Въпрос за печка в E60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.03.2014
Пол: Мъж

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от стенляка » 14 Дек 2014, 10:20

Колега ,
печката се включва автоматично под определена температура на околната среда.Но поред мен това е само сутрин , когато колата е студена .При мен се включва автоматично сутрин .Можеш да пробваш да я изключиш с дистанционното , аз не съм пробвал .
Лично аз включвам печката от терасата преди да изляза , да загрее системата.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от Atsalov » 14 Дек 2014, 17:02

eingi написа:Здравйте,моля за отговор ако някай е запознат,

имам Е60 със WEBASTO ,която започна да се включва сами при първоначален старт на колата.
Тов е добре за дълги разстоания, но сега ми се налага да я паля и гася булквално след 3 минути по няколко пъти на ден!
Печката въобще можели да запали за 3 минути и да бъде ефективна или не и по скоро да се получи обратния ефект!?
Та въпроса ми е има ли възможност да се изключи това включван на печката и да ли няма де има някакъв проблем за колата!?



Разбира се че може да се изключи,но тя е за кратки разстояния ,спира когато достигне~ 70* на мотора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от CrazyElement » 22 Дек 2014, 0:34

Най-лесно да се провери дали има печка е като се отвори капака от дясната страна някъде до казанчето , точно залепено за калника е печката и си пише върху нея Vebasto това е марката на печките ,които монтират БМВ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от Trixster » 22 Дек 2014, 7:13

Или може би "Webasto" :mhihi:
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от ICHIBAN » 30 Мар 2015, 6:56

Колеги,при проверка по VIN,ако колата има печка,под кой номер излиза и как го изписва?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 9.03.2012
Пол: Мъж
Кара: колело
Мечтае да кара: BMW 328i

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от e36cata » 06 Окт 2015, 21:29

Здравейте колеги,свалих подкалника и видях че имам печка и някаква вторична помпа. Разяснете ми малко за печката, автомобила е е60 ? Виждам на дисплея таймер 1 и 2! Въпроса ми е: 1-ако излизам в 8:00 колко по рано трябва да се пуска и какво става ако примерно не излезна в 8 а в 10 дали си подържа някаква темп. или като си направи нужната се изключва? 2-ако не е настроеш дали при палене сама се вклюцва? Р.S. чувал съм,че трябва температурата да падне под определени градуси и тогава работила. Нов съм в тая технология и за това имам нужда от помощ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Окт 2015, 6:31

Половин час работи печката, нагласяш според това. Може и 15-20 минути, не е задължително да е половин час. Когато е студено също трябва да се включва под 5.5 гр някъде.
П.п.поне при е39, е38, е53 е така, не вярвам да е по различно при е60.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 25.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E60 530xd

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от themoldestone » 13 Ное 2015, 11:30

Колеги, имам няколко въпроса относно retrofit на печка в Е60 , тъй като един познат продава такава от е60 2004-та година:

1. Печка от pre-LCI става ли и на LCI
2. Сложен ли е монтажа, предполагам, се маха предна лява джанта и се монтира някъде при калника..? Ако сте го правили, разполагате със схема, или по-точно упътване ще съм благодарен да споделите.
3. Моя познат каза, че няма дистанционно - предполагам не е проблем, тъй като може да се настройва от idrive менюто. Все пак обаче ми се ще и дистанционно да имам, като не мога да намеря на какви цени вървят.
4. Има ли нещо подобно на заготовка за печка и ако има, за коя опция да гледам по VIN, за да знам, че в моята кола може да се монтира.
5. Може ли някой да изброи всички необходими компоненти, да знам ако взимам да не пропусна нещо важно, което после да се наложи да търся и поръчвам от Дару/Камор.
6. За кодирането предполагам, че няма нищо по специално от стандартното - добавяне на S536A AUXILIARY HEATING към VO.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от B.Stoimenov » 05 Яну 2016, 14:50

Здравейте колеги ! :)

и честит ви сняг ! :) Потърсих доста из форума, но реално никъде не е описано, има ли съвместимост между печките на различните модели ... с други думи, дали печка от е39, би станала на Е60 и обратното , или Е36/46/70 .. разбрахте ми идеята. Ако все пак някъде е уточнено .. извинявам се !

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.03.2014
Пол: Мъж

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от стенляка » 08 Яну 2016, 15:27

Малък доклад :
печката ми спря малко преди Коледа !
През диагностиката излезе някаква грешка '' стойност над границата '' .
Насочиха ме към представителя на Вебасто , там и отидох .
Циркулационна помпа за смяна , сменихме - тръгна .
Упражнението не е евтино , около 440 лв .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от Randy » 15 Яну 2016, 19:02

Здравейте, имам два въпроса:

1. На iDrive при секцията за климатика имам "Independent Mode" и там тва таймера. Това с какъв вид отопление е свързано.

2. Защо при закагасена кола и изваден ключ от контакта, мога да пускам вентилатора и нещо започва отпред да работи? Пак ли е свързано с някакво отопление?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от badsharki » 15 Яну 2016, 22:39

Randy написа:Здравейте, имам два въпроса:

1. На iDrive при секцията за климатика имам "Independent Mode" и там тва таймера. Това с какъв вид отопление е свързано.

2. Защо при закагасена кола и изваден ключ от контакта, мога да пускам вентилатора и нещо започва отпред да работи? Пак ли е свързано с някакво отопление?

1. С никакъв. Това е вентилация на купето. Настройваш таймерите кога да се пусне. Върши работа лятото да развърти въздуха в жегата.
2. Най-вероятно натискаш бутона REST. Използва остатъчната топлина от двигателя. Работи циркулационна помпа, която върти водата. Така можеш да се топлиш 20-30 мин при загасен двигател.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 20.03.2014
Пол: Мъж

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от стенляка » 19 Яну 2016, 14:09

Randy написа:Здравейте, имам два въпроса:

1. На iDrive при секцията за климатика имам "Independent Mode" и там тва таймера. Това с какъв вид отопление е свързано.

2. Защо при закагасена кола и изваден ключ от контакта, мога да пускам вентилатора и нещо започва отпред да работи? Пак ли е свързано с някакво отопление?



Independent mode ти е печката , Вебасто .
Не знам защо са два таймера , но ако искаш довечера си нагласи първия таймер на 10 минути преди да излезеш утре , и ще намериш купето приятно затоплено .
Това , ако нямаш дистанционно , естествено !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от dimodi » 19 Яну 2016, 16:31

Това с independent mode мисля, че не е печка. И аз го имам, но по ВИН не ми излиза печка. Мисля, че badsharki е по-близо до истината с неговото обяснение :) Някой има ли идея тия печки дали се намират по моргите и как вървят като цени? Много удобна екстра си е за зимата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от badsharki » 19 Яну 2016, 17:49

Не много удобна, а невероятна екстра за сегашните условия. :)
Със сигурност може да се намери печка по моргите, но мисля, че под 1000 лева няма как да се върже добавянето й и то така да се добави, че да е като оригинално вградена. На мен преди 3 години за джипа ми се върза около 600 лв. (бензинова) и то защото ми я монтира приятел без да плащам, който между другото се справи сигурно по-добре от тия във Вебасто. Иначе, като питах по сервизи за монтаж, цените започваха от 400 лв. само труда.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook