Ъпгрейд на музиката?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Trixster » 12 Сеп 2014, 7:37

Цъ, не е ;)
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Nukem » 12 Сеп 2014, 7:41

Добре, а като се сложат tweter-ите и централната колона в таблото и се захранват само от CCC модула без усиловател, няма ли да му дойде твърде много и да не може да ги захранва?
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от rafa224 » 12 Сеп 2014, 8:31

Trixster написа:
rafa224 написа:
Trixster написа:Да правилно си разбрал :)

TOP-HIFI MID-RANGE LOUDSPEAKER OEM:65139143121


Ок, но на Е60 така ли е мястото за тази колона в таблото като при мен? На мен ми прилича по-скоро като елипса. Ако колоната се сложи в лявата част, дясната за какво е по принцип? :conf:


При теб за Х-са са различни:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=65&fg=20

Благодаря :yes: И на мен нещо не ми се връзваше да са еднакви :D Но предполагам бих могъл да взема стандартна и да я сложа в левия край?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от cocosas » 12 Сеп 2014, 9:05

http://www.bmwland.co.uk/forums/viewtop ... 4be57c604d

Тука има доста добро решение за буферите.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от MadChicken » 12 Сеп 2014, 10:42

Направо се гаврите с колите си с тия "доработки" и накрая ще изгорите насила нещо.
Вярно не са нови отдавна, но пък си има заводски компоненти и електрически схеми за свързване.
Използвайте realoem за части и парт номера и някой онлайн WDS за схеми, конектори и всичко електрическо и няма да карате с пожарогасител под седалката :mrgreen:
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1053
Регистриран на: 26.06.2006
Местоположение: Мон
Кара: e60ka

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от krasi_bmw » 12 Сеп 2014, 12:09

Колеги някои да каже къде се свързват кабелите на буферите под седалките с колоните на вратите,понеже сложих хай басове и треа да сложа и усилвателя.При монтажа видях че са доста дебели на буфера ,а при радиото са тънички.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от rafa224 » 12 Сеп 2014, 13:01

krasi_bmw написа:Колеги някои да каже къде се свързват кабелите на буферите под седалките с колоните на вратите,понеже сложих хай басове и треа да сложа и усилвателя.При монтажа видях че са доста дебели на буфера ,а при радиото са тънички.

Пиши на колегата Atsalov. Направо може да се разберете да ти ги подкара :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от rafa224 » 12 Сеп 2014, 21:41

nik0las написа:Да...

HERTZ DCX 100.3
http://www.edsi.cz/katalog-produktov/dcx-100.3.html

Alpine DDT S30
http://www.aliexpress.com/store/product ... 16578.html

Трябва да си направиш крепеж (уше) за третатото краче защото то се пада посредата на срещоположната страна на 2те, които си пасват без проблем. Може и без трето ако неви се занимава, но трябва да залепите или подложите нещо от другата страна да не вибрира колоната.

Засъжаление се реже оргиналата букса и на нейно място се слагат 2 клеми. - аз така я отрязах че да си я върна ако искам.


Сигнал за пищялките взех от 2те колони естествено и определено се усеща разликата от стандартната както съм писъл по-горе.
Определено бюджетно решение и не е нещо уникално но определено доста по-добре.

Заслужава си упгрейда ако искате нещо по-добро и особено ако можете да си го направите сами. Аз лично много си играх и го правих няколко дена да стане както трябва, поил съм всяка връзка не е на преплитане на кабели както биха ви го направили на повечето места, после спойките ги изолирах и отгоре целите кабели ги опаковах с платнистия изолирбанд както е фабрично, такаче нищо да не си личи включително и кабелите на пищялките :D

Колега доволен ли си от тези пищялки Alpine?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 6.06.2012
Местоположение: Houston, TX
Кара: F10 535i Msport - Jb4 tunne

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nik0las » 13 Сеп 2014, 12:20

Да доволен съм! За някой меломан може и да не са достатъчни но за мен свирят перфектно. Колата си подобри значително силата и чистотата на звука от стадарната, дори и малко по силни басове защото мога да увеличавам повече звука и баса без колонките да кривят, а оргиналните си кривяха доста.

Иначе съм замислил един ъпгрейд и отпред в таблтото, но искам да сложа нещо като малък бас с филтър и мини стъпало за подсилване на баса незнам още ще видиме...
Последна промяна nik0las на 13 Сеп 2014, 21:07, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от rafa224 » 13 Сеп 2014, 16:12

nik0las написа:Да доволен съм! За някой меломан може и да не са достатъчни но за мен свирят перфектно. Колата си бодобри значително силата и чистотата на звука от стадарната, дори и малко по силни басове защото мога да увеличавам повече звука и баса без колонките да кривят, а оргиналните си кривяха доста.

Иначе съм замислил един ъпгрейд и отпред в таблтото, но искам да сложа нещо като малък бас с филтър и мини стъпало за подсилване на баса незнам още ще видиме...

В таблото ли да бъдат? И на мен ми харесва идеята. Имаш ли предвид конкретен бас? Пиши като измислиш нещо. А усилвател ще трябва ли? Всъщност за оригиналните басове от Е60 трябва ли задължително усилвател отделно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от cocosas » 13 Сеп 2014, 18:03

rafa224 написа:
nik0las написа:Да доволен съм! За някой меломан може и да не са достатъчни но за мен свирят перфектно. Колата си бодобри значително силата и чистотата на звука от стадарната, дори и малко по силни басове защото мога да увеличавам повече звука и баса без колонките да кривят, а оргиналните си кривяха доста.

Иначе съм замислил един ъпгрейд и отпред в таблтото, но искам да сложа нещо като малък бас с филтър и мини стъпало за подсилване на баса незнам още ще видиме...

В таблото ли да бъдат? И на мен ми харесва идеята. Имаш ли предвид конкретен бас? Пиши като измислиш нещо. А усилвател ще трябва ли? Всъщност за оригиналните басове от Е60 трябва ли задължително усилвател отделно?


Ако сложите басове в таблото, малко ме съмнява да стане това което искате. За басовете си трябва поне малко обем а този обем определено ще е проблем да се усигури точно в таблото. Отделни като почне да думка , се ще почне и да поскърцва това табло. Според мен си е идеална работа трилентовата система с 16,5см бас. На колегата Николас му липсва бас, защото е с коаксални говорители а при мен баса се усеща доста добре с двулентовата системка.
За басовете, никога не е излишен един усилвател, но няма нищо задължително. Ако смяташ да слагаш на оригиналните басове усилвател, според мен не си струва, но ако не те устройва ефекта винаги можеш да ги смениш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от rafa224 » 14 Сеп 2014, 20:28

cocosas написа:
rafa224 написа:
nik0las написа:Да доволен съм! За някой меломан може и да не са достатъчни но за мен свирят перфектно. Колата си бодобри значително силата и чистотата на звука от стадарната, дори и малко по силни басове защото мога да увеличавам повече звука и баса без колонките да кривят, а оргиналните си кривяха доста.

Иначе съм замислил един ъпгрейд и отпред в таблтото, но искам да сложа нещо като малък бас с филтър и мини стъпало за подсилване на баса незнам още ще видиме...

В таблото ли да бъдат? И на мен ми харесва идеята. Имаш ли предвид конкретен бас? Пиши като измислиш нещо. А усилвател ще трябва ли? Всъщност за оригиналните басове от Е60 трябва ли задължително усилвател отделно?


Ако сложите басове в таблото, малко ме съмнява да стане това което искате. За басовете си трябва поне малко обем а този обем определено ще е проблем да се усигури точно в таблото. Отделни като почне да думка , се ще почне и да поскърцва това табло. Според мен си е идеална работа трилентовата система с 16,5см бас. На колегата Николас му липсва бас, защото е с коаксални говорители а при мен баса се усеща доста добре с двулентовата системка.
За басовете, никога не е излишен един усилвател, но няма нищо задължително. Ако смяташ да слагаш на оригиналните басове усилвател, според мен не си струва, но ако не те устройва ефекта винаги можеш да ги смениш.

Колегата говори за някакъв малък бас в таблото, но аз нямам представа какъв ще е той. А за оригиналните два баса на Е60 четох, че се слагат под седалките, но дали аз ще имам място на Е70 там? И как трябва да се свържат?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от cocosas » 14 Сеп 2014, 20:40

rafa224 написа:
cocosas написа:
rafa224 написа:
nik0las написа:Да доволен съм! За някой меломан може и да не са достатъчни но за мен свирят перфектно. Колата си бодобри значително силата и чистотата на звука от стадарната, дори и малко по силни басове защото мога да увеличавам повече звука и баса без колонките да кривят, а оргиналните си кривяха доста.

Иначе съм замислил един ъпгрейд и отпред в таблтото, но искам да сложа нещо като малък бас с филтър и мини стъпало за подсилване на баса незнам още ще видиме...

В таблото ли да бъдат? И на мен ми харесва идеята. Имаш ли предвид конкретен бас? Пиши като измислиш нещо. А усилвател ще трябва ли? Всъщност за оригиналните басове от Е60 трябва ли задължително усилвател отделно?


Ако сложите басове в таблото, малко ме съмнява да стане това което искате. За басовете си трябва поне малко обем а този обем определено ще е проблем да се усигури точно в таблото. Отделни като почне да думка , се ще почне и да поскърцва това табло. Според мен си е идеална работа трилентовата система с 16,5см бас. На колегата Николас му липсва бас, защото е с коаксални говорители а при мен баса се усеща доста добре с двулентовата системка.
За басовете, никога не е излишен един усилвател, но няма нищо задължително. Ако смяташ да слагаш на оригиналните басове усилвател, според мен не си струва, но ако не те устройва ефекта винаги можеш да ги смениш.

Колегата говори за някакъв малък бас в таблото, но аз нямам представа какъв ще е той. А за оригиналните два баса на Е60 четох, че се слагат под седалките, но дали аз ще имам място на Е70 там? И как трябва да се свържат?


По принцип баса е хубаво да идва отзад. В тази малка дупка нищо няма да стане, освен някой мидбас, но и той ще е 10ка. Иначе и ти имаш басове под седалките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от rafa224 » 14 Сеп 2014, 21:43

Трябва ли задължително да се свалят седалките, за да видя дали имам, или дали има място за тях? А свързването им как трябва да стане?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Trixster » 14 Сеп 2014, 23:14

rafa224 написа:Трябва ли задължително да се свалят седалките, за да видя дали имам, или дали има място за тях? А свързването им как трябва да стане?


Пускаш музиката по-силничко, сядаш на задната седалка и слагаш ръка под предната седалка. Басовете трябва да са в пода и ще усетиш как думкат и вибрират, ако има в Е70 :-)
Иначе ако има смяната с по-големи трябва да е plug&play
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook