Смяна на челно стъкло на Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 15 Юли 2017, 2:25

Някой да е сменял предно стъкло да каже кво се случва със сензора за дъжд и светлина. Може ли да се прехвърля на друго стъкло и каква е разликата в сензорите, защото има и кръгло и квадратно, дали има разлика в преди фейса и фейслифт? Става на въпрос за смяна на предно стъкло на Е61 2007 г със сензор за дъжд и светлина

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от adovet » 15 Юли 2017, 7:04

Zlatiyan_Genchev написа:Някой да е сменял предно стъкло да каже кво се случва със сензора за дъжд и светлина. Може ли да се прехвърля на друго стъкло и каква е разликата в сензорите, защото има и кръгло и квадратно, дали има разлика в преди фейса и фейслифт? Става на въпрос за смяна на предно стъкло на Е61 2007 г със сензор за дъжд и светлина

Различни са за фвйса и пре фейса, освен ако нямаш HUD. За фейса е с кръглия датчик

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от uricatoli » 30 Юли 2017, 15:10

Zlatiyan_Genchev написа:Някой да е сменял предно стъкло да каже кво се случва със сензора за дъжд и светлина. Може ли да се прехвърля на друго стъкло и каква е разликата в сензорите, защото има и кръгло и квадратно, дали има разлика в преди фейса и фейслифт? Става на въпрос за смяна на предно стъкло на Е61 2007 г със сензор за дъжд и светлина


Здравей, онзи ден сменях стъкло и си поръчах европейско а не китайско.. При китайското сензора се разлепя от старото ти и се прехвърля. Докато моето направо дойде със сензор.. цената е около 300лв с монтажа.. ако си със проектор цената отива много нагоре..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от PolandBall » 10 Май 2018, 0:12

Здравейте, скоро ми предстой смяна на челно стъкло по каско и имам няколко въпроса. Сегашното ми стъкло е Splitex със сензор за дъжд, сензор за светлина и зелена лента. Казаха ми, че има вариянт да бъде сменено с Pilkington или с някакво европейско...Ако може някой да сподели кое от двете е по-добрия избор? Също ме интересува, тия стъкла идват ли си с тия сензори или трябва да се местят от старото и ако идват с нови такива трябва ли да бъдат кодирани на ново?
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от memorex » 10 Май 2018, 18:31

Pikington доколкото съм запознат са стъклата на много марки за оригинално вграждане.
Не съм имал случай стъкло да идва със сензори но не твърдя че съм запознат .Иначе не би трябвало да има проблем със старите сензори и дори стикери за ГТП и винетки.Ако разбира се сервиза е ОК.Успех.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от PolandBall » 11 Май 2018, 0:19

Vra4anin написа:
PollandBall написа:Здравейте, скоро ми предстой смяна на челно стъкло по каско и имам няколко въпроса. Сегашното ми стъкло е Splitex със сензор за дъжд, сензор за светлина и зелена лента. Казаха ми, че има вариянт да бъде сменено с Pilkington или с някакво европейско...Ако може някой да сподели кое от двете е по-добрия избор? Също ме интересува, тия стъкла идват ли си с тия сензори или трябва да се местят от старото и ако идват с нови такива трябва ли да бъдат кодирани на ново?


Аз съм сменявал челно стъкло в кобра, пилкингтън. Идва със сензор за дъжд (не знам дали има сензор за светлина :dunno:), има зелена ивица. Нищо не трябва да се кодира. Цена 250лв за всичко (стъкло +монтаж+нова горна лайсна). viewtopic.php?f=4&t=423260&start=15#p4330460


@Vra4anin, благодря за информацията!

П.П. Доволен ли си от монтажа на Коврата, че гледам доста ги хранят :mhihi:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от PolandBall » 13 Май 2018, 19:29

Благодаря, ще ги посетя предварително. :bchug:
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от nikolae » 14 Май 2018, 10:32

Според мен там (Ко**а) не трябва да се ходи. Три пъти са ми сменяли странично стъкло на колите, все има нещо след тях.
То ще бъдат стъкла, то на механизма ще му стане нещо, отделно отношението е....
Малко след/зад тях се намират sps. Вече трима познати ходиха - повече от доволни.
Аз съм в процес на обмисляне (принципи :-) )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от PolandBall » 14 Май 2018, 20:42

Колега, ако знаеш името на фирмата драсни го на лично. :)

Стъклото ми е с такъв сензор...

Изображение
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от nikolae » 29 Май 2018, 13:23

Пуснете някой друг отзив, като ги сменяте :-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от atanasov_aa » 28 Юли 2018, 18:42

Днес едно камъче направи пукнатина на стъклото, която се увеличава. Предстои смяна на челното стъкло. На автомобила е монтирано стъкло S354A, с номер 51317070294. Ако някой е сменял подобно стъкло, ще съм му много благодарен да сподели опита си и какво е сложил. Както е къде осъществил смяната. Целта ми е преди да пусна щетата, да съм наясно с отговорите. Стъклото ще се сменя в град около Ямбол.
Предварително благодаря за споделените мнения.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 22.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d LCI

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от bokouser » 28 Юли 2018, 20:08

atanasov_aa написа:Днес едно камъче направи пукнатина на стъклото, която се увеличава. Предстои смяна на челното стъкло. На автомобила е монтирано стъкло S354A, с номер 51317070294. Ако някой е сменял подобно стъкло, ще съм му много благодарен да сподели опита си и какво е сложил. Както е къде осъществил смяната. Целта ми е преди да пусна щетата, да съм наясно с отговорите. Стъклото ще се сменя в град около Ямбол.
Предварително благодаря за споделените мнения.

S354 е зелено стъкло със зелена лента и възможност и за сензор дъжд (най-вероятно имаш). Врачанина по-нагоре пише че е сменял такова, дал е и линк към друга тема - прегледай я, прави впечатление добрата цена.
Марките, които най-често се ползват за оригинално вграждане от големите авто-производители са три - PILKINGTON, Saint-Gobain Sekurit и Guardian, което и да сложиш от тях няма да сбъркаш.
Основните сервизи, които се занимават с монтаж пак са три - Кобра, Мустанг и Сим Пет Сим, като от последните има най-много доволни, но мисля, че нямат сервиз около твоя град. Най-много писъци има от Кобра, но всеки който се занимава с някакъв бизнес знае, че това е нормално - колкото по-голяма е фирмата, толкова повече оплаквания ще има, доволните рядко пишат или споделят - просто нищо не ги провокира да го направят.
В твоя случай общо взето монтажа е въпрос на късмет - какви точно монтажници ще се паднат в сервиза, където ще отидеш, ако беше от София, бих ти препоръчал СПС. Имай предвид и друго - относно смяна стъкло повечето застрахователи изплащат всичко по фактура от Кобра и Мустанг - при огледа ще ти го кажат.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Юли 2018, 7:54

Лично аз съм сменял бая стъкла на доста коли, но винаги когато позволява размера първо съм лепил. Залепеното не се вижда лесно и при Каско няма да го отразят като вече спукано. Отделно всяка една кола съм имал възможността да я следя и не е тръгвало да се пука заловеното. Другаде може да се спука, но там трудно ако е направено кадърно. Винаги ми е лепил местния Кобра, но той ми е комшия и от 20+ години той сменя със сина си. Иначе и другаде съм сменял стъкла, но за лепене не всеки майстор се навива защото в общия случай не знаят как се лепи и предпочитат да вземат пари за едно сменяне. Последно на Е60 точно лепих прозорец, хем беше 10 см. и отгоре и въпреки, че такава голяма не се препоръчва си стана и така си стои вече 3 години.
Мисълта ми е, че при нормално спукване от камък бих го залепил и да остане заводското вместо да се чудя ще го смени ли както трябва майстора, ще шуми ли, ще се изпотява ли и не на последно място дали ще изкривява светлината! Относно пари понякога е 40 лв. понякога и 20-30.
Пак казвам когато позволява.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от atanasov_aa » 29 Юли 2018, 17:11

Благодаря за отговорите. И двата са ми много полезни като инфо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Смяна на челно стъкло на Е60

Мнение от atanasov_aa » 23 Авг 2018, 18:00

Състоянието на стъклото бе много зле. Пукнатината не бе голяма и можеше да се приложи възстановяване. Но поради гадните следи от камъчета, които правиха видимостта невъзможна при насрещно слънце и фарове, предпочетох да се смени стъклото. Възлагателното писмо за смяна бе готово още в началото на месеца. Но мен ми остана време едва тази седмица да закарам колата. Оригиналното стъкло Splintex се замени с Pilkington. Сега ми остава да ми остане време и да я опъна вечер за да се накефя на видимостта. 8)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook