Дискове за Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Дискове за Е60

Мнение от A9A » 19 Окт 2018, 10:01

snooperchi написа:И аз заложих на оригиналните... и хоп - честито. КРИВИ !
5195км точно съм минал от смяната им. Ще пробвам да ми ги заменят от BMW , но... дали ще има успех - не знам. :|
Мега противно е това... а не съм я ръчкал и спирал като душманин. Изминах си 1000 км с нормално каране... после вече е имало нали по-резки спирания, но никога от 150-200 до 0 яко стъпил на педала...
Смяната им беше с перфектно почистена главина, намазана всичко както трябва... и резултата беше, че изкараха по-малко от едно евтино Брембо дет се вика. :| :shock:


Монтажа е най-важен, а не марката, но нека си хвърлят парите хората...

host написа:не искам да всявам паники и раздори/скандали но ...

и аз си ползвам от години едни и същи сервизи , уж никога не е имало проблеми и т.н. ... обаче от скоро имам възможност (място и инструмент) някои неща да си ги правя сам по собствено желание

вчера подмених предни апарати и дискове с други, едната спирачна тръбичка на преден шофьорски апарат на ръка се развиваше + нито един от апаратите не му бяха гресирани водачите, нито един апарат нямаше медна грес по повърхностите където накладките се движат по апарата, нито един от дисковете не беше обработен отдолу или главината с медна грес ... да спирачките ми си работеха нормално, не съм имал проблеми, не съм кривил, няма тресене .... обаче не е приятно да видиш това (задните аз съм ги сменял и си личат тия неща дори след 1г мивки , а предните също са сменяни тогава и дискове и накладки)

не съм някакъв перфекционист, фантазьор и т.н. ... обаче при такива многократни кривенета на дискове аз бих си свалил сам джантите една по една и огледал внимателно всичко, а ако имам инструменти бих свалил всеки апарат и всеки диск да видя как са били монтирани


Гледал съм в доста сервизи как се сменят дискове и накладки и затова си ги сменям сам. Писна ми да давам пари и да не получавам нищо. Затова както съм писал каквото мога си го сменям/ремонтирам сам. Дали ще е на автомобил за 5000 или 50000 лева няма значение...

На трима познати съм им смазвал/ремонтирал спирачната система и биенето изчезва, а решението на сервизите винаги е било смяна на дискове...

Не казвам, че няма читави сервизи и майстори, но аз още не съм ги открил...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Дискове за Е60

Мнение от nickem » 19 Окт 2018, 12:25

Бе това с дисковете е въпрос на късмет малко, аз си взех АТЕ от Еврото на старата кола и 4 години и 70,000 не съм имал някакви проблеми.

За новата също трябва да сменя в някакъв момент, има ли друг вариант за напречно-вентилирани дискове освен Цимерман? Гледам, че мненията не са много добри за тях...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Дискове за Е60

Мнение от Dirty M5 driveR » 19 Окт 2018, 17:12

Я ме светнете, понеже аз съм майстор :mhihi: и не разбирам - как смазването на водачите и слагането на медна грес на гърба на накладките и по главината спира биенето?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Дискове за Е60

Мнение от E30_DK » 19 Окт 2018, 19:28

Здравейте,
искам да споделя и аз моите неволи със спирачките. Та миналата година стана време за смяна на дисковете и реших да ъпгрейдна с комплект спирачки от М5: апарати + нови дискове АТЕ и накладки Текстар. Всичко беше прекрасно докато не дойде зимата(изключвам драмата с джанти 18" за зимата) и чисто новите дискове вече на 10000км. започнаха да бият при спиране от 120км/ч.... понякога от 110км/ч, понякога от 80км/ч. Не исках да повярвам, че са се изкривили и сменях гуми, джанти, дори профилактично смених тампоните по носачите ако нещо са омекнали и от там да идва проблема, чистих с телена четка между дисковете и главините, водачите са чистени и смазани още при монтажа. Почти бях решил да шлайфам дисковете, но за щастие мога да разчитам и на други коли и все отлагах. Дойде пролетта и биенето значително намаля, а лятото напълно изчезна при спиране от каквато и да е скорост, интензивност и т.н. :shock:
Вече бях забравил за този проблем до тази сутрин, когато пак усетих притреперване. Явно има зависимост от външната температура, но не мога да си го обясня!
Някой срещал ли е подобен проблем? Последното което ми идва на ум е да пробвам с други накладки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Дискове за Е60

Мнение от A9A » 20 Окт 2018, 7:39

Dirty M5 driveR написа:Я ме светнете, понеже аз съм майстор :mhihi: и не разбирам - как смазването на водачите и слагането на медна грес на гърба на накладките и по главината спира биенето?


След като ни обясниш защо, а и как се кривят спирачните дискове :dunno:

:OT:
Някакви документи, че си оторизиран да ремонтираш определени автомобилни марки имаш ли или някой ти каза, че си майстор?
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Дискове за Е60

Мнение от Dirty M5 driveR » 20 Окт 2018, 13:07

Аз разбирам, че на всички им порастна работата и почнаха да умеят всичко... Приказки от типа "аз на майстори не ходя" ги чувам всеки ден и всеки ден оправям бакиите на самоуките монтьори, половината (бакии) от които обикновено са опасни за живота и здравето на водача, пътниците и околните. Тъй че няма какво да ти обяснявам от какво и как се кривят дискове, поисках на мен да обясните с какво мазането на главината с медна смазка предотвратява това? Аз знам, че се слага за последващ по-лесен демонтаж. Както и водачите - този тип водачи НЕ блокират и смазването им е препоръчително, но не задължително и НЕ - НЕ Е причина за изкривяване на дискове.
Виждам как тенденциозно се наблюдава заяждане с особено груб тон в този форум и това сериозно ме отблъсква да прекарвам време тук. Закачките могат да се пускат и шеговито, така че хем да повдигат въпроси, хем да пораждат и отговори, а не да се храним като в кръчмата. Това дали имам документ, който ме опълномощава да ремонтирам БМВ си е моя работа. Ти свидетелство за правоуправление на БМВ имаш ли? ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Дискове за Е60

Мнение от apexs » 20 Окт 2018, 13:40

За майсторите и аз съм съгласен. Това е най-сивия сектор в БГ, 99% даже нямат средно и мисля, че е кой знае каква философия да се развият 5 болта от който и да е . Също сам монтирах предни АТЕ. Всичко почистих смазах и т.н и проблеми не съм имал . Честно казано ми е доста странно как на всички се кривят нови дискове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Дискове за Е60

Мнение от brabusbg » 20 Окт 2018, 16:00

Кривенето на дискове идва понякога от неизправна предница. В официалните сервизи на БМВ при рекламация на криви дискове винаги първо това съветват да се провери. Освен това точно такъв опит има мой приятел с тяхната служебна е60. На третия чифт сменени дискове (Не оригинални) сервизираха нещо по предницата( не помня какво беше) и за сега криви дискове няма.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 17.06.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525d
Мечтае да кара: 306 MAXI / Megane KIT CAR / Xsara MAXI

Re: Дискове за Е60

Мнение от sstancho89 » 20 Окт 2018, 17:00

Dirty M5 driveR написа:Да се включа и аз (е39 ръчка) с едни криви оригинални, но закупени не от представителство, а от човек. Смятам, че са истински. Към 6-7к км след смяната имат по 8 стотни биене, което в реалния живот значи, че при спиране с над 120км/ч волана ти чупи ръцете... Под 100 няма драми. Чудя се дали да им пусна по една "стружка" на машина за изправяне на дискове, че ме е страх какви други да си купя. :roll:


Направи 2-3 спирания от 200 до 0, закачи си индикаторния часовник и ако не са се изкривили още им пусни по една стружка...няма да имаш проблеми дълго.
А за тези, които ще се заядат - имам състезателен автомобил, който е с дискове от БМВ. Кривят се много бързо (заради рейсинговите накладки и работната им температура от 200 до 700 градуса). След като се изкривят ги давам на стругар и после нямам проблеми с кривене. Махаме ги чак като се нацепи диска (отново заради зверските температури на рейсинговите накладки).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Дискове за Е60

Мнение от ildivvy » 20 Окт 2018, 23:03

Ако дисковете се кривят от проблеми с предницата,не следва ли,че трябва да се кривят и старите дискове? Защото всеки казва/пише,смених дисковете и след ххх км се изкривиха...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Дискове за Е60

Мнение от bioz » 21 Окт 2018, 11:41

И преди съм го писал, дисковете не се кривят това не са кашкавали. Това което се случва е неравномерно отлагане на накладката върху диска. Всеки сам да си прави изводите какви може да са причините за това дали скапано окачване или скапана спирачна система и монтаж.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 21 Окт 2018, 11:55

bioz написа:И преди съм го писал, дисковете не се кривят това не са кашкавали. Това което се случва е неравномерно отлагане на накладката върху диска. Всеки сам да си прави изводите какви може да са причините за това дали скапано окачване или скапана спирачна система и монтаж.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


лично на мен ми е малко трудно, да разбера написаното.

ако индикаторният часовник показва биене извън допуските....ми диска си е крив....

започвате да търсите под вола теле....оригиналните дискове не се кривят (или казано по друг начин - кривят се доста по - трудно от другите дискове), защото явно имат по - добра термична обработка и разпределението на топлината при тях е явно по - равномерно.

Не виждам връзка между криви дискове и калпаво окачване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Дискове за Е60

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Окт 2018, 12:03

То ако беше така хващаш една шкурка и сваляш слоя феродо от диска и го изправяш... :mhihi: Тази хипотеза никога не съм я чувал, а съм се интересувал от темата. Това, което знам е, че след отливането на чугуна при изстиването му се пораждат напрежения в детайла, които могат да доведат до измятането му при последващата работа върху автомобила. Запомнил съм нещо от рода, че дисковете трябва да се оставят за определено време ПРЕДИ да се ползват изобщо, а в днешно време всичко от поточната лента се опакова и предоставя на клиента. За това последното не гарантирам да е 100% вярно и ако се сетя ще се запозная по-дълбоко с материята.
Иначе връзката между криви дискове и неизправно окачване смятам, че я няма. В представителствата много ясно гледат и проверяват всичко, все пак нали вадят за тяхна сметка стока и я слагат на колата...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Дискове за Е60

Мнение от bioz » 21 Окт 2018, 12:26

Ами това няма как да го чуете от майсторите дето едвам четат на бг да не говорим за друг език. Разбира се че като има неравномерно отлагане на накладката после часовника ще покаже отклонение. Ако се интересувате достатъчно може да попаднете на теми от рода на brake rotors bed in или нещо от сорта. Аз лично на старата кола съм слагал дискове текстар с нови ате накладки и никакъв проблем. Сега съм с оем дискове защото бяха на цена на афтермаркет и пак нямам проблеми.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Дискове за Е60

Мнение от @2bar » 21 Окт 2018, 13:23

аз майстор не съм, други езици говоря, ама това с отлагането на накладаката по диска...малко в повече ми идва.

просто дисковете от bmw са по - добре обработени термично и затова не се кривят толкова лесно.

@Dirty M5 driveR,
нарича се стареене на чугуна (изкуствено или естествено).
Материята се нарича "Термична обработка на металите" - като започнеш от 1 курс на техникумите и стигнеш до последните години в университета.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook