С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 19 Ное 2017, 22:09

С риск да стана досаден, но ще го напиша все пак за любителите на висококачествени никопепелни масла, тия дни излезе анализ на Ravenol VMP 5w30, C3 LL04, освен, че се потвърждават характеристиките - база ПАО и съвременен пакет присадки, се оказва, че в маслото има и много естери - до 30%, което е повече от естерите в маслата на Амсойл, което значи те имат вече един сериозен конкурент в негово лице - цената му е 9е за литър, при 12е при Амсойл. Ако се вземе туба 20л цената пада на 7,5е. Лично аз съм си го харесал това масло и мисля следващия път да сменям с него. ще има по-малко отлагания, а аз имам и разход и трябва да пазя катализаторите.
https://oil-club.de/index.php?thread/29 ... stID=25801
Последна промяна zaharia на 19 Ное 2017, 22:36, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 19 Ное 2017, 22:14

zaharia написа:С риск да стана досаден, но ще го напиша все пак за любителите на висококачествени никопепелни масла, тия дни излезе анализ на Ravenol VMP 5w30, C3 LL04, освен, че се потвърждават характеристиките - база ПАО и съвременен пакет присадки, се оказва, че в маслото има и много естери - до 30%, което е повече от естерите в маслата на Амсойл, което значи те имат вече един сериозен конкурент в негово лице - цената му е 9е за литър, при 12е при Амсойл. Ако се вземе туба 20л цената пада на 7,5е. Лично аз съм си го харесал това масло и мисля следващия път да сменям с него. ще има по-мако отлагания, а аз имам и разход.
https://oil-club.de/index.php?thread/29 ... stID=25801


Нека всички колеги, които наливат риванол (гледам, че не са малко) да споделят в последствие резултата.

Явно е, че маслото е добра алтернатива на много приемливи цени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от host » 19 Ное 2017, 22:29

zaharia написа:С риск да стана досаден, но ще го напиша все пак за любителите на висококачествени никопепелни масла, тия дни излезе анализ на Ravenol VMP 5w30, C3 LL04, освен, че се потвърждават характеристиките - база ПАО и съвременен пакет присадки, се оказва, че в маслото има и много естери - до 30%, което е повече от естерите в маслата на Амсойл, което значи те имат вече един сериозен конкурент в негово лице - цената му е 9е за литър, при 12е при Амсойл. Ако се вземе туба 20л цената пада на 7,5е. Лично аз съм си го харесал това масло и мисля следващия път да сменям с него. ще има по-мако отлагания, а аз имам и разход и трябва да пазя катализаторите.
https://oil-club.de/index.php?thread/29 ... stID=25801


а от техните анализи има ли фаворит при 5w40 , но FULL SAPS на приемливи цени ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 19 Ное 2017, 22:44

zaharia написа:
dextuar написа:Ако говориш за БГ кастрол, онзи ден един познат ненормалник на тема масла проведе полеви тест :mhihi: С 3 спринцовки дръпна от един кастрол едже 5в40, мотул нещо си и моето и ги сложи в камерата. След 36 часа гледахме резултата - моето масло при обръщане на спринцовките, се стичаше най-бързо и плавно. Според него маслото е супер, чак ме навива сега и на него да поръчвам :mhihi:

Колега, твоят познат прави некоректни тестове - сравнява масло на ПАО основа, с масла които са на хидрокрекова основа. Ако иска да е обективен да си намери Castrol 0w40 или 0w30 и серията на Motul 300V и тогава пак да опитва, щото тези са преките конкуренти на въпросния Рaвeнол. Иначе съвсем очаквано пълната синтетика се представя по-добре от полусинтетиката.


300v не е конкурент на Castrol 0w40.
Първото е състезателно масло.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 19 Ное 2017, 22:46

vvasilev1 написа:
zaharia написа:
vvasilev1 написа:Някой пробвал ли е с кастрол 0W40?
Мисля, че ще е по-добре от Риванола.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Не съм уверен колега, по скоро към настоящия момент Рaвeнол 0w40 е с по-добри характеристики според последните анализи. Дали Кастрола е на неговото ниво трябва тепърва да се доказва. На официалният им сайт например има 3 различни рецепти в които съдържанието на ПАО е 25-50% за Германия това за варианта A3/B4, другата им версия която е C3 и ПАО-то е 50-75% в която се доближава до това на Реванол-а не знам дали изобщо се продава на пазара. Да не говорим, че в Рaвeнола има и естери, молибден, а с новите рецепити може да са добавили и волфрам. Така, че към момента Рaвeнола(SSL 0w40) е отлично масло на ПАО основа, на много добра цена за двигатели в които могат да се слагат високопепелни масла. На всичкото отгоре в момента тече промоция с 20% намаление.


Е добре де Риванола е с моблиден, а Кастрола е с титан! Титана е патент на Кастрол и е също много добра добавка в маслото, предотвратяваща износване и шум? Някак не мога да повярвам, че редица автомобилни производители са избрали ей тъй кастрола???
Не казвам, че Риванола е лош, дори точно обратното, но чак да е на нивото на Кастрол :dunno:


В грешка си колега, РAванола не е чак на нивото на Кастрола, над нивото му е.
Последна промяна Kurtov на 13 Дек 2017, 14:47, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 19 Ное 2017, 22:53

host написа:
zaharia написа:С риск да стана досаден, но ще го напиша все пак за любителите на висококачествени никопепелни масла, тия дни излезе анализ на Ravenol VMP 5w30, C3 LL04, освен, че се потвърждават характеристиките - база ПАО и съвременен пакет присадки, се оказва, че в маслото има и много естери - до 30%, което е повече от естерите в маслата на Амсойл, което значи те имат вече един сериозен конкурент в негово лице - цената му е 9е за литър, при 12е при Амсойл. Ако се вземе туба 20л цената пада на 7,5е. Лично аз съм си го харесал това масло и мисля следващия път да сменям с него. ще има по-мако отлагания, а аз имам и разход и трябва да пазя катализаторите.
https://oil-club.de/index.php?thread/29 ... stID=25801


а от техните анализи има ли фаворит при 5w40 , но FULL SAPS на приемливи цени ?

В момента фаворита на руснаците е Ravenol VST 5w40 , база ПАО с малко хидрокрек, добавили са напоследък и естери. В момента има промоция на немските сайтове през което се продавава - 26е за 5л. Иначе обикновено масалата пълна синтетика са 0в30 и 0в40, рядко се серещат 5в40 и то на умерени цени. В същото време почти всички големи производители предлагат 5в30 и 5в40 на база хидрокрек, с 10-30% ПАО, може и малко естери цените(минималните) са да кажем 32е до към 38е за туба 5л. По качества тези масла се доближават до пълната синтетика и в повечето случаи са добър избор при нормална експлоатация.

Иначе тук http://www.oil-club.ru/forum/topic/7906 ... ojl-kluba/ има списък с "идеални" масала, със съотвените препратки към анализи и описания на характеристиките им.
Друго евтино масло на база ПАО - Meguin Megol Super Leichtlauf 5W-40, в него обаче няма естери. Meguin предлагат още две - 0в30 и 0в40 много евтини масла на база ПАО!
Последна промяна zaharia на 20 Ное 2017, 1:12, променена общо 4 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от vvasilev1 » 19 Ное 2017, 22:56

Kurtov написа:
vvasilev1 написа:
zaharia написа:
vvasilev1 написа:Някой пробвал ли е с кастрол 0W40?
Мисля, че ще е по-добре от Риванола.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Не съм уверен колега, по скоро към настоящия момент Рaвeнол 0w40 е с по-добри характеристики според последните анализи. Дали Кастрола е на неговото ниво трябва тепърва да се доказва. На официалният им сайт например има 3 различни рецепти в които съдържанието на ПАО е 25-50% за Германия това за варианта A3/B4, другата им версия която е C3 и ПАО-то е 50-75% в която се доближава до това на Реванол-а не знам дали изобщо се продава на пазара. Да не говорим, че в Рaвeнола има и естери, молибден, а с новите рецепити може да са добавили и волфрам. Така, че към момента Рaвeнола(SSL 0w40) е отлично масло на ПАО основа, на много добра цена за двигатели в които могат да се слагат високопепелни масла. На всичкото отгоре в момента тече промоция с 20% намаление.


Е добре де Риванола е с моблиден, а Кастрола е с титан! Титана е патент на Кастрол и е също много добра добавка в маслото, предотвратяваща износване и шум? Някак не мога да повярвам, че редица автомобилни производители са избрали ей тъй кастрола???
Не казвам, че Риванола е лош, дори точно обратното, но чак да е на нивото на Кастрол :dunno:


В грешка си колега, РЕванола не е чак на нивото на Кастрола, над нивото му е.
И я пак прочети за какво служи прословутия Титан и в какви количества е при Кастрола.


Първо мога да чета и да осмислям прочетеното.
Второ ай да не ми казваш какво да правя.
Сипи си Риванол и си живей живота.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 19 Ное 2017, 23:03

Kurtov написа:...

300v не е конкурент на Castrol 0w40.
Първото е състезателно масло.

Идеята ми колега беше, че двете масла са на база ПАО, от маслата на Мотул само тая серия е пълна синтетика другото е хидрокрек. Тук ставаше въпрос поведението на маслото при ниски температури, при което се виждат веднага разликите между пълната синтетика и худрокрека. Като говорим за 300V и го сравним с Кастрола, трябва да отбележим, че при него имаме и алкилирани нафталини(по евтина алтернатива на естерите), каквито доколкото съм чел в Кастрола няма, възможно е и пакета с присадки да е малко по-добър, все пак е заявено като състезателно масло и го търгуват на кажи речи двойна цена спрямо Кастрола.
PS Всъщност Мотул имат едно масло от серията 8100 с 25-50%ПАО+крек - 8100 X-max 0W-40, на прилична цена от около 35е за 5л.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 21.07.2014

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от lazomilev » 21 Ное 2017, 11:46

zaharia написа:В момента фаворита на руснаците е Ravenol VST 5w40 , база ПАО с малко хидрокрек, добавили са напоследък и естери. !

Ти съвременен руски автомобил виждал ли си? И аз не съм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Exclusive89 » 21 Ное 2017, 12:02

А ти си мислиш, че руснаците карат само руски машини?!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Я.Велинов » 21 Ное 2017, 12:04

lazomilev написа:
zaharia написа:В момента фаворита на руснаците е Ravenol VST 5w40 , база ПАО с малко хидрокрек, добавили са напоследък и естери. !

Ти съвременен руски автомобил виждал ли си? И аз не съм...

Чел си през редовете ми се струва. Не мисля, че става дума за руски автомобили....а за руснаци, които сипват това масло на автомобилите си, които са бмв-та, мерцедеси, аудита и т.н. ....доста сериозни машини карат там, не си мисли, че са все още с жигулките и не разбират от масла и т.н. .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от zaharia » 21 Ное 2017, 16:28

За наше съжаление руснаците наблягат масово на японските и корейските автомобили - оттам и кажи речи половината от анализите на масла които правят са за тях, а тези автомобили ползват основно нисковискозни масла за разлика от нашите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от host » 21 Ное 2017, 16:56

нисковизкозитетни ?

че нали баш с 10в60 и толерансите при M-power моделите се видя, че в крайна сметка съвременните двигатели се е желателно да се карат с масло подходящо за региона и експлоатацията

дори в книжката на е36 пише, 5w30 за студен климат или сезонно за зимните месеци

японските и американски коли вече доста често и 0w20 имат като препоръчано по книжка
https://image.slidesharecdn.com/bmw3ser ... 1378267020

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Kurtov » 21 Ное 2017, 17:02

Има доста стари Хонди, на които трябва да се налива 0w20, 5w20.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от xxx500 » 13 Дек 2017, 0:32

ivo752 написа:Някой има ли впечатления от масло FUSH(titan) 5/40 знам, че само ауто+ го внасят,немско е ,и приятели имам с автосервизи все него ми препоръчват,а ми предстои смяна и се чудя :roll:

Аз карам с Фукс 5в30 и съм много доволен,не го пипа и работи супер, за разлика от прехваления кастрол,който го гореше.
Последна промяна xxx500 на 14 Дек 2017, 18:47, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook