Масло автоматична скоростна кутия?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.10.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 525d E60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Randy » 22 Окт 2015, 9:46

Taruno написа:400 лв ще да е ако си с доста стабилни отстъпки и без труд в тази цена, комплект филтър и 7 литра масло и букса на мекатрониката е около 450 лв, ако се прави пълна смяна още два литра масло. В Германия труда не е 30 лв на час, а бая повече и така.


В офертата от БМВ за смяна на масло, само цената на маслото и микрофилтъра е 310,60 Евро за 7.7 литра масло. Не знам колко е обслужването в България, но тук е бая солено.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 9.07.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530xD

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от intense » 19 Ное 2015, 17:16

Здравейте, бихте ли ми казали "part number"-а на въпросната букса на мехатроника.

Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 20.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD E61
Мечтае да кара: MiG 29 ОВТ
Детайли за колата: Произведена 2007 година, 235 коня,commonrail

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от silver_knight » 19 Яну 2016, 1:12

sawion написа:смяната аз си я правих както и всичко по колата. Правих я по една процедура в ПДФ формат от файл от нета, който мисля че е официален и постнат от ZF. Конектора е този които излиза отзад отдясно на кутията и в който влизат всички кабеляци на кутията. Много е важно да не се пипат пиновете му заради статичното електричество способно да затрие мекатроника завинаги. Сменява се щото най-често от там протича маслото от кутията с течение на времето. Струва 20 лв. Картер-филтъра се стяга с момент и по точна схема. Пълни се с масло, пали се колата и веднага започва да се долива отново масло докато не протече, след това се пуска климатика на макс да натовари мотора, след това с ИНПА се гледа за градуси на маслото (от 40 до 50) и пак се долива докато протече през пробката, като преди това се минава през скоростите и се изчаква по минутка на R, D и се оставя на P докато се пълни маслото. Ресетнах адаптацията през ИНПА. Всъщност описаното по-горе го има и в документа, който е качен видях и някъде из форума. Единственото неописано нещо е смяната на конектора, където видях зор, но съумях да не го счупя и намерих палчето което го заключва. Махах и тръбите от кулера и от там изтече около литър, така че събра 6.5 литра. Това е общо взето.



Някой знае ли на 530XD, 2007 колко литра масло събира автоматичната скоростна кутия ?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 9.07.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 530xD

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от intense » 19 Яну 2016, 13:07

www.etk.cc

Пишеш си VIN-а и ще ти излязат всички флуиди. Мисля, че хваща 9.5 л, но не всеки може да източи цялото количество от кутията. Обикновено сменят около 7-7.5 л.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 29.05.2016
Пол: Мъж

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от tasev » 09 Юни 2016, 11:11

Здравейте колеги нов съм във форума.Преди 2 седмици се сдобих с Е60 530d 218hp автоматик.Изчетох темата, но не ми стана ясно с каква програма се следи температурата на маслото при наливане и с каква се прави ресета на кутията.Веднага ри след смяна трябва да се ресетне?И може ли някой да ми каже сигурен майстор или сервиз за смяна в района Пловдив,Пазарджик, не ми пречи и в София да дойда.Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от B.Stoimenov » 09 Юни 2016, 11:45

tasev написа:Здравейте колеги нов съм във форума.Преди 2 седмици се сдобих с Е60 530d 218hp автоматик.Изчетох темата, но не ми стана ясно с каква програма се следи температурата на маслото при наливане и с каква се прави ресета на кутията.Веднага ри след смяна трябва да се ресетне?И може ли някой да ми каже сигурен майстор или сервиз за смяна в района Пловдив,Пазарджик, не ми пречи и в София да дойда.Благодаря!


Колегата Atsalov е в Пловдив ;) :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Nini0 » 05 Авг 2017, 11:38

Здравейте колеги, дойде време да сменям маслото на автомата, но понеже ми е за 1 път не съм наясно с интервенцията. Днес званях на сервиз в гръда, където живея и ми искаха 800лв. Стори ми се малко множко понеже съм чувал от колеги сменяли за доста по - малко. Може ли някой да ме насочо към сервиз в Бургас в който няма да ми земат толкова пари и евентуално да мога да си занеса аз маслото и картера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от atanasov_aa » 05 Авг 2017, 18:57

Nini0 написа:Здравейте колеги, дойде време да сменям маслото на автомата, но понеже ми е за 1 път не съм наясно с интервенцията. Днес званях на сервиз в гръда, където живея и ми искаха 800лв. Стори ми се малко множко понеже съм чувал от колеги сменяли за доста по - малко. Може ли някой да ме насочо към сервиз в Бургас в който няма да ми земат толкова пари и евентуално да мога да си занеса аз маслото и картера.

На Ауди А8, 2006г. в официално представителство на марката го смениха за по-малко пари от това което искат на теб за автоматика. За това, че провери в Бова Кар. Предполагам, че ще ти предложат по-ниска цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Nini0 » 07 Авг 2017, 14:12

atanasov_aa написа:
Nini0 написа:Здравейте колеги, дойде време да сменям маслото на автомата, но понеже ми е за 1 път не съм наясно с интервенцията. Днес званях на сервиз в гръда, където живея и ми искаха 800лв. Стори ми се малко множко понеже съм чувал от колеги сменяли за доста по - малко. Може ли някой да ме насочо към сервиз в Бургас в който няма да ми земат толкова пари и евентуално да мога да си занеса аз маслото и картера.

На Ауди А8, 2006г. в официално представителство на марката го смениха за по-малко пари от това което искат на теб за автоматика. За това, че провери в Бова Кар. Предполагам, че ще ти предложат по-ниска цена.

Там е още по-скъпо. Надявам се някой друг колега който е сменял в Бъргас да дъде малко инфо.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от MadChicken » 07 Авг 2017, 18:01

Проблема ти е по-скоро в това че си търсиш сервиз само да ти свършат работа, а консумативите да си ги купиш ти. Принципно се дразнят масово от тази практика и разбираемо взимат повече пари за труда.

Сменя се и mechatronic sleeve-а да знаеш.

Ще ти пратя на лично два варианта.
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 530D
Мечтае да кара: F16

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Nini0 » 07 Авг 2017, 18:18

MadChicken написа:Проблема ти е по-скоро в това че си търсиш сервиз само да ти свършат работа, а консумативите да си ги купиш ти. Принципно се дразнят масово от тази практика и разбираемо взимат повече пари за труда.

Сменя се и mechatronic sleeve-а да знаеш.

Ще ти пратя на лично два варианта.

Не е точно така, затова съм написал евентуално. Благодаря отново за съдействието ти !

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 16.06.2011
Пол: Мъж
Кара: е46 320д фейс 150 к.с
Мечтае да кара: Х6 Мd alpine weiss

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от c.petrov » 14 Авг 2017, 9:54

Колеги, ще ми дадете ли и на мен сервиз за скоростната кутия в Бургас? Изтекло е малко от буксата и искам да я проверя и долея масло.

Благодаря предварително!

Поздрави,

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 27.11.2013
Пол: Мъж
Кара: 5 series 525i LCI

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от igra4a8710 » 24 Апр 2018, 18:37

Здравейте,може ли някой дададе съвет ,отностно автоматична скоростната кутия ,колата е фейслифт 2007 година 525i n53 мотора ,когато е студена торка заключва на около 2500 об.и при мен е така но при превключване с ниска скорост има едно лашкане ,така до го кажа ,и когато изпредварвам с кикдаун ,ема едно леко подскачане и дърпане ,също така усещам леки вибрации и като че ли претропване под краката и седалката ,незнам дали си внушавам ,и питането ми е за смяна ли е маслото ,и какво се сменя колата е англичанче на 150000 мили

Благодария предварително !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от drifty » 28 Апр 2018, 16:59

Аз имам въпрос. Гледам, че колата в момента е с масло на Кастрол - Dex III за автоматични трансмисии, но колата е ръчка. Не че ме бърка да го сменя, но това, което ми беше казано е, че чаркалаците за обслужването за купувани по рама, а колата си е ръчка и по рама, та се чудя дали пък не е наистина така..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от valeto » 29 Апр 2018, 6:51

Нормално си е колега,все пак превключва...но стига наистина да е лек тласъка. Иначе по темата,според мен,а и според вещите лица трябва да се сменя маслото на 50 000 км. и не правете компромиси,взимайте оригинално масло че вероятността да берете ядове после е голяма. Също е хубаво да се сменя маслото в качествени сервизи,където го изсмукват цялото почти,затова и заминават 9-10л. За мен е глупост да се пуска просто от пробката и наливайки после 5-6л да се смята за смяна.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook