Масло автоматична скоростна кутия?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от netmurder » 12 Окт 2013, 20:57

memorex написа:
laviatan написа:При мен на едната Е60-ка на като слагах задната имаше едно много интересно придърпване . Прегледахме колата - всичко си беше ок/тампони и т.н./ Смених маслото с филтъра и всички прилежащи неща - и веднага изчезна този проблем :roll:
Маслото старото беше 1:1 с новото външно като цвят , но факта си е факт - промяна има .
След това веднага го смених и на другата :mhihi:

Като даваш на задна винаги има подскачане.Особено ако колата не е на равно.Не е от маслото ами всичко си е конструктивно.

Колега не знам, ама като смених маслото не мога да го усетя това подскачане...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от memorex » 12 Окт 2013, 21:10

Аз също смених маслото ама пак го има.От какво ли е . И акумулатора смених

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от bmw545i » 12 Окт 2013, 22:57

memorex написа:Аз също смених маслото ама пак го има.От какво ли е . И акумулатора смених


Спокойно колеги, ZF скоро ще отворят представителство в България и всичко ще си дойде намястото. :lol: :lol: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от laviatan » 13 Окт 2013, 15:01

netmurder написа:
memorex написа:
laviatan написа:При мен на едната Е60-ка на като слагах задната имаше едно много интересно придърпване . Прегледахме колата - всичко си беше ок/тампони и т.н./ Смених маслото с филтъра и всички прилежащи неща - и веднага изчезна този проблем :roll:
Маслото старото беше 1:1 с новото външно като цвят , но факта си е факт - промяна има .
След това веднага го смених и на другата :mhihi:

Като даваш на задна винаги има подскачане.Особено ако колата не е на равно.Не е от маслото ами всичко си е конструктивно.

Колега не знам, ама като смених маслото не мога да го усетя това подскачане...

И аз гарантирам - като излизам от гаража - преди смяната го имаше а след смяната - не :confused:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от stankata777 » 13 Окт 2013, 18:42

bmw545i написа:
Спокойно колеги, ZF скоро ще отворят представителство в България и всичко ще си дойде намястото. :lol: :lol: :yes:

Говорейки за ЗФ,гледам вече 9-степенният автомат го предлагат в новият Чероки и Ивоук!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от memorex » 13 Ное 2013, 18:43

laviatan написа:
netmurder написа:
memorex написа:
laviatan написа:При мен на едната Е60-ка на като слагах задната имаше едно много интересно придърпване . Прегледахме колата - всичко си беше ок/тампони и т.н./ Смених маслото с филтъра и всички прилежащи неща - и веднага изчезна този проблем :roll:
Маслото старото беше 1:1 с новото външно като цвят , но факта си е факт - промяна има .
След това веднага го смених и на другата :mhihi:

Като даваш на задна винаги има подскачане.Особено ако колата не е на равно.Не е от маслото ами всичко си е конструктивно.

Колега не знам, ама като смених маслото не мога да го усетя това подскачане...

И аз гарантирам - като излизам от гаража - преди смяната го имаше а след смяната - не :confused:


Update : след като смених каре - кардан няма вече подскачане , логично е но преди не ми се вярваше да се е прецакало. :ranting:


Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 1.10.2013
Местоположение: EU zone schengen, Ossendrecht
Пол: Мъж
Кара: '74 3.0CSi
Мечтае да кара: made by pininfarina
Детайли за колата: винаги над 200 к.с.

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от rosendaal » 13 Ное 2013, 18:53

А при мен при кикдаун се чуваше едно леко ''изтупкване'' изотзад някъде и подскачане на колата като че ли преминава през асфалтов ръб и присвяткане на ДСЦто.Не го описвам точно усещането но нещо такова е.Дали е пак нещо свързано с каре на кардан или някакъв тампон по скоростна кутия......
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от memorex » 13 Ное 2013, 19:04

rosendaal написа:А при мен при кикдаун се чуваше едно леко ''изтупкване'' изотзад някъде и подскачане на колата като че ли преминава през асфалтов ръб и присвяткане на ДСЦто.Не го описвам точно усещането но нещо такова е.Дали е пак нещо свързано с каре на кардан или някакъв тампон по скоростна кутия......

Без кикдаун защото имам тунинг ДСЦто светваше редовно при рязко подаване на газ като в този случай подскочане не е имало.Тези дни ще я видя как е при кикдаун и т.н

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 19.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 545i
Детайли за колата: E 60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от bmw545i » 13 Ное 2013, 23:03

rosendaal написа:А при мен при кикдаун се чуваше едно леко ''изтупкване'' изотзад някъде и подскачане на колата като че ли преминава през асфалтов ръб и присвяткане на ДСЦто.Не го описвам точно усещането но нещо такова е.Дали е пак нещо свързано с каре на кардан или някакъв тампон по скоростна кутия......


При кикдаун на всяка предавка или само при потегляне?


Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 1.10.2013
Местоположение: EU zone schengen, Ossendrecht
Пол: Мъж
Кара: '74 3.0CSi
Мечтае да кара: made by pininfarina
Детайли за колата: винаги над 200 к.с.

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от rosendaal » 13 Ное 2013, 23:58

Само в момента на първоначалното ускорение.И то при ниски скорости-40-50км/ч градско ако тръгна да изпреваря автобус или подобна ситуация.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Николай Диянов » 18 Май 2014, 22:10

Колеги, и за мен настана време за смяна на маслото на автоматичната кутия. Ще избегна въпроса дали трябва или не, тъй като за себе си, и след щателно изчитане на материали из интернет, стигнах до заключението, че си е наложително. Така, въпросът ми е- къде да извърша смяната? Отворен съм за всякакви препоръки и мнения. Джемини 4 са доколкото знам сериозен сервиз, занимаващ се с тези услуги, но споделете и вашето мнение.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от nik0las » 18 Май 2014, 22:54

Николай Диянов написа:Колеги, и за мен настана време за смяна на маслото на автоматичната кутия. Ще избегна въпроса дали трябва или не, тъй като за себе си, и след щателно изчитане на материали из интернет, стигнах до заключението, че си е наложително. Така, въпросът ми е- къде да извърша смяната? Отворен съм за всякакви препоръки и мнения. Джемини 4 са доколкото знам сериозен сервиз, занимаващ се с тези услуги, но споделете и вашето мнение.

без да правя реклама бих те посаветвал тук:
http://www.mirafiori-bg.com/
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Николай Диянов » 19 Май 2014, 19:15

Някакви отзиви за сервиза на Вари, намиращ се на Ботевградско шосе имате ли? Те са една от опциите над които се замислям. Другото което ме гложди е, че на повечето места маслото по- скоро се опреснява. Само в Джемини имат машина, която уж подменя цялото масло. Но се разчетох и видях, че доста хора имат резерви към този метод и твърдят, че може да се окаже доста опасен за кутията.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 8.12.2013
Пол: Мъж

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от gpenkov » 20 Май 2014, 12:17

Някой може ли да опише конретно как може да се смени цялото масло на скоростите, включително и източването на торка?
Маистори който казват, че го сменят цялото лъжат ли и си прибират 3 литра масло или просто си има и начин?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Николай Диянов » 21 Май 2014, 13:50

Колеги, днес смених маслото на автомобилчето и по надлежен ред ще споделя впечатления. Автомобилът е на 150 000 км, като до днес не беше сменяно маслото. Подчертавам и че проблеми с него нямам, но реших с оглед поддръжката му, да го сменя. Смяната се извърши в Джемини, като маслото, което слагат е ZF. Имат машина за цялостно източване на маслото, което се води пълна смяна. Има възможност и за частична, която се извършва "на ръка". Маслото, което изтече от автомобила беше сравнително бистро. След смяната, по лично мое впечатление, вървенето на автомобила се подобри с една идея и ми се струва, че просто работи по- плавно. В крайна сметка, мога да препоръчам да сменяте смело- не мисля, че ще навреди. Също така смених и филтъра. Ако купувате маслото вие, много внимавайте какво вземате и дали е коректното за Вашата кутия.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook