С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от drago9205 » 03 Фев 2019, 17:54

Датчикът за нивото на маслото е доста странно измислен и често дефектира, така че не бих разчитал на лампи, а по-скоро бих гледал щеката редовно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 19.07.2012
Местоположение: Варна Frankfurt
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530da M paket Shadowline
Мечтае да кара: Предишната си е39 ка
Детайли за колата: Carbon Schwarz

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от valeri_ignatov » 03 Фев 2019, 18:58

За сега двигателя работи като часовник,дано да не се е прецакало нещо по мотора.То е ясно вече,явно датчика за нивото но маслото се ебава.Ще го сменя но вече ще я следя на щека.Благодаря ви колеги :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 03 Фев 2019, 20:38

Е щом имаш щека няма какво да се чудиш.
По нея можеш да хванеш, дали ти работи датчика, ама със сигурност не работи, щом с ниско ниво на маслото не е индикирал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от kkashev » 06 Фев 2019, 15:46

Като съвет за меренето на маслото, спираш колата на равно, чакаш 10 мин след като си я изгасил и мериш, преди това е хубаво да е загряла до работна температура.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zAcK » 12 Фев 2019, 15:25

Hristo написа:В ato24 вече VST не е на промоция, изтървахме поръчката. НО така случайно порових за български магазини и попаднах на този

https://www.moto25.bg/


И аз съм доволен от колегата. Купих си 2 х 5 литра от него, че не ми се чакаше от Германия :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Вуйчо » 19 Фев 2019, 9:07

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:38, променена общо 1 път
Изображение

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от BMWPetar » 19 Фев 2019, 17:01

Колеги, аз на четвърти пореден автомобил си сипвам само Политрон и докато не го развалят, нямам никакво намерение да сменям...
Няма как да съм по-доволен.

Ползвал съм 5в30, 5в40, добавката за гориво и добавката за масло за още по-намалено триене - доволен съм от всичките продукти и трябва да ми дават процент вече, повечето ми приятели се запалиха покрай мен :mhihi:
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 19 Фев 2019, 17:25

BMWPetar написа:Колеги, аз на четвърти пореден автомобил си сипвам само Политрон и докато не го развалят, нямам никакво намерение да сменям...
Няма как да съм по-доволен.

Ползвал съм 5в30, 5в40, добавката за гориво и добавката за масло за още по-намалено триене - доволен съм от всичките продукти и трябва да ми дават процент вече, повечето ми приятели се запалиха покрай мен :mhihi:


Може ли да разкажеш повече ?
От къде го купуваш ?
На какви спецификации отговаря по API примерно ?
С какъв вискозитет караш и неща, които са ти направили впечатление.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 20 Фев 2019, 18:50

Отскоро руснаците пуснаха нови масла, изцяло пълносинтетични - ПАО и естери, добавки срещу триене и износване молибден и бор. Продават се в Русия, произвеждат се в Полша. Правени са по насоки и според желанието на участниците от форума oil-club.ru. Имаше вариант да се продават и в ЕС. Ако някой има интерес да каже, ще питам производителя дали могат да доставят и до България и на какви цени. Предлагат се 3 вискозитета подходящи за нашите коли - 0w40 и 5w40 с допуск LL-01 и 5w30 LL-04. Около последното има някои върпосителни и май за момента не трябва да се купува докато не се изяснят нещата.

Тук има повече информация, включително актуални анализи на маслата
Профилна тема за състава и производството на маслата
https://www.oil-club.ru/forum/topic/250 ... e/?page=87
Тема за характеристиките и продажбата им
https://www.oil-club.ru/forum/topic/259 ... m/?page=34

Изображение
Последна промяна zaharia на 21 Фев 2019, 13:32, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Ganchev__ » 20 Фев 2019, 21:09

Бих пробвал с 0w40. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 20 Фев 2019, 21:12

Какво струват тия полско / руски бъркочи?

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 20 Фев 2019, 22:25

Това са цените на които ги продават в Русия. До 21.02 имаше отстъпка от 20%.
EXTREME AMG VR2 0w40 GTR: 5 л. – 3200 р. ~ 42,67 евро
EXTREME AMG VR2 5w30 GTI: 5 л. – 3600 р. ~ 48,00 евро
EXTREME AMG VR2 5w40 GTC: 5 л. – 3080 р. ~ 41,07 евро
това при курс 75 рубли за евро

Вижда се, че цените не са особено ниски, но като се вземе предвид, че базовите маслата са изцяло ПАО и естери, като допълнително са вложени бор и молибден, може да кажем, че са приемливи. Всъщност производителят се опитва да се конкурира с продуктите на REDLINE, AMSOIL, MOTUL 300V, MILLERS, PENRITE, RAVENOL от които само последните предлагат масла на сходни цени, останалите продават значително по-скъпо. Преди време бях питал за цени и ми казаха, че евентуално могат да пратят от Полша, но междувременно купих друго масло и замених с него така отложих закупуването за неопределен период. Да се купува директно от Русия няма смисъл, защото мисля има допълнително 20% мито с което се обезсмисля цялата идея, дори и доставката да е на умерена цена.

Колега, на тия "бъркочи" производителят дава открито всичките основни параметри на маслата, на няколко пъти им се правиха анализи в две полски и две руски лаборатории, докато се определи точно какъв да бъде крайният състав и да отговаря той на изискванията на мнозинството от форумците на oil-club.ru. Може да се каже почти няма производители които да са толкова откровени и да разкриват с такива подробности характеристиките на стоката си. Въпреки, че тези масла се определят като "масло от конструктор", предвид състава им който включва изцяло най-качествени компоненти - полиалфаолефини, естери триядрен органичен молибден, най-добрите пакети от присадки на Афтон и Инфинеум е ясно, че при експлоатацията им ще се изпъкнат всичките предимства на компонентите им и купувачите няма начин да не останат доволни от качеството им. Днес собственика на компанията дори заговори и за премиум линия, и хората започнаха да се чудят от тук нататък какво изобщо може да се подобри, че маслото да стане още по-добро от това което е в момента. Преди премиум линията обаче се подготвя бюджетна линия, която ще е хидрокрек с 20% ПАО и 5-10% естери, и ще се продава на доста по-ниски от горните цени.
Последна промяна zaharia на 23 Фев 2019, 13:34, променена общо 1 път

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vld » 21 Фев 2019, 9:16

zaharia написа:Това са цените на които ги продават в Русия. До 21.02 имаше отстъпка от 20%.
EXTREME AMG VR2 0w40 GTR: 5 л. – 3200 р. ~ 42,67 евро
EXTREME AMG VR2 5w30 GTI: 5 л. – 3600 р. ~ 48,00 евро
EXTREME AMG VR2 5w40 GTC: 5 л. – 3080 р. ~ 41,07 евро
това при курс 75 рубли за евро

Вижда се, че цените не са особено ниски, но като се вземе предвид, че базовите маслата са изцяло ПАО и естери, като допълнително са вложени бор и молибден, може да кажем, че са приемливи. Всъщност производителят се опитва да се конкурира с продуктите на REDLINE, AMSOIL, MOTUL 300V, MILLERS, PENRITE, RAVENOL от които само последните предлагат масла на сходни цени, останалите продават значително по-скъпо. Преди време бях питал за цени и ми казаха, че евентуално могат да пратят от Полша, но междувременно купих друго масло и замених с него така отложих закупуването за неопределен период. Да се купува директно от Русия няма смисъл, защото мисля има допълнително 20% мито с което се обезсмисля цялата идея, дори и доставката да е на умерена цена.

Колега, на тия "бъркочи" производителят дава открито всичките основни параметри на маслата, на няколко пъти им се правиха анализи в две полски и една руска лаборатории, докато се определи точно какъв да бъде крайният състав и да отговаря той на изискванията на мнозинството от форумците на oil-club.ru. Може да се каже почти няма производители които да са толкова откровени и да разкриват с такива подробности характеристиките на стоката си. Въпреки, че тези масла се определят като "масло от конструктор", предвид състава им който включва изцяло най-качествени компоненти - полиалфаолефини, естери триядрен органичен молибден, най-добрите пакети от присадки на Афтон и Инфинеум е ясно, че при експлоатацията им ще се изпъкнат всичките предимства на компонентите им и купувачите няма начин да не останат доволни от качеството им. Днес собственика на компанията дори заговори и за премиум линия, и хората започнаха да се чудят от тук нататък какво изобщо може да се подобри, че маслото да стане още по-добро от това което е в момента. Преди премиум линията обаче се подготвя бюджетна линия, която ще е хидрокрек с 20% ПАО и 5-10% естери, и ще се продава на доста по-ниски от горните цени.

А къде в Полша се правят и имат ли там магазин?
Може да организирам някоя друга доставка като се прибира родата от там :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 21 Фев 2019, 21:51

vld написа:А къде в Полша се правят и имат ли там магазин?
Може да организирам някоя друга доставка като се прибира родата от там :D

Маслото е произведено в завода на Venol в град Лодз с които имат кооперация и на които принадлежи марката AMG. Докато беше още в Полша ми предлагаха да ми изпратят, но тъй като бях се заредил за две смени ине ми се затваряха 100на евро им отказах. Ако са го транспортирали всичкото в Русия което е много вероятно, ще трябва да се чака докато дойде ред да се прави нова партида. Тия дни ще питам човека и ще видим какво е положението.
PS. Писах вече, да видим какво ще отговорят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 22 Фев 2019, 19:55

Просто от любопитство, какъв е смисъла да се сипват масла с естери, платина и сокове от млада девойка на автомобили с пробег над 500.000 км, прегрявани или с реален пробег от 180.000 км с три смени на масло? Тоя мотор в 2/3 от случаите е вече разлопан и върви на фантазия. Има и някой друг късметлия дето все пак са му сменяли маслото и то на 20.000 км.
Ако сте от късметлиите със здрав мотор, всяко едно масло от 15 кинта за литър, купено от нормален търговец и отговарящо на изискванията на бмв, ще върши перфектна работа за ежедневна и комерсиална употреба. Ако го сменяте на 10.000, съвсем няма да има грижи.
Единствено ако се ползва автомобила за писта, вече е добре да се потърси нещо подходящо или ако сте си купили някое ламбо, ферари, някоя нова м-ка.
Две коли съм карал от нови(дизел) до 200.000 км, на които маслото се е сменяло на 20.000 км при дилъра на марката и не са им наливали масло от естери и местери. До последно си работеха като чисто нови, с разход на масло от макс 200 грама на 20.000 км, без проблем с турбини, лопане, тропане, пушилки и прочие.
Бмвето което карам само господ му знае километрите, не му наливам естери от Германия, а масло дето го има навсякъде и го продават колегите от форума и за 10.000 км бутва най - много 200—300 грама. Струва между 18-25 лева, както го намериш.

Та какъв е смисъла?

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook