CCC модул E60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: CCC модул E60

Мнение от MadChicken » 08 Окт 2016, 15:03

Хе хе, забавен тип :mhihi:
Имаш ли идея кога какво точно се скапва и какво значи "някой електричар" набързо да ти "запои с поялника" BGA компоненти?
А колко струва оборудването в тоя сервиз за да го направи както се прави? А програматорите с десетките различни нужни накрайници, с които да ти презапише флаш паметите или дори процесорите, ако са заминали те а не "оперативната памет"? А така омразното на всички в България ноу-хау, за което никой не иска да плаща, а е най-скъпото нещо в целия свят?
Като почнеш да си ремонтираш беемвето с чук, отвертка и тел пред блока, тогава ще искаш всеки срещнат да ти ремонтира техника без грам документация и схеми за без пари нали щото така е редно...
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: CCC модул E60

Мнение от badsharki » 08 Окт 2016, 15:29

CrazyElement написа: Така че предлагам някой колега ако е по на ТИ с нещата да вземам такава памет и да пробваме и ако успеем да съживим един модул , колегите да дават малко по-нормални пари а не 500 лева за труд..

Мда... цялата философия на комунизма в едно изречение. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: CCC модул E60

Мнение от adovet » 08 Окт 2016, 15:47

badsharki написа:
CrazyElement написа: Така че предлагам някой колега ако е по на ТИ с нещата да вземам такава памет и да пробваме и ако успеем да съживим един модул , колегите да дават малко по-нормални пари а не 500 лева за труд..

Мда... цялата философия на комунизма в едно изречение. :)

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Mного точно казано.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: CCC модул E60

Мнение от Trixster » 09 Окт 2016, 10:22

MadChicken написа:Хе хе, забавен тип :mhihi:
Имаш ли идея кога какво точно се скапва и какво значи "някой електричар" набързо да ти "запои с поялника" BGA компоненти?
А колко струва оборудването в тоя сервиз за да го направи както се прави? А програматорите с десетките различни нужни накрайници, с които да ти презапише флаш паметите или дори процесорите, ако са заминали те а не "оперативната памет"? А така омразното на всички в България ноу-хау, за което никой не иска да плаща, а е най-скъпото нещо в целия свят?
Като почнеш да си ремонтираш беемвето с чук, отвертка и тел пред блока, тогава ще искаш всеки срещнат да ти ремонтира техника без грам документация и схеми за без пари нали щото така е редно...


:yes: Изцяло споделям мнението! Той колегата във всяка тема е малко "алтернативен", ама в това няма нищо лошо.

П.С.
:OT:
А така омразното на всички в България ноу-хау, за което никой не иска да плаща, а е най-скъпото нещо в целия свят?

Принципно е така и знанието е най-скъпото нещо. Но когато съответното знание не ти е бизнес, а хоби, то да го споделиш с хора които имат същото хоби за мен е много по-ценно. Това няма общо с конкретния случай. :mhihi:
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: CCC модул E60

Мнение от dimodi » 09 Окт 2016, 11:17

Или както съм чувал да казва един стар майстор - аз пари за труда си не искам, ще ми платиш защото знам къде да пипна :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: CCC модул E60

Мнение от CrazyElement » 09 Окт 2016, 22:30

MadChicken написа:Хе хе, забавен тип :mhihi:
Имаш ли идея кога какво точно се скапва и какво значи "някой електричар" набързо да ти "запои с поялника" BGA компоненти?
А колко струва оборудването в тоя сервиз за да го направи както се прави? А програматорите с десетките различни нужни накрайници, с които да ти презапише флаш паметите или дори процесорите, ако са заминали те а не "оперативната памет"? А така омразното на всички в България ноу-хау, за което никой не иска да плаща, а е най-скъпото нещо в целия свят?
Като почнеш да си ремонтираш беемвето с чук, отвертка и тел пред блока, тогава ще искаш всеки срещнат да ти ремонтира техника без грам документация и схеми за без пари нали щото така е редно...


Е добре де по-спокойно , не е нужно да ме нападаш така , не споря колко струва оборудването , просто го дадох като идея, когато беше развален моя CCC търсих в много форуми и накрая попаднах на един форум точно за такива "електричарски работи" и там точно един обясняваше как си е оправил неговия CCC на бмв е60 , като е разпоил( мисля , че беше памета ) и я сменил с друга ( същата) закупена от алиекспрес за 40 евро мисля , че беше и той точно това обясняваше , че не е толкова сложно да се оправи този проблем. Повярвай ми аз от тука най-малко съм тръгнал да търся да го правя това в моя случай си го пратих във варна и ми го оправиха, въпреки , че уча програмиране не исках да се занимавам да чета десетки форуми и да търся софт за да си кодирам след това модула сам , ами отидох в Пловдив да ми го кодират, просто го давам като вариант защото виждам , че има доста колеги с този проблем а цената във Варна е "приятна". Но пак ти казвам , грешно си разбрал идеята ми :) , аз винаги залагам на хора , които са го правили това..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: CCC модул E60

Мнение от Alexius » 10 Окт 2016, 14:51

Тъй като имам проблем в CD-то (малката навигация) и ми предстои смяна, как бих могъл да тествам другото дали работи? Самата смяна става бързо и ще мога на място да включа новото, но без кодиране ще заработи ли?
BMW F25

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: CCC модул E60

Мнение от CrazyElement » 10 Окт 2016, 17:23

Alexius написа:Тъй като имам проблем в CD-то (малката навигация) и ми предстои смяна, как бих могъл да тествам другото дали работи? Самата смяна става бързо и ще мога на място да включа новото, но без кодиране ще заработи ли?


До колкото знам , ще заработи , просто няма да имаш функциите ,които ги има твоята кола. Да кажем ако имаш хеад уш дисплей( няма да има хеад уп дисплей менюто) или пък печка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: CCC модул E60

Мнение от Alexius » 10 Окт 2016, 18:37

Да, заработи, но определено има нужда от кодиране. Радиото не лови станциите, а трябва ръчно да ги настройвам и доста други неща. Но останах изумен от звука...тази кола имала басове. Явно на моето освен, че спря да чете дискове и друго нещо му е повредено, защото свиреше, като веф и аз мислех, че това е нормално.
BMW F25

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: CCC модул E60

Мнение от Alexius » 10 Окт 2016, 23:27

Благодаря на stoino за съдействието. :bchug:
BMW F25

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: CCC модул E60

Мнение от Rennfahrer » 11 Окт 2016, 9:43

Не знам дали тук му е мястото, но продавам CCC модул от 530i 2004 г. Колата претърпя тотал щета, но модула си е ОК. За повече инфо на лично :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: CCC модул E60

Мнение от rafa224 » 11 Окт 2016, 12:36

Alexius написа:Да, заработи, но определено има нужда от кодиране. Радиото не лови станциите, а трябва ръчно да ги настройвам и доста други неща. Но останах изумен от звука...тази кола имала басове. Явно на моето освен, че спря да чете дискове и друго нещо му е повредено, защото свиреше, като веф и аз мислех, че това е нормално.

Ами честито колега. Със здраве да си ползваш придобивката :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: CCC модул E60

Мнение от Alexius » 11 Окт 2016, 13:00

Е чак придобивка ;) Мерси все пак.
BMW F25

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: CCC модул E60

Мнение от Trixster » 11 Окт 2016, 13:23

Rennfahrer написа:Не знам дали тук му е мястото, но продавам CCC модул от 530i 2004 г. Колата претърпя тотал щета, но модула си е ОК. За повече инфо на лично :)


Направи си обява в продава и сложи линк тук:
viewtopic.php?f=116&t=354149
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.10.2015
Пол: Мъж

Re: CCC модул E60

Мнение от Baksana » 17 Окт 2016, 22:54

Здравейте.
Сд-то ми спря да чете дискове изписва ми следното: (medium cannot be ready)
Изведъж спря от какво може да е. Колата е със малката навигация със обикновенното сд без двд.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook