E90 325i valvetronic - прекъсване след поставяне на газ

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.10.2023

E90 325i valvetronic - прекъсване след поставяне на газ

Мнение от Yordan10 » 01 Окт 2023, 16:58

Здравейте, имам следния въпрос, преди няколко месеца сложих газ и от тогава колата прекъсва и на газ и на бензин, няколко месеца ходене при майстори, но никой не успя да ми помогне. Газаджията каза, че не е от газта, въпреки, че това се случи след слагането на газ. При махане на буксата за валвотроника колата върви една идея по-добре, прекъсването не е постоянно в повечето случаи го има, понякога повече понякога по-малко. По колата са сменяни свещи, бобини, вериги, биелни лагери, картерна вентилация, дебитомер и тн. Не знам дали това може да е от значение, но колата има стейдж 3 на кутията и 2 от ламбда сондите са изключени софтуерно.
Ако някой може да ми помогне и да ме насочи ще съм му много благодарен. Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: E90 325i valvetronic - прекъсване след поставяне на газ

Мнение от zvetiko » 02 Окт 2023, 13:51

Колега, самият ти си стигнал до извода, че проблема е в газовият инжекцион. Няма да го решиш като го търсиш на друго място или сменяш части на килограм. Газаджията естествено ще ти каже, че не е от газта, те винаги са перфектни. Като начало изолирай газовия инжекцион и покарай стотина километра градско каранена бензин, за да си направи адапаптациите, и виж какво ще се случи.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook