.
Максимално кратко и просто казано - май това е :)
А доколкото знам, стъклата като такива, са идентични по размери, но с огромна разлика в цената.
Ако не съм те разбрал правилно - кажи :) А ако искаш да си сложиш head up -тогава мисля ти трябва ново табло СЪС съответната система, тогава ще ти трябва И стъкло за head up, и кодиране. А дали някой го е правил - незнам - май не си заслужава галимацията :) (лично мнение)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от badsharki » 21 Дек 2016, 17:48

B.Stoimenov написа:Ако сложиш "обикновено" стъкло на автомобил С Head up - няма да имаш такъв , защото дисплея ще излъчва, но стъклото няма да отразява.
Максимално кратко и просто казано - май това е :)

Само уточнение. Head Up може с обикновено стъкло и образ ще има, но ще е двоен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от v3n0m » 21 Дек 2016, 18:57

B.Stoimenov написа:
v3n0m написа:А какъв е принципа на Head up-а как работи не се ли свързва към нещо. Питам защото не знам, все пак моята кола е без и си мислех че за да проработи тоя дисплей ще иска някакво програмиране. Колега не така подигравателно все пак за това е форум да си помагаме. Аз ако знаех нямаше да питам :yes: При условие че за смяна на един акумулатор иска да се програмира знам ли и аз. :dunno: и още нещо - размерите на челните стъкла на всички модели ли са идентични?


Head up-a е разположен на таблото ти (когато го имаш), в левия ъгъл над километража (незнам дали си го представи, ето снимка по-долу)
bmw-545i.16.JPG


Самото стъкло трябва да има този "филм" за койото колегата ти спомена, за да отразява информацията от дисплея върху себе си. Или с други думи - ако сложиш стъкло от кола с head up на кола без - няма да имаш head up - и няма да имаш проблем със слагането/ползването - нямаш и кодирания...
Ако сложиш "обикновено" стъкло на автомобил С Head up - няма да имаш такъв , защото дисплея ще излъчва, но стъклото няма да отразява.
Максимално кратко и просто казано - май това е :)
А доколкото знам, стъклата като такива, са идентични по размери, но с огромна разлика в цената.
Ако не съм те разбрал правилно - кажи :) А ако искаш да си сложиш head up -тогава мисля ти трябва ново табло СЪС съответната система, тогава ще ти трябва И стъкло за head up, и кодиране. А дали някой го е правил - незнам - май не си заслужава галимацията :) (лично мнение)

Както винаги ясен и изчерпателен. Благодаря Боби това ме интересуваше. Не знаех че този head up е на самото табло. В такъв случай се обезсмисля всичко. Ще си взема нормално стъкло. А всички оригинални ли имат щампа на бмв? Защото ми предлагат един за "уж" оригинален но не видях щампа на бмв.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 25.05.2003
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше...Е60 LCI 530d xDrive manual

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от savo_ » 21 Дек 2016, 21:25

badsharki написа:
B.Stoimenov написа:Ако сложиш "обикновено" стъкло на автомобил С Head up - няма да имаш такъв , защото дисплея ще излъчва, но стъклото няма да отразява.
Максимално кратко и просто казано - май това е :)

Само уточнение. Head Up може с обикновено стъкло и образ ще има, но ще е двоен.


Само още едно уточнение....не е двоен образа...малко по-блед...карах така 2г. старото е60 :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от B.Stoimenov » 21 Дек 2016, 23:13

savo_ написа:
badsharki написа:
B.Stoimenov написа:Ако сложиш "обикновено" стъкло на автомобил С Head up - няма да имаш такъв , защото дисплея ще излъчва, но стъклото няма да отразява.
Максимално кратко и просто казано - май това е :)

Само уточнение. Head Up може с обикновено стъкло и образ ще има, но ще е двоен.


Само още едно уточнение....не е двоен образа...малко по-блед...карах така 2г. старото е60 :winky:


Някъде в чужд форум бях чел преди време, че си лепят от вътре над хед ъпа някакво фолио и пак ставало. Ама дали наистина става (макар да е логично) незнам. ;)
Баща ми се занимава със самолети, хеликоптери и прочие, а те имат подобни устройства, та трябва да го разпитам по Коледа на масата, предполагам може да се измисли нещо :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от badsharki » 22 Дек 2016, 8:01

B.Stoimenov написа:Някъде в чужд форум бях чел преди време, че си лепят от вътре над хед ъпа някакво фолио и пак ставало. Ама дали наистина става (макар да е логично) незнам. ;)
Баща ми се занимава със самолети, хеликоптери и прочие, а те имат подобни устройства, та трябва да го разпитам по Коледа на масата, предполагам може да се измисли нещо :D

Логично е. Разликата с обикновеното е междинния пласт (фолио) на стъклото. Ще е полезно, ако става само със залепване на допълнително фолио. :yes:

savo_ написа:Само още едно уточнение....не е двоен образа...малко по-блед...карах така 2г. старото е60 :winky:

За двойния образ бях чел в някакъв бюлетин на БМВ, но хората са казали - питай патило. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Speed_Am_All » 06 Яну 2017, 23:55

Гледам е60-ки от известно време и на една кола ми направи впечатление, че не се виждат само показанията, но и като подсветка отзад. Може да видите на снимката отдолу. На живо изглежда по съшия начин. Предполагам че това е ефекта от нормално стъкло + Head up

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook