Волан с катинарче свети в червено?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.11.2012
Местоположение: Франкфурт на Майната Си
Пол: Мъж
Кара: Е87 130i ниско и твърдо
Мечтае да кара: Стоково М3 без значение поколението ;)
Детайли за колата: 235 × 19 Breyton Design
H & R ниско и много кораво окачване
BMC конус за повечко въздух
М пакет по рождение
Ниско, твърдо и максимално оригинално. Всичко е с ТЮФ.

Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от propov » 24 Сеп 2023, 19:42

20230922_142702.jpg
Та колата е Е87 130i , но софтуерно и хардуерно е аналогична на Е90 та затова тук питам. Уточнявам че живея и съм в Германия. Естествено че гледах няколко клипа в Ютуб и прочее. После ходих и по сервизи ((всеки казва отиваш в БМВ) и до БМВ официален сервиз стигнах. Там ми определиха час за след около месец. Платих 130 евро за диагностика и изчистиха грешката. Но след около 2 месеца пак светна. Не ми се чака пак един месец и да давам пак 130 евро. Решил съм да си инсталирам програмите за диагностика и кодиране и т.н.т. и да опитам сам да се оправя. Някой с полезен съвет по темата?
Уточнявам също, че колата си върви, а поне според ютуб и местните майстори - би трябвало изобщо да не пали.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Щом някой казва,че няма никой,значи има някой!
Мечо Пух
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от nikola59 » 24 Сеп 2023, 23:15

Само грешката? А друго не казаха ли? :dunno:
Виж тук някои отговори:
viewtopic.php?f=116&t=262343&p=3167248&hilit=катинар+волан#p2890007
viewtopic.php?f=40&t=201490
https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=483387 - тук някои го решават проблема с ESL/ELV емулатор и не само....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от Guberkov » 25 Сеп 2023, 9:15

propov написа:
20230922_142702.jpg
Та колата е Е87 130i , но софтуерно и хардуерно е аналогична на Е90 та затова тук питам. Уточнявам че живея и съм в Германия. Естествено че гледах няколко клипа в Ютуб и прочее. После ходих и по сервизи ((всеки казва отиваш в БМВ) и до БМВ официален сервиз стигнах. Там ми определиха час за след около месец. Платих 130 евро за диагностика и изчистиха грешката. Но след около 2 месеца пак светна. Не ми се чака пак един месец и да давам пак 130 евро. Решил съм да си инсталирам програмите за диагностика и кодиране и т.н.т. и да опитам сам да се оправя. Някой с полезен съвет по темата?
Уточнявам също, че колата си върви, а поне според ютуб и местните майстори - би трябвало изобщо да не пали.


Разглобяваш кормилната колона с кормилният прът, изхвърляш ELV-Lock ключалката на волана и на нейно място си бодваш едно емулаторче и забравяш веднъж-завинаги за тоя проблем.

Да не говорме че такава-приятна изненада може да ти спретне нейде на най-неподходящото място , като ти се заключи тотално-волана и колата спре да пали , че не 130euro , а 1130euro с репатрака и ремонта няма да ти стигнат.

Аз това съм го играл вече, но добре че излязох късметлия и се случи пред дома , който късмет обаче нямат повечето хора с този проблем, последната прясна случка е с българи на почивка в Гърция баш в наводнениоята с този проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6217
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от zvetiko » 25 Сеп 2023, 14:35

Колега, провери състоянието на акумулатора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от mr_petroff » 26 Сеп 2023, 6:30

Guberkov е обяснил всичко .Мен ме учудва че въобще колата пали , и че направо е светнало в червено . При мен светна в жълто/оранжаво и в БМВ Варна го оправиха софтуерно за около час ,и за около 200 лв.От тогава 160 к. км няма проблем .

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от b00st » 26 Сеп 2023, 10:04

Виж си акумулатора първо както каза колегата. Второ не спирай колата с навъртян волан, който да е под тежест при отключване на ел. механизма. Гаси я с изправен волан и не би трябвало да имаш проблеми. Ако и така пак светне, значи си е за изхвърляне и емулатор, има и възможност да се махне само с флаш на CAS модула ама това става само с някои модули.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.11.2012
Местоположение: Франкфурт на Майната Си
Пол: Мъж
Кара: Е87 130i ниско и твърдо
Мечтае да кара: Стоково М3 без значение поколението ;)
Детайли за колата: 235 × 19 Breyton Design
H & R ниско и много кораво окачване
BMC конус за повечко въздух
М пакет по рождение
Ниско, твърдо и максимално оригинално. Всичко е с ТЮФ.

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от propov » 10 Окт 2023, 12:00

Благодаря на всички за адекватните мнения! Тук в Германия тая врътка с емулатора нямам идея кой ще ми я направи, но ще търся. Германците са манияци да сменят къде квото им падне и от финтове и хакове хабер си нямат. Знам и няколко български майстора но...не искам публично да ги обсъждам, но не искам и да ходя при тях. Ще търся човек, който е в хабера за това емулиране.
Щом някой казва,че няма никой,значи има някой!
Мечо Пух
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.11.2012
Местоположение: Франкфурт на Майната Си
Пол: Мъж
Кара: Е87 130i ниско и твърдо
Мечтае да кара: Стоково М3 без значение поколението ;)
Детайли за колата: 235 × 19 Breyton Design
H & R ниско и много кораво окачване
BMC конус за повечко въздух
М пакет по рождение
Ниско, твърдо и максимално оригинално. Всичко е с ТЮФ.

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от propov » 15 Окт 2023, 20:23

Всъщност колата вече е оправена. Както вие казахте - монтираха емулатор. Намерих контакт с мобилна група. Дойде един младеж с лаптоп и алуминиево куфарче. Чете колата почти полвина час. Попита ме - трия грешката , ама може да излезе пак, или емулатор и проблема е решен за винаги. Първото решение 70 евро, второто решение 170 евро. Избрах емулатор, монтира го за 10 мин. и всички доволни.
Обаче ако вие тук не бяхте ми обяснили същото, нямаше как да търся правилната услуга. Затова искренно благодаря!
Щом някой казва,че няма никой,значи има някой!
Мечо Пух
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от NGneer4eto » 16 Ное 2023, 20:21

Тази грешка съм я оправял с лаптопа на познат преди 3-4 години на Е90 с М47. Елементарно е. Има си във форумите защо се появява и как се премахва. Вероятно е програмирана да се появява след определен пробег на колата. Повече не се появи, затова споко! Всъщност зависи какво е направило момчето с куфарчето, но не вярвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Волан с катинарче свети в червено?

Мнение от Guberkov » 17 Ное 2023, 12:36

NGneer4eto написа:Тази грешка съм я оправял с лаптопа на познат преди 3-4 години на Е90 с М47. Елементарно е. Има си във форумите защо се появява и как се премахва. Вероятно е програмирана да се появява след определен пробег на колата. Повече не се появи, затова споко! Всъщност зависи какво е направило момчето с куфарчето, но не вярвам.



Първо колега проблема е изцяло хардуерен - а както знаят всички които са в материята на нещата знаят именно, че : софтуер хардуера не поправя, нито обратното хардуера не поправя софтуера.

И другото нещо, което ми е много съмнително както е написъл колегата с проблема, че за 10 минути му е монтирал емулатора - това не само не го вярвам, ами и чисто-физически няма как да стане за 10 минути, тъй като докато се стигне до ELV-ключалката на волана и на нейно място да се монтира Емулатора, е голямо разглобяване и сглобяване като се мине през демонтаж на айърбег,волан та до изваждането на целият кормилен прът.

За 10 минути не може и на 1/4 от работата и цялото необходимо време за този ремонт, това да се случи.

Освен ако не напъне волана да се опита да счупи зъба на ELV-ключалката , за да не се налага това цялото разглобяване на кормилната колона, и да хване снопа с кабели с резачките и там да монтира емулатора :)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook