E60 Кодиране на комфортни мигачи.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от PIPERKOV » 18 Апр 2020, 13:19

Хмммм ме мога да схвана логита за това превръщане на числата и кое за какво се отнася в разглобения файл за да коригирам.
Като си направя мигачите да мигат 5 пъти и го кодирам всичко е ОК до момента в който реша да променя секундидте на Home Lights от I drive менюто.като променя секундите и 5те мигания изчезват.
Това което промених е добавяне на нов параметър wert_03 със стойност 5 за 5 мигания.001D (05) // wert_03
Ударете едно рамо

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от vld » 19 Апр 2020, 15:55

PIPERKOV написа:Хмммм ме мога да схвана логита за това превръщане на числата и кое за какво се отнася в разглобения файл за да коригирам.
Като си направя мигачите да мигат 5 пъти и го кодирам всичко е ОК до момента в който реша да променя секундидте на Home Lights от I drive менюто.като променя секундите и 5те мигания изчезват.
Това което промених е добавяне на нов параметър wert_03 със стойност 5 за 5 мигания.001D (05) // wert_03
Ударете едно рамо

Това е положението за 5-те мигания, ако много държиш на тях това трябва да е последното нещо което кодираш и да си си настроил всичко в Ай-драйв менюто, пипнеш ли нещо там пак ще изчезнат.
А всъщност 3-те мигания са напълно достатъчни при по динамично шофиране. Петте имат смисъл само в градски условия на шофиране.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от PIPERKOV » 19 Апр 2020, 16:17

Но защо става така кое се бърка едно друго.не може ли да се напише или коригира нещо в разглобения файл и всичко да си заработи нормално.не може ли да не се добавя нов параметър както аз съм направил за 5те мигания а да се коригира съществуващата фабрична стойност от 3 на 5.
Другото което забелязах е че ако активираш или деактивираш daytime runind lights от ай драйв менюто мигачите пак изчезват.и също така ако ако са активни дневните няма аларма за забравени фарове въпреки че те си изгасват като изключиш контакта а габарита гасне след отваряне на вратата.в същото време ако дневните са не активни късите не светят през деня ако ключа е на ауто.дали ако се кодира късите да светят на ауто през деня чрез игнорирване на слънчевия сензор и не активни дневни в менюто ще си има алармата за забравени фарове в позиция на къси светлини
Не ми стана ясно каквото и да пипнеш по ай драйв менюто ли изчезва настройката за мигачите или само ако се пипа в менюто за светлините
Аз карам предимно в градски условия и 5те мигания са ми много удобна екстра
По назад в темата колеги казват че може да се направи всипко и работи.
Два дни вече чета за тея 16тични бройни системи и не мога да го схвана.Не ми е ясно в разглобения файл всеки един ред и число за какво се отнася.кое число за какво отговаря на практика.
Нека ако има желаещ колега да го обясни като за малоумници

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от vld » 20 Апр 2020, 8:47

Изчезват при промяната на която и да е настройка свързана с лайт модула. тоест дневни светлини, велкъм лайтс, мигачи, изчезват за ключа с който го правиш, ако имаш два ключа и си го кодирал и на двата и само с единия примерно пипнеш нещо и спрат за другия ключ остават да работят.
А от какъв зор искаш да имаш аларма за нещо което така или иначе се изключва само?
Няма вариант колата да не ти загаси фаровете така, че за какво да те предупреждава?
Нали това е целта да сложиш копчето на ауто и повече да не го пипаш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от PIPERKOV » 20 Апр 2020, 10:43

Да това за алармата за фарове ОК има логика.
Но другото ме човърка много не може да няма начин да си работят мигачите без да изчезват при промяна на някоя настройка по лайт модула от менюто.защо става това объркване искам да проумея.не съм програмист и за това ако има някой който да го обясни с думи прости ще съм много благодарен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от AlonsoBest » 20 Апр 2020, 17:38

PIPERKOV написа:Да това за алармата за фарове ОК има логика.
Но другото ме човърка много не може да няма начин да си работят мигачите без да изчезват при промяна на някоя настройка по лайт модула от менюто.защо става това объркване искам да проумея.не съм програмист и за това ако има някой който да го обясни с думи прости ще съм много благодарен

Паметта е разделена на адреси. Пипнеш ли нещо в iDrive то пише цял адрес. Като в един адрес има информация за повече от една опция, включително ти презаписва и 5-те мигания. Няма как това да се избегне. Всичките опции които имаш в iDrive, може да си ги нагласиш в nettodata файла и да си го запишеш и да не пипаш повече. За алармата за фаровете, ако я оставиш на габарит ще изпищи, защото свети габарита. Ако не са пуснати дневните светнили (тези от iDrive те се водят европейски) няма да ти свтят късите на ауто. Аутото е за да ползва сензора и да ги пуска само вечер. Аз карам с дълги на процент и ключа стои на Ауто. Вечер си гаси дневните и пуска къси. Също при мен е изключена опцията в drl в iDrive, иначе на ауто светят късите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от PIPERKOV » 21 Апр 2020, 7:33

А няма ли как да се добавят нови адреси и всичко да заработи без ядове

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от PIPERKOV » 22 Май 2020, 17:01

По същата логика ако се промени някаква стойност в друг модул означава ли че в последствие ако друго се промени в този модул променените стойносто заминават на кино.или заминават на кино ако през айдрайва се промени нещо в съответния модул

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от Speed_Am_All » 24 Май 2020, 23:28

Колега нов адрес не може да се добави. Кодирането е на практика конфигуриране. За да се получи желания ефект трябва някои за напише нов софтуер. Този проблем не съществува за повечето настройки, защото те си имат отделни адреси. Броя на миганията не е предвиден от БМВ за бъде конфигуриран при този модел, но все пак някой е открил начин, макар и с недостатъци, това да се направи. Аз в Щатите карах с 5 мигания и 3 винаги са ми се струвало недостатъчни. Тук се оказа че 5 са ми много и бързо се отказах и си останах на 3.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от Вуйчо » 28 Май 2020, 14:47

.
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 10:59, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от andy » 29 Май 2020, 10:36

Че то кога е не можело? :roll:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от vld » 30 Май 2020, 9:40

andy написа:Че то кога е не можело? :roll:

Просто сега го е открил Врачанина :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от Вуйчо » 30 Май 2020, 20:49

.
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 10:59, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: E60 Кодиране на комфортни мигачи.

Мнение от PIPERKOV » 31 Май 2020, 8:09

И какъв е извода.заради едно кодиране трябва да се купи комплект карли

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook