Проблем с ниворегулатора на Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от badsharki » 07 Яну 2017, 14:36

При Е39 имаше разновидност на оригинална аларма, която нямаше връзка с други модули и не се четеше на диагностика. При теб може да е нещо подобно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от ICHIBAN » 07 Яну 2017, 16:00

Абе де да знам,може и така да е.Сега трябва на намера някой който е в час с тия нивомати да видим как да го оправим.Не ми се ходи при някой който да каже,,Този модел преди фейса имат проблем с компресора,сменяй го с фейсов"
Мерси badsharki
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.04.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от milenlukov » 10 Фев 2017, 16:59

Моля за малко помощ. Имам е61 2006 видимо колата не пада , не ми изкачат грешки никакви , на диагностика няма нищо , но като я запаля почти винаги се чува компресора и то по скоро като се кача или сляза от колата ако е на някой неравност..... чува се за няколко се секунди и спира чувал съм го дори и в движение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от badsharki » 11 Фев 2017, 8:40

milenlukov написа:Моля за малко помощ. Имам е61 2006 видимо колата не пада , не ми изкачат грешки никакви , на диагностика няма нищо , но като я запаля почти винаги се чува компресора и то по скоро като се кача или сляза от колата ако е на някой неравност..... чува се за няколко се секунди и спира чувал съм го дори и в движение

Не ти трябва помощ, нормално е. Само не знам как го чуваш в движение, моя едва го чувам на място.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от atanasov_aa » 11 Фев 2017, 21:33

badsharki написа:
milenlukov написа:Моля за малко помощ. Имам е61 2006 видимо колата не пада , не ми изкачат грешки никакви , на диагностика няма нищо , но като я запаля почти винаги се чува компресора и то по скоро като се кача или сляза от колата ако е на някой неравност..... чува се за няколко се секунди и спира чувал съм го дори и в движение

Не ти трябва помощ, нормално е. Само не знам как го чуваш в движение, моя едва го чувам на място.
С развит слух и по-шумен компресор се получава чуването на шума от работа на машинката вдигаща налягането на възглавничката върху която се получава по-голяма тежест. Все пак системата е направена така, че колата да не клекне като се съсредоточи повече тежест на едната възглавница. :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от ICHIBAN » 15 Фев 2017, 19:20

Възможно ли е нивото да се вдигне малко повече от фабрично зададеното?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от maikooo » 16 Фев 2017, 8:22

ICHIBAN написа:Възможно ли е нивото да се вдигне малко повече от фабрично зададеното?

Разбира се :yes: Аз за зимата смених найстройките от спортно на обикновено окачване, разликата е 10 мм :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от ICHIBAN » 16 Фев 2017, 10:13

maikooo написа:
ICHIBAN написа:Възможно ли е нивото да се вдигне малко повече от фабрично зададеното?

Разбира се :yes: Аз за зимата смених найстройките от спортно на обикновено окачване, разликата е 10 мм :yes:

Aaa екстра,понежа аз смених предните пружини и малко се вдигна колата отпред и искам една идея да я вдигна и отзад.
Бързо ли става промяната и с какъв софт да търся човек?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от maikooo » 16 Фев 2017, 10:22

Става много бързо с ИНПА, ако имаш кабел можеш и сам, ей това е цялата процедура накратко -> https://www.google.bg/search?q=rear+sus ... j36ln76rlM:
Ако не, в s-matic може да ти свършат работа :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от ICHIBAN » 16 Фев 2017, 12:41

Може би ще отскоча до тях.Колко стотинки взимат за това?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.07.2015
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd

Re: Проблем с ниворегулатора на Е61

Мнение от mitaka321 » 28 Яну 2019, 15:24

Здравейте колеги , при мен проблема е следния (BMW e61,05), от известно врене когато пътувам на дълъг път в движение първо ми светва грешка Run flat indicator failure и след това Level Control system failure и колата кляка. След като спра и изчакам 15мин. при отключване на колата компресора се включва и помпи нормално и няма никакви грешки, което ме кара да си мисля ,че проблема ми е в някой датчик за нивото. Ако не съм карал 4-5 дена колата не кляка. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?

SKISA написа:аз мразя да ми свети каквото и да е ,освен зелено.
проблема се оказа в датчиците за нивото-56лв е единия,смених ,смених и куплунгите и работата заспа!

Колега може ли да ми кажеш къде точно се намират тези датчици за нивото. Чувал съм ,че имало един отзад в калника и един отпред

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook