E91 Губи ток на случаен принцип дори след сменен fuse box

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 25.09.2023
Пол: Мъж

E91 Губи ток на случаен принцип дори след сменен fuse box

Мнение от kristian9107 » 25 Сеп 2023, 20:24

Здравейте,
Имам BMW E91 2007 325xi Touring.
Купен е през март 2021 г. втора употреба от Швейцария, внесох си я чрез автовоз.
Колата е произведена юни 2007г.
През март 2023 г. колата ми умря без ток произволно няколко пъти, оставяйки ме на пътя.
Акумулаторът ми е в отлично състояние, купих го през март 2021 г., тествах го обратно при производителя и те казаха, че има 86% живот, така че изключвам това като проблем.
Когато отидох в автосервиз (високо ниво Premium Cars Service в Бургас, неофициален) ми смениха кутията с предпазители/бушониера с чисто нова (само нея, оставени са старите предпазители/бушони) и свързващ кабел към нея (positive battery cable). Казаха, че колата ми има ръжда там от евентуално предишно частично наводнение/удавяне на колата. Казаха, че проблемът може да е от junction box-а/JBE модула (колата ми има 2-ро поколение JBE/JBBF 2), но евентуално се оказа, че е кутията с предпазители. Минаха месеци без нито една загуба на захранване и миналата седмица умря на случаен принцип два пъти, от което вторият път колата въпбще не се събуди. Извадих батерията, заредих я до 100% за 16 часа, на следващата сутрин сложих батерията заредена догоре, но колата не помръдна, беше мъртва и това е.
Закарах колата с пътна помощ в същия сервиз, където ми смениха кутията с бушони.
Разглобиха частите, пак ги сглобиха и колата запалила без проблем. Казаха ми, че нямат време и този ремонт вероятно ще отнеме около месец, така че поемам действията в свои ръце и искам да го поправя сам. Така че предлагате ли да сменя junction box-а? Дали може да е от него?

Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна kristian9107 на 26 Сеп 2023, 15:16, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: E91 Губи ток на случаен принцип дори след сменен fuse bo

Мнение от zvetiko » 26 Сеп 2023, 10:08

Щом е била наводнявана колата, проблема може да е навсякъде- водата влиза, прави електрохимична корозия по платките, което води до електропроводимост между пистите. Бушоните, не са консуматори на ток, кутията им още повече и утечката на ток е някъде другаде. Казали са ти месец, защото се проверява навсякъде, електрохимична корозия е неприятно нещо, развива се бавно и се случват какви ли не неща. За мен най-добрият ти вариант е да закрепиш някак положението и да се насочиш към друга кола.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 25.09.2023
Пол: Мъж

Re: E91 Губи ток на случаен принцип дори след сменен fuse bo

Мнение от kristian9107 » 26 Сеп 2023, 15:02

Колата пак умря, пред вкъщи, разглобих жабката и като разтресох бушониерата се събуди и си работи.
Ти си прав, обявил съм я за продаване даже получих първа оферта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: E91 Губи ток на случаен принцип дори след сменен fuse bo

Мнение от apexs » 26 Сеп 2023, 21:23

Не разбрах дали positive battery cable този кабел е сменен ? С оригинален ли е сменен ? БМВ го имат като ремонтен комплект дори като сервизна акция при Е90. Моята също го правите това и след смяна проблема изчезна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: E91 Губи ток на случаен принцип дори след сменен fuse bo

Мнение от kikko » 27 Сеп 2023, 6:49

Здравей, колега. Според мен колата не може да “заспи” и изтощава акумулатора. Тествана ли е дали заспива, ако не го прави ремонта може да се проточи доста, започва се проверка на всички модули, като се започне от тези, които е най-вероятно да са намокрени. Много гаден проблем, случвало ми се е на 65-цата. Успех ти желая!
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook