Масло автоматична скоростна кутия?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от INTEGRALE » 24 Май 2014, 7:32

Николай Диянов написа:Колеги, днес смених маслото на автомобилчето и по надлежен ред ще споделя впечатления. Автомобилът е на 150 000 км, като до днес не беше сменяно маслото. Подчертавам и че проблеми с него нямам, но реших с оглед поддръжката му, да го сменя. Смяната се извърши в Джемини, като маслото, което слагат е ZF. Имат машина за цялостно източване на маслото, което се води пълна смяна. Има възможност и за частична, която се извършва "на ръка". Маслото, което изтече от автомобила беше сравнително бистро. След смяната, по лично мое впечатление, вървенето на автомобила се подобри с една идея и ми се струва, че просто работи по- плавно. В крайна сметка, мога да препоръчам да сменяте смело- не мисля, че ще навреди. Също така смених и филтъра. Ако купувате маслото вие, много внимавайте какво вземате и дали е коректното за Вашата кутия.
Колега някъде бях писал за тия от джемини...
Ако дойдеш с бмв слагат ЗФ, ако дойдеш с мерцедес слагат Мобил....
А дефакто влезнах отзад и видях варелите. Пишеше Тексако... Обяснено ми беше че го преливат в тексако че били по-големи..
Ще оставя вие да прецените за мен са измамници. Факт е че е ново, но мойто "Мобил" го източих след 60хил... и беше станало на вода. Сега съм с друго, смених го изцяло . Минал съм 35хил. След още 55 ще имам мнение и база за сравнение. Но в джемини не стъпвам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от v3n0m » 14 Юли 2014, 21:15

Дойде и моя ред за смяна на маслото на скоростната кутия, така и така съм в Англия - колата си я купих миналата година от тук, но сега не е с мен, въпроса ми е какво масло точно да си купя и дали ако го купя от тук ще ми излезе по евтино и дали е по качествено от това което предлагат в БГ, и каква е гаранцията че като си купя от тук маслото и се прибера в БГ ще ми налеят това масло което съм си купил. Има няколко оферти на които съм се спрял но си нямам ни най малка представа дали става нещо от тях защото изчетох цялата тема и до колкото разбрах маслото трябва да бъде ZF Lifeguard 6 Fluid, а това не е такова а Meyle
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-5-Series- ... 233549e075

ето линк към обявата, моля за съвет :yes:
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Trixster » 14 Юли 2014, 21:34

Ако ще правиш колата в бг има хора от форума от които пре спокойно може да си вземеш маслото, а за гаранция от към сервиз нз как може да се довериш. Или имаш вяра или нямаш.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 317
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: BT
Пол: Мъж
Кара: e60 525D M 05', Audi a6, e53 x5 3d
Мечтае да кара: е60 M5

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от v3n0m » 14 Юли 2014, 21:46

Значи няма голяма изгода да го купувам от тук така ли да го разбирам - качеството и цената са на едно и също ниво?
Любовта към жената е преходна, а любовта към БМВ - вечна!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Trixster » 15 Юли 2014, 0:18

Цената в БГ е около 35лв/литър за ZF Lifeguard 6. Аз лично не се съмнявам в качеството и не смятам че ще има разлика, ако си го вземеш от БГ. (Лично мнение)
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.02.2012

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от PHD » 25 Юли 2014, 7:58

колеги, аз съм с Е60 530d на 92к но са реални щото само аз съм я карал :D , та съм пред дилема като мина 100к да сменям ли маслото или да изчакам до 150к. Държа да подчертая че съм за смяна на мослото на скоростни кутии и съм го правил на други коли но с много повече км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Taruno » 25 Юли 2014, 9:34

Ми на твое място бих свалил корите и проверил нивото на маслото, защото буксата на мекатрониката става като лейка и има ревизирана(демек с нов дизайн) и най-вероятно може и да си загубил към литър масло от там с годините. Моята на 113к го смених и бях загубил 1 литър и двеста грама.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от da6ip » 25 Юли 2014, 17:54

PHD написа:колеги, аз съм с Е60 530d на 92к но са реални щото само аз съм я карал :D , та съм пред дилема като мина 100к да сменям ли маслото или да изчакам до 150к. Държа да подчертая че съм за смяна на мослото на скоростни кутии и съм го правил на други коли но с много повече км.

Като оставим настрана въпроса с теча (моята въпросна букса протече на 200 хил.км., колата е 2004 г., т.е. от първите) който ще провериш, според мен: ако е карана нормално колата, на 100к км няма смисъл да сменяш. ако си я настъпвал повече, има смисъл да се смени, заради самите стружки в маслото.

Компромисен вариант откъм разходи е да източите маслото, и ако е бистро, да се смени само то, без картера. ако е мътно, тогава се сменя всичко, понеже се предполага че картерът е пълен. При мен направихме този компромисен вариант, и след 55к км и 3 години протече буксата и се наложи втора смяна, този път с картер и букса. Но тези 55к така или иначе са приемлив период за смяна на маслото на по-стари години, така че не беше някаква драма.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Alexius » 26 Яну 2015, 21:34

Здравейте, преди седмица смених масло на скорости, филтър и фтулка. От тогава от парното се усеща една много неприятна миризма, вероятно на маслото на скоростите. Предполагам е капнало някъде, но вече минах поне 200 км. и още продължава да мирише. При някой получавало ли се така?
BMW F25

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от timur_lenk » 27 Яну 2015, 19:50

Къде ти смениха маслото,колко наляха,колко източиха,какво масло сложиха?
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Alexius » 27 Яну 2015, 20:59

Смяната направих в Мирафиори, маслото е оригинално и беше около 10 литра. За самата смяна не се съмнявам в качеството на работа, напротив. Въпроса ми е има ли представа някой колко дълго ще отнеме обгарянето на евентуалното количество което може би е капало?
BMW F25

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Dimitroff » 27 Яну 2015, 22:19

Здравей, колега.
Миризмата едва ли е от трансмисионно масло - по-добре е да се види от къде тече и защо.
При ремонт на твоята кутия се наливат 9.5л при смяна (обслужване) 7л.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Alexius » 28 Яну 2015, 7:21

Миризмата е доста неприятна и особена, не е като на обикновено маслп и за тояа реших, че е на трансмисионно масло.
BMW F25

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от Dimitroff » 28 Яну 2015, 9:02

В такъв случай - вдигнете колата и я огледайте.


Sent from my iPhone using BMW Power

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 22.10.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E-60

Re: Масло автоматична скоростна кутия?

Мнение от speleo » 28 Яну 2015, 10:37

Здравейте
Колеги дайте читав сервиз в Бургас за смяна на маслото в кутията.
Благодаря предварително.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook