Проблем с ниворегулатора на Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от SKISA » 03 Май 2010, 8:36

от известно време ми светка лампата-жълтата на ниво-ригулатора на задният мост на мойто комби. след гасене и запалване наново изчезва и не се появава. след около седмица пак можеда се появи. закачих я на тест и показа грешка в някакъв клапан на регулирането. сменил съм датчиците и двата на моста ,които подават инфо за натиска .
казаха ми ,че не може само клапана да се смени ,а трябва целият компресро ,ма като се сетя ,че за полудяла платка в дару ми казаха-нова скоростна кутия ,а аз смених платка за 100лв и сичко е ток и малко не съм навит да се хвърля веднага на нов компресор за 1000лв.
някакви идеи или опит!?!?!?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от da6ip » 03 Май 2010, 12:53

по принцип отива компресора и това е масов проблем при колите 2004-2006. четох по-рано за датчика който беше сменил и се изненадах че си минал толкова леко.

при колите 2004-2006 маркуча който снабдява въздуха към компресора е много каплав, нацепва се, и в компресора влиза прах и боклуци при движение. тези боклуци ебават ма***та на меаниката в компресора и той губи налягане. досега не съм срещал някой който да оправи такъв компресор - трябва нов. на моя като почна да прави така му измериха налягането и стана ясно че е отишъл. провери го някак си. по спомен бяха някви 15 атмосфери които трябваше да поддържа, а той можеше само 3. но може и да бъркам цифрите.

по принцип релето дава грешката в компа - то е там за да предпази компресора от прегряване и изгаряне - затова ако за определено време компресора не може да дигне колата (поради ниско налягане, спукан въздухопровод или грешка в някой датчик), релето изключва компресора. при мене бяха 45 секунди.

за "клапан" който дава грешка не знам. клапани има за изпускане на въздуха и от двете страни, но не съм сигурен дали дават грешки. иначе доколкото разбирам са вградени в самия компресор тия клапани - на изхода на въздухопроводите, така че може и да са прави че не могат да се сменят поотделно.

сценария при тебе е масов - от време на време дава грешка която след запалване изчезва, проблема зачестява и накрая колата кляка безвъзвратно. само ако клекне недей да я караш много така че се увреждат гумените възглавници отзад и после и те ще дадат фира преждевременно.

при колите след 2007 грубо, първо маркуча е сменен с друг, много по-здрав, и второ самия компресор е подобрен за да не отива толкова лесно..

късмет и кажи като решиш проблема.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от SKISA » 04 Май 2010, 11:54

явно ше сменя компресора ,въпреки ,че не съм сигурен ,че е сдал.
при мене проявите на клякане липсват ,а ако откаже просто застопорява на определенаобикновено средно висока позиция/ и си се кара ,без да кляка.
в крайна сметка колата си е на 5г и със сигурност по наще пътища за 3г нещо е сдало ,та ше се наложи подмяна.като извърша интервенцията ше споделя...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: София
Кара: 740 li

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от bg20010 » 04 Май 2010, 22:03

В мойта тая гадост постояно си свети ,но след проверка не откриха нищо,карам си така,абе луда работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от pkw08 » 06 Май 2010, 22:27

Колеги на колко км. свършва този компресор, че ме хвърлихте в размисъл - и на Е-91 ли е така ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: България
Пол: Мъж
Кара: e46 m3
Детайли за колата: rd sport dme soft,cams and heders.koni fsd

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от mmmotorwerke » 07 Май 2010, 3:28

Доста сходен проблем като при е53.В новиа istap софт има решение на проблема сас лампата.Лампата свети заштото колата визда це времето което е е необходимо на компресора да напомпи заднисата се разминава сас парвонацално залозеното време.Ако дарзиш да изцезне лампата тогава ehc module триабва да се програмира.Ти надявам се сешташ зашто времената се разминават :) .успех.Спестяваи за компресор :)
http://www.qualityoils.eu
CASTROL,MoBIL,Оригинални масла,Масла за скоростни кутии,Филтри

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: София

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от kelti » 10 Май 2010, 9:24

При мен присветва от около 2 години но нямам проблем ,щом свети в жълто е добре светнели в червено вече е проблем

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от Е.Димитров » 11 Май 2010, 8:20

Аз пък имам 2 въздушни възглавници за тоя модел,ако някой реши че от там е проблема да се обажда


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от SKISA » 08 Юни 2010, 8:40

аз мразя да ми свети каквото и да е ,освен зелено.
проблема се оказа в датчиците за нивото-56лв е единия,смених ,смених и куплунгите и работата заспа!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от da6ip » 08 Юни 2010, 21:54

е ти нали единия го беше сменял? това другия ли е или нов проблем със стария? а куплунгите са буксите или?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от SKISA » 10 Юни 2010, 10:32

да буксите смених! предния го смених преди около 1,5г и беше от удар с камък сдал,а сега ги смених просто и двата профилактично,щото не знаехме кой дава ядове. куплунгите не бях сменял ,а само го припоих с друг кабел, но се оказа ,че заради различното съпротивление от спойката и кабела не дава правилна информация и се наложи замяна изцяло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 27.04.2005
Местоположение: София
Кара: е61
Мечтае да кара: алпина

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от ForzaBMW » 15 Юни 2010, 9:10

моя проблем също се реши в Дару срещу близо 2000лв.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.11.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D E61

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от stelko1978 » 14 Мар 2014, 9:55


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от mili4uk » 19 Мар 2014, 10:43

Колеги, според мен така описан проблема - не му е в компресора а в ето в това на снимката (макар и то да е част от компресора но при мен седеше на друго място - не на самия компресор)
Аз също ги сменях с втора ръка защото единият беше заминал и не задържаше въздуха а изпускаше. Това кара компресора да работи доста по-често за да компенсира.

При всички положения е добре да я закачи на диагностика човек които има идея за какво става въпрос, а не някой само да закачи компютъра и да каже - записало е еди каква си грешка и това е !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от hol1gans » 19 Мар 2014, 19:01

Преди 2-3 месеца имаше същата тема. Ако беше ползвал търсачката, щеше да я намериш. Иначе недей се нахвърляй за смяната на компресора. И аз имах същия проблем близо 3-4 месеца, накрая го реших като си свалих компресора и го напръсках вътре с обезмаслител и после под мивката. Издухах го с компресор за да няма вода вътре и вече 3 месец съм без грешка на таблото. Сега задницата се вдига изключително бързо.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook