Масло автоматична скоростна кутия?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от SDLS » 28 Яну 2015, 14:37

Тези са едни от най-добрите в България и са от Варна -> http://www.midavto.com/

Сменял съм 1 кутия на Пежо и смених и маслото с картер филтър при тях на BMW-то. Цените им са добри за картер филтъра, маслото си е като навсякъде, 30 и няколко лева литъра ZF. Повечето, които "поправят" кутии в България ги изпращат на тях да ги рециклират.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 661
Регистриран на: 2.12.2006
Местоположение: София,Бургас
Пол: Мъж
Кара: x5 e70 3.0d,е46 318i

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от zlobicar » 29 Яну 2015, 21:07

speleo написа:Здравейте
Колеги дайте читав сервиз в Бургас за смяна на маслото в кутията.
Благодаря предварително.

ВиваАуто срещу затвора ще ти свършат работа.
обичам BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Randy » 19 Окт 2015, 18:48

Здравейте Колеги,

много бих желал да събера мнения от форума. Преди един час бях в БМВ Мюнхен, за да попитам, какво трябва да обслужа на колата си и да им поискам оферта. Попитах три път, кога трябва да се смени маслото и филтъра на скоростната кутия. Жената ми каза, че не го сменят, защото не се сменяло. След като попитах няколко пъти, се обади на монтьора, който потвърди същото. Сменят само масло с филтри на мотора, сменят периодично течноста на спирачките и периодично правят чек на автомобила в сервиза. Колата я имам от една седмица БМВ 525d Е60 2007, автоматик с джойстик. На 149К километра е и е обслужвана само в БМВ Бохум. Ако не са сменяли до сега маслото на скоростите, това означава, че маслото кара вече почти 150К километра. Това ме плаши. Изчетох целия форум и всички обслужват скоростите редовно. Някой може ли да ми даде някакво мнение?

Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Grey » 21 Окт 2015, 8:14

Randy написа:Здравейте Колеги,

много бих желал да събера мнения от форума. Преди един час бях в БМВ Мюнхен, за да попитам, какво трябва да обслужа на колата си и да им поискам оферта. Попитах три път, кога трябва да се смени маслото и филтъра на скоростната кутия. Жената ми каза, че не го сменят, защото не се сменяло. След като попитах няколко пъти, се обади на монтьора, който потвърди същото. Сменят само масло с филтри на мотора, сменят периодично течноста на спирачките и периодично правят чек на автомобила в сервиза. Колата я имам от една седмица БМВ 525d Е60 2007, автоматик с джойстик. На 149К километра е и е обслужвана само в БМВ Бохум. Ако не са сменяли до сега маслото на скоростите, това означава, че маслото кара вече почти 150К километра. Това ме плаши. Изчетох целия форум и всички обслужват скоростите редовно. Някой може ли да ми даде някакво мнение?

Поздрави

Колега,при мен обстоятелствата бяха идентични.Взех си колата,след като в Германия и бяха навъртяли над 200К км. за две години и малко ,мисля.Официалните сервизи на БМВ,масло на скорости, не сменят.Факт! При мен не беше пипано.ZF,обаче препоръчват смяна,след определени км.Не знам дали в резултат на това,че беше сменено леко късно или от самата експлоатация,но, съвсем скоро правих сериозен ремонт на скоростите.И сега,след като смених бая неща по кутията,разбрах,че преди изобщо не е работила добре и плавно.Ако , ти е реален пробега, работи добре,превключва мазно,и има достатъчно масло,предполагам ще искараш до към 200К. Аз не бих рискувал много.Виж тази тема,за всеки случай.viewtopic.php?f=116&t=229199 Поздрави и Успех!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 23.07.2008
Местоположение: Червен бряг
Пол: Мъж
Кара: G30 540i Xdrive

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от foxi » 21 Окт 2015, 9:12

И на мен така ми отговориха в бмв но като му дадох ключа да провери сервизната история излезе че на 122000км е сменено масло и филтър в бмв Швейцария и приемчика :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от SDLS » 21 Окт 2015, 9:13

Не се чудете дали трябва, а намерете добра оферта и го сменете заедно с картер-филтър възможно най-скоро. Масло, което не трябва да се сменя - НЯМА. И така на всеки 50 000 - 60 000км..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Randy » 21 Окт 2015, 9:19

SDLS написа:Не се чудете дали трябва, а намерете добра оферта и го сменете заедно с картер-филтър възможно най-скоро. Масло, което не трябва да се сменя - НЯМА. И така на всеки 50 000 - 60 000км..

Писах вчера в сервиз на ZF и ми предлагат смяна за 490 евро. Казаха, че препоръчват смяна на всеки 80 - 120К километра или 8 години. Сега чакам оферта от сервиз на приятел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 8.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E61 530xd LCI

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Grey » 21 Окт 2015, 9:21

SDLS написа:Не се чудете дали трябва, а намерете добра оферта и го сменете заедно с картер-филтър възможно най-скоро. Масло, което не трябва да се сменя - НЯМА. И така на всеки 50 000 - 60 000км..

:yes: Подкрепям!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Randy » 21 Окт 2015, 13:59

Grey написа:
SDLS написа:Не се чудете дали трябва, а намерете добра оферта и го сменете заедно с картер-филтър възможно най-скоро. Масло, което не трябва да се сменя - НЯМА. И така на всеки 50 000 - 60 000км..

:yes: Подкрепям!!!


Пиша втори цитат, защото първия още го няма. Обадих се на сервиз на ZF в Мюнхен. Хората се отзоваха веднага и ми направиха оферта, която е 490 евро с труд, масло и консумативи. Чакам оферта и от сервиз на приятел, но другата седмица 100% ще сменя маслото. От ZF ми казаха, че моята кутия е ZF-Automatgetriebe 6 HP 19 и препоръчват сняна между 80 000 - 120 000 километра или на всеки 8 години. Когато отида при тях, ще ги помоля за диагностика и едно пробно каране. Нямам база за сравнение, но смятат че скоростите превключват добре и оборотите са стабилни, изобщо няма играене. Единственото, което ме притеснява е, че понякога когато съм на светофар и държа спирачката до край, при тръгване има един лек тласък, все едно някой ме подбутва отзад. Да се надяваме, че това няма да е проблем или поне не скъп. Ако е такъв, ще се наложи да си продам колата :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Taruno » 21 Окт 2015, 15:59

1во да си продадеш колата !?!? проблема ако ще да е цялата кутия ще е макс 2 хил лв, а да си купиш някой нов незнаен кенеф риска е голям :D
Тласък може да имаш от гумени карета на кардана, от тампони двигател, тампони скорости все неща, които на 5-6-7-8-9-10 годишна кола са позаминали поне малко.

Има вероятност самото масло да е понамаляло от някой друг теч най-вече от буксата на мекатрониката, защото макар ЗФ да казват, че ТРЯБВА да се смени БМВ казват, че не трябва и хората избират по-евтиния вариант :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Randy » 21 Окт 2015, 16:23

Taruno написа:1во да си продадеш колата !?!? проблема ако ще да е цялата кутия ще е макс 2 хил лв, а да си купиш някой нов незнаен кенеф риска е голям :D
Тласък може да имаш от гумени карета на кардана, от тампони двигател, тампони скорости все неща, които на 5-6-7-8-9-10 годишна кола са позаминали поне малко.

Има вероятност самото масло да е понамаляло от някой друг теч най-вече от буксата на мекатрониката, защото макар ЗФ да казват, че ТРЯБВА да се смени БМВ казват, че не трябва и хората избират по-евтиния вариант :D


Да, затова правят основен ремонт на скоростни кутии или продават колите. БМВ са ОК с това, защото след това си продават новите автомобили, но мен този вариант не ми харесва. За цените в германия, мисля, че моята я взех за добри пари, но все пак за доста пари и не исках да имам някакви големи ремонти по нея, освен обслужване на мотора, скорости, спирачки и т.н На мотор, скорости и диференциал имам една година гранция, но въпреки това ще сменя маслото на скоростите. Да се надявам, че след това няма да имам проблем с тях. :) Аз още имам колебания и относно това, дали километрите са реално, но сервизната книжка е пълна, освен това имам и последния TÜV от 2013 година, когато колата е била на 138К.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Taruno » 21 Окт 2015, 18:34

Отиди до БМВ и попитай кога за последно е влизала колата при тях и на колко км TuV нищо не ти гарантира.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от SDLS » 21 Окт 2015, 20:04

Randy написа:
SDLS написа:Не се чудете дали трябва, а намерете добра оферта и го сменете заедно с картер-филтър възможно най-скоро. Масло, което не трябва да се сменя - НЯМА. И така на всеки 50 000 - 60 000км..

Писах вчера в сервиз на ZF и ми предлагат смяна за 490 евро. Казаха, че препоръчват смяна на всеки 80 - 120К километра или 8 години. Сега чакам оферта от сервиз на приятел.


490 eвро за какво? Тук е около 400лв смяната на маслото и картер-филтъра по спомени. За 490 евро трябва да рециклират нещо..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Randy » 21 Окт 2015, 20:18

SDLS написа:
Randy написа:
SDLS написа:Не се чудете дали трябва, а намерете добра оферта и го сменете заедно с картер-филтър възможно най-скоро. Масло, което не трябва да се сменя - НЯМА. И така на всеки 50 000 - 60 000км..

Писах вчера в сервиз на ZF и ми предлагат смяна за 490 евро. Казаха, че препоръчват смяна на всеки 80 - 120К километра или 8 години. Сега чакам оферта от сервиз на приятел.


490 eвро за какво? Тук е около 400лв смяната на маслото и картер-филтъра по спомени. За 490 евро трябва да рециклират нещо..


490 евро за масло, картер, някакъв материал за уплътняване(това пише в майла) и труд. Получава се двойно, отколкото в България, но тук цените са такива. В сервиз на БМВ за смяна на масло на мотора с микрофилтър искат 436 евро. Затова се надявам да нямам проблеми със скоростите, защото тук ремонта ще е минимум 3К в евро, сигурно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Taruno » 21 Окт 2015, 21:53

400 лв ще да е ако си с доста стабилни отстъпки и без труд в тази цена, комплект филтър и 7 литра масло и букса на мекатрониката е около 450 лв, ако се прави пълна смяна още два литра масло. В Германия труда не е 30 лв на час, а бая повече и така.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook